Gıybet

Gıybet: "Bir kimsenin arkasından hoşuna gitmeyecek şekilde konuşmak" demektir. ("dedikodu" ve "çekiştirme" )

Bir müslüman gıybet etmenin günah olduğunu bildiği halde, neden hala bu konuda ısrarcı olur?
 
selam ederim;

gaflet, ego, sevgi yoksunluğudur sebebi. hatasız kul olmaz. hata ve kusurlarımızdan af dileyip doğrulma zamanı. birbirimizin güzel ve iyi taraflarını görelim birbirimize bugz etmeyelim. herbir ülkem insanı için canlarını feda etmedimi dedelerimiz. herkez dilini bir kamçı gibi kullanmak yerine, birbirinin yüreğini okşayan anne şefkati ile yaklaşsın birbirine. insan sevdiklerinini kusurlarını görmez. sevğiyi emrediyor dinimiz. "insanları sevmeyen, iman etmiş sayılmaz" diyor muhammedimiz. egoları ve benliği sarsıyor ayaklarının altına alıyor en güzel insan. onu örnek alalım. "and olsun biz onu size önder olsun diye göndermedik, biz onu size ulu Allahın emri ile örnek yarattık" cebrail as.
 
Son düzenleme:
selam ederim,

alber einstein'in akıllara durgunluk veren imanı. imanın bilimsel açıklamasıdır. çocuk yaşta ders vermiştir profesöre.

Albert einstein n retmenine inanlmaz cevab | zlesene.com Video

:alkis::alkis::alkis:

türkçe alt yazılısını buldum buyurun izleyin lütfen. içinde Allah sevgisi olan gıybet edip sevgi noksanlığı yapmasın. içinde Allah sevgisi olana kötülük yaklaşamaz diyor düşüncede üstün einstein ve o bir müslüman değil o ulu Allahın ilminde bilminde çok çok ileri gitmiş içimizden bir insan.
 
Son düzenleme:
selam ederim,

bana bazen soruyorlar yaptığın her konuşmanın sonunu dine bağlıyorsun. evet ama sizlerde her konuşmanızda harfleri kullanıyorsunuz. işte din bu kadar insan yaşantısı ile iç içedir. o doğru demektir. insanda kendine verilen o akıl ile doğruya alet olmalıdır. giriştiği her işte. ister devlet işi olsun ister diyanet hiç farkı yoktur. hayatlarımızdan doğruyu çıkaramayız.
 
Üst Alt