• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Gelmiş geçmiş en pahalı sevgililer günü hediyeleri

Okunuyor :
Gelmiş geçmiş en pahalı sevgililer günü hediyeleri

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
9. Van Gogh’un Kulağı

Van Gogh’un kulağı aslında sevgilisine değil bir hayat kadınına verilmişti. Henüz kesin olmasa da bazıları Van Gogh’un kulağını kendinin kestiğini, bazıları ise bir kılıç düellosu sırasında kesildiğini düşünüyor. Söylentiye göre sarhoş olan Van Gogh da kesilen bu kısmı sokakta gördüğü bir hayat kadınına vermiş.

8. Cleopatra’nın halısı

Cleopatra gerçekten de fazlasıyla zeki bir kadındı. Krallığını terk etmek zorunda bırakıldığında kölelerine onu görkemli bir halıya sarmalarını ve Roma imparatoru Julius Caesar’a hediye olarak göndermelerini emreder. Böylece Caesar Cleopatra’dan gerçekten etkilenir ve onu metresi yapar. Cleopatra bu sayede Caesar’ın yardımıyla tahta yeniden geçmeyi başarır.

6. Kral Louis XIV’in hediyesi 1,5 kilometre uzunluğunda kürk manto

Kral Louise karısı İspanya Kraliçesi Maria Theresa’ya öyle bir hediye verdi ki, kraliçe sabahları yalın ayak bahçede dolaşabilirdi. 1,5 kilometre uzunluğundaki manto en nadide ve yumuşak kürklerden yapılmıştı.

5. Büyük Katerina’nın elması

Rus hanedanından Büyük Katerina hem çok iyi bir yönetici hem de aşıklarına karşı oldukça cömert biriydi. Aşıklarına vermek istediği hediyeler için milyonlar harcadı. En çok akılda kalanı ise aşığı Kont Grigory Orlov’a hediye edilmek üzere inşa ettirdiği Mermer Saray’dır. Orlov ise Katerina’ya aşkının sembolü olarak Hindistan’dan gelen büyük bir elmas hediye etti

4. Taylor Burton’dan Elizabeth’e

Aktör Richard Burton 1972 yılında karısı Elizabeth Taylor’a göz kamaştıran bir elmas hediye etti. 40. yaