Gericiler Halka Saldırdı

Behçelievler'de gericiler halka saldırdı

Bahçelievler Yayla'da bu gece halkın yürüyüşü sırasında gerici-faşist bir grup halka bıçaklarla saldırdı, 5 kişi yaralandı.


Bahçelievler Yayla’da bu akşam halkın yürüyüşüne bir grup bıçaklı saldırı gerçekleştirdi.
Kadınların çoğunlukta olduğu yaklaşık 300 kişilik yürüyüşün, Bahçelievler eski Emniyet Müdürlüğü yakınlarında beyaz renkli bir Mercedes aracı tarafından yolu kesildi.
Araçtan inen bir adam elindeki bıçağı göstererek, “Biz direk boğaza çalışırız” diyerek halkın üzerine yürüdü.
O esnada olayın tam yaşandığı yerde bulunan “Londra Kafe” isimli bir mekandan yaklaşık 20 kişilik bir grup eli bıçaklı adamın yanına gelerek halka saldırmaya başladı.
Elinde nargile şişeleriyle saldıran grubun saldırısına uğraması üzerine yürüyüştekiler geri çekildi.
Olayda bir gencin saldırgan 4-5 kişi tarafından sıkıştırılarak darp edildiği ve yere yığıldığı bilgisi verildi, yerde yarı baygın şekilde yatan gencin bıçaklandığı öne sürüldü.

Saldırıda yaralananların 5 kişi olduğu ve Bakırköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldıkları da gelen son bilgiler arasında.
Olay yerindeki kaynaklar, bıçaklı saldırganın park haline duran aracına, gelen polisler tarafından el konduğunu, polislerin saldırgan gruptan 4 kişiyi gözaltına aldığını bildirdi.

Saldırganların indiği aracın plakası 41 AU 220.

(soL - İsanbul)

DEDİĞİM GİBİ PİTBULLARA ÇOK HAKSIZLIK EDİLİYOR BU MEMLEKETTE!

.
 
Alanya'da faşist saldırı

Alanya'da Gezi Parkı direnişine destek eyleminin ardından faşist bir grup bir ÖDP ve bir TKP üyesine saldırdı.

Alanya'da dün akşam saat 20:45 civarında İskele Caddesi'ndeki ATM'lerin önünde burs paralarını çekmek için bekleyen TKP üyesi Eşref Buğra Demir ve ÖDP üyesi Nihat Sarıkaş'a 10 kişilik ülkücü grup tarafından bir saldırı gerçekleştirildi.
Aynı esnada para çekmekte olan başka bir genç de faşist saldırı sonucu darp edildi.
Saldırıya uğrayan ünv. Öğrencilerinin ciddi bir sağlık problemi bulunmamakla birlikte yüzlerinde ve vücutlarının çeşitli bölgelerinde tekme ve yumruk darbeleri sonucu oluşan yaralanmalar bulunuyor.

Saldırı esnasında sivil polisler tarafından yakalanan ülkü ocaklarına mensup 3 kişi karakolda ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
Saldırıya uğrayan üniversite öğrencileri sağlık raporlarının alınmasının ardından saldırganlardan şikayetçi oldu. haberin detayı
 
Rize'de AKP-Ülkücü saldırısı

Rize'de yaklaşık 100 kişilik grup direnişçilere saldırdı.

Rize’de basın açıklaması yaparak bildiri okumak isteyen ve aralarında TGB, ADD, Eğitim-İş gibi STK mensuplarının da bulunduğu gruba yaklaşık 100 kişilik sivil bir grup saldırıda bulundu.

Aralarında AKP Gençlik Kolları’nın da bulunduğu iddia edilen kalabalığın direnişçileri bir binada sıkıştırdığı bildirildi.

‘Burası Rize buradan çıkış yok’ sloganları ve küfürlerle bina dışında bekleyen kalabalığa bölgede bulunan polisin müdahale etmediği öne sürüldü.

haberin devamı
 
Sosyalist ne kadar iki yüzlü siyaset yaptiginiz gün gibi a$ikar...

Bir kere Eylemciler, halktan birileri ama Halki temsil ediyor degil... Yani eylemciler = Halk gibi abuk subuk diktelere girmeyin...

12 gündür halk evlerinde 3-5 bin ( sayisini bilmedigim icin öyle yaziyorum ) eylemci evet tam 12 gündür yakip-yikmadigi saldirmadigi her yeri enkaz yigini haline getirdigi zaman bunlar cagdas medeni ilericimiydi...?

Tabi ya zaten bunlari yapan Komü-pkk süt kardes isbirligi ile olunca sizin gözünüsde mesru dur...

Aslinda varya bu mantalitedeki insan ( ! ) güruhunu taksime toplayacaksin , tüm halkida oraya toplama imkani olacak , siddet uygulamadan cevap verin diyecekler , sadece tükürseler o tükürükte bogulurlar...

Nasil bir mantigin kölesi olmussunuz anlamadim... Eylemcilere saldiranlar dogrumu yapmis elbette degil, elestirelim mi tabiki elestirelim..ama 12 gündür saldirmadiklari yakip yikmadiklari kirip dökmedikleri yer koymayan marjinal gruplara bir defada insan elestirmezse ... sözün bittigi yerdir... Burada aslinda sen kimligini degil ayni zamanda kisiliginide ortaya koydun... Sosyalist...
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt