Gezi parkı eylemlerini doğru buluyor musunuz?

Zaman zaman insanlar gerekli yerlerde gereken tepkilerini göstermeliler. Fakat bu şekilde değil, Taksim de eylem yapan kimine göre haklı,kimine göre haksız gurubun içlerine sızan illegal örgütlerin gövde gösterisi haline geldi. Nasıl olduysa masumane ve küçük bir eylem amacından çıkartılmış ülkeyi kaosa sürüklemektedir.

1- Gezi parkı eylemlerini haklı buluyor musunuz?
2- Türk Polisinin Ve Başbakanın tutumu doğru buluyormusunuz?
3- Siyasi partilerin bu tip eylemlere destek verip nemalanmasını doğru buluyormusunuz
4- Sosyal medyanın ve Basınımızın etkisi nedir?
 
sevgili dostlarım hepinize candan selam ederim;

sandıkdaki oy ile geleni kaldırım taşları ile göndermeye çalışmak demokrasiye inanmamak demektir. muhalefetin yapması gereken erken seçim çağrısı olmalıyken bu bir halk hareketidir demesi ise aslında olayları desteklemesi kendinde o güveni görememesidir. sayın başbakanımızın yaptığı konuşmalarda oldukça üzücü ve yapıcı değil. korkarım bu işin sonu daha sert yaptırımlar yada daha korkuncu diğer tarafında sokaklara dökülmesi olacaktır. iran gibi olacağız diye halka korku salan muhalefet malesefki bugün tunus, cezayir, mısır olma yolunda ülkeyi körüklemektedir. asıl soru şu olmalı eylemci aziz milletimize hükümet giderse yerine kim gelecek? bu işin sonu iranda humeyni devrildiğinde yerine geçen ahmedi nejat gibi olmasın?

düşünmek lazım, dikkatli adım atmak lazım unutmayalımki 1980lerde sokaklarda yine genclerimiz vardı ve en çok halk eziyet çekmişti.
 
Bunu aslinda ekonomistlere sorsaydik...? 3 günde Türkiye 3 agac bahane edilerek Kac milyar dolar zarara ugratildi... Yakilan yikilan halk otobüslerinden polis ve sivil araclardan sökülen kaldirim taslarindan hesaplar kitaplar yapildida 3 günde % 4 ten % 7 lere cikan faiz oranlariyla kimler ceplerine 3 günde Türkiyenin kasasindan milyar dolar caldi birde bunu hesap edip dogru buluyorum yada bulmuyorum denseydi....

Gelelim anket sorusuna... Sayin Adminim hangi eylemi dogru yada yanlismi diye yorum atip $IK isaretleyecegiz...?

Adam gibi eylem yapip demokratik hakkini sonuna kadar kullananlarin eyleminimi

Yoksa ortaligi savas alanina ceviren vatan hainlerinin terörizm eyleminemi...?
 
1- Gezi parkı eylemlerini haklı buluyor musunuz?

Gezi parki eylemini dogru bulmuyorum.. Neden burada eylem agac kestirmemek adina cikti... Sayet niyet bu ise agaca saygi sevgi ve kestirmemek Peki Kemal KILICTAROGLU nun villasi yapilirken kesilen kestane agaclari villa yapildigi tarihte agaclar agac kapsaminda degilmiydi...? Neden eylem yapilmadi...

Koc Üniversitesinin yerinin önceki resimlerine bir bakin.... neredeydi Agac severler ( ! )

Izmir fuar alaninin eski halinin resimlerini bulunda bir bakin kac hektar agacin katledildigini görürsünüz... Ama dogru bunlari yapan C H P oldugunda KILIF hazir Biz Atatürkün partisiyiz....!

Akp 3 agaci kesiyor diye ZIPLAYAN agac dostlari 10 yilda 3 milyara yakin agac fidani diken AKP iktidarina acaba bir defa tesekkür sundular mi...?

