Genelkurmayda toplu istifa

Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner ve kuvvet komutanları emekliliklerini istedi

Yüksek Askeri Şura öncesinde hükümet ve TSK arasındaki anlaşmazlık nedeniyle ve Balyoz tutuklusu generallerin emekli edileceğine dair iddiaların ardından Org. Koşaner ve kuvvet komutanları emekliliklerini istedi.
Genelkurmay Başkanı Org. Işık Koşaner, kararı "Gördüğüm lüzum üzerine" şeklinde açıkladı.

Genelkurmay'daki "toplu istifa" cumhuriyet tarihinde bir ilk.

tunakan

Uzaklaştırıldı
Havada fırtına kokusu var. Tahminim; ne Cumhurbaşkanı, ne Başbakan ve nede Kabinenin Milli Güvenlik toplantısına katılan Bakanları için bu gece uyku yoktur. Aslında bu gün onların telefon trafiğini dinlemek, bu ülkenin tüm sorunlarının ne olduğunun "adeta özeti" olacaktır.

Bence C.Baskani ile Basbakan bu toplu zorunlu degisiklikmi dersiniz, temizlikmi dersiniz, toplu KIYIM mi dersiniz bilemem bu iki makamdan yapildi...

Uykusu kacacak olanlar bence baskalari...

R

redyellow

Ziyaretci
Havada fırtına kokusu var. Tahminim; ne Cumhurbaşkanı, ne Başbakan ve nede Kabinenin Milli Güvenlik toplantısına katılan Bakanları için bu gece uyku yoktur. Aslında bu gün onların telefon trafiğini dinlemek, bu ülkenin tüm sorunlarının ne olduğunun "adeta özeti" olacaktır.

Sanmıyorum.. bence cumhurbaşkanı, başbakan rahat uyurlar, çünkü onların istedikleri oluyor.

Genel Kurmay Başkan vekili olarak atanmış sayın Özel.

Zaten Sayın Özel'in genel kurmay başkanı olmasını istiyorlardı hükümet kanadı, iki sene sonra olacaktı şimdi oluyor daha ne isterler?

Körün istediği bir göz Allah verdi iki göz misali oldu bence.

tunakan

Uzaklaştırıldı
Onlar, bizler ve şunlar!!! "galiba herşeyin özeti" Bu ülke hepimizin, farklı ses ve farklı düşünce bizim ZENGİNLİĞİMİZ, Belki biz yanlış düşünüyoruz dememenin öteki adı. Onlar, bizler ve şunlar!!!.....

Ben olaya farkli bakiyorum.
Son zamanlarda zirve yapan terör olaylarinin ilk sorumlusu ülkeyi yöneten Basbakandir. Ayni agirlikta sorumluluk sahibi olanda ,
Bütcenin en fazla payini alan Türk Silahli Kuvvetleri nin tepe kadrosudur. Her ne kadar BasKomutan CumhurBaskani olup, Basbakana bagli olsalarda
Askeri alanda belki kelime tam oturmayacak ama SINIRSIZ yetkiye ve bu yetkiyi kullanma gücüne sahip olan bir TSK miz varsa bu olan olaylarda her halde Silahli Kuvvetler komuta kademesini masum yada hatasiz kabul edemeyiz...

Baska demokratik ülkelerde , hele son terör olayinda , 20 ye yakin askerini hemde bircok askeri gücün oldugu bir alanda baskin yiyerek kaybeden
ve olayin sorumlularini ise ellerinden kaciran bir birimin bedel ödemesi kadar dogal ne olabilir...?

Bu bedeli Hükümet kanadida ; En azindan Bu istikametteki BAKAN istifa ederek ödemeli idi...

Emekliligini isteyen Askerlerin aciklamasi ise , ayri bir felaket... Ergenekon davasi yüzünden icerideki kuvvet komutanlarinin hala icerde olusu...
Yani giden 20 ye yakin ana kuzusu kimsenin umurunda degil...

Bilemiyorum burada bir siyasi hamle söz konusumu degilmi, mümkündür ama ben isin insani yönünden bakinca emeklilik isteklerinin gerekcelerinide duyunca , Bu Kuvvet Komutanlarinin bu makamlari bosu bosuna bunca zaman mesgul ettiklerini düsünüyorum...

Türk Silahli Kuvvetleri bu makamlara yenilerini bulacak güc ve kudrettedir... gidenin ardindan agit yakacak degilim gelen iyi olsun görevinin hakkini versin baska birsey istemem...
Simdi sira hükümet kanadinda

Milli Savunma Bakani
Milli İstihbarat Teskilat Müstesari
Terörle Mücadele Yüksek Kurulu Baskani nin atacagi adimlar olmali, en azindan istifa sinyalleri vermeli... ama olmayak

Durumdan memnun olmayan taraf AKP'dir.
Yaş'a iki gün kala emekliliklerini istedi komutanlar yani zaten yaşanacak bir süreci öne aldılar!Bu durum başbakan'ın neden hoşuna gitsin aksine hiç hoşuna gitmedi hesaplarınada uymadı.

Mağdur koltuğunda bu defa AKP değil TSK oturuyor.
TSK antidemokratik faaliyetlerden uzak durdu!Son olarak tepkisini bu olayla ortaya koydu.
AKP'nin elini kolunu bağladı...Mağdur olan benim dedi.

Durumdan memnun olmayan taraf AKP'dir.
Yaş'a iki gün kala emekliliklerini istedi komutanlar yani zaten yaşanacak bir süreci öne aldılar!Bu durum başbakan'ın neden hoşuna gitsin aksine hiç hoşuna gitmedi hesaplarınada uymadı.

Mağdur koltuğunda bu defa AKP değil TSK oturuyor.
TSK antidemokratik faaliyetlerden uzak durdu!Son olarak tepkisini bu olayla ortaya koydu.
AKP'nin elini kolunu bağladı...Mağdur olan benim dedi.

Doğru tespit belki de ama Bülent ARINÇ bir gözyaşı dökerek halkımızın gönlünü hemen fetheder...

• Etiketler
    askeri şura ışık koşaner kuvvet komutanları orgeneral
  • Üst Alt