Her agac kesildiginde eylem yapiliyorsa sonuna kadar Dogru bulurum eylemi...ama bunu AKP yapiyorken ayaga kalkan chp yada baska partiler , ünlüler zenginler yaparken PISAN , susan kabuguna cekilen ama isin icine parti taassubu girince kükreyip aslana dönenler Ancak ve ancak Ülkeyi karistirmak isteyen tüm güclerin parasiz kölesidir, masasidir....

Haaa Kimin hangi partinin hangi zengin yada ünlünün olduguna bakmadan herkese adam kayirmadan Tepki verecek eylem yapacaksak en önde gitmeyen kendi adima Namerttir....
 
selam ederim;

insanların eylem yapması haklarıdır 3 veya 1 ağaç için bunda sorun yok muhterem. kimin neye eylem yapacağına kimse karar veremez. bugünkü olaylarda eylemin tarzı ve amacının dısına çıkmasında sorun vardır.
 
2- Türk Polisinin Ve Başbakanın tutumu doğru buluyormusunuz?

Türk Polisi sonucta ast-üst ve emirlerle görev yapan bir birimdir...Evet asiri güc kullandiklari oluyor ama sonucta 10 polise karsidan herseyi atan yüz illegal örgüt üyesi var... O zaman bu soruyu söyle sorarsak siz o hengamenin icinde görev yapan polis olsaniz, hic bir uyarinizi dikkate almayan en ufak bir seyi bile , demir cam bilyalari sapanla kaldirim taslarini molotof lari size atmak icin bahane eden bir grup var..... ve siz orada görev verilmis polis siniz... Ne yapardiniz.....????????

Bu soruma cevap gelmeyecek... : ))

BAsbakan biraz daha halki yatistirabilecek demecler verebilirdi... Asil burada kalleslik chp den geldigini kimse bahsetmiyor... Gezi Parki projesinde imzasi olan CHP isler bu noktaya gelince karsi safta yer aldi... Attigi imza insanin namusudur..sahip cikmasi gerkirken ASLINI inkar etti... Olaylarin bu noktaya gelmesinin tek müsebbibi CHP dir... Bu kargasadan 3 oy kaparim telasi ile attigi imzasina namusuna hara-kiri yapmistir.....

Size cokk iddiali bir sey diyeyim, halk tüm bu olanlari görüyor inanin akp nin oyu % 60 lara dayanacak.....
 
Faşist diktatör haramilerin kulağı çekilmiştir.
Bundan sonra daha akıllı olacaklarını, doğru hareket edeceklerini sanıyorum.

Eylemin doğruluğuna ilişkin durumuna ise söyleyecek söz bulamıyorum.
Kesinlikle çok doğru ve yerinde bir halk hareketidir, isyanıdır.
Bundan daha iyi, daha masum, daha doğru bir eylem düşünemiyorum..
 
Şurda bir soru takıldı gözüme:)

Türk Polisi... O zaman bu soruyu söyle sorarsak siz o hengamenin icinde görev yapan polis olsaniz, hic bir uyarinizi dikkate almayan en ufak bir seyi bile , demir cam bilyalari sapanla kaldirim taslarini molotof lari size atmak icin bahane eden bir grup var..... ve siz orada görev verilmis polis siniz... Ne yapardiniz.....????????

Bu soruma cevap gelmeyecek... : ))
Öncelikle şu yanlışlığı düzeltmeliyiz; Türk Polisi değil AKP nin polisi demeliyiz.
Şahsen ben, asla egemen haramilerin polisi olmam.
Öyle olmuş olsa bile, kukla olmaktansa, o üniformayı yırtıp atar, halkın arasına katılırdım..
 
selam ederim;

dostlarım, güzel arkadaşlıklar muhabbetli uzun soluklu dostluklar kavga ile başlar. taraflar birbirlerini ölçer, birbirlerinin istek ve değer verdikleri başlıkları öğrenir ve buna göre daha hassas tutum sergilerler. artık kişileri tartışmak yerine olayları ve doğacak sonuçları tartışma vaktidir. birbirimizi ancak böyle anlayabilir ve elele verebiliriz.
 
[video]http://www.medyafaresi.com/video/11112/polis-de-cildirdi-gaz-atmayim-da-osurayim-mi.html[/video]
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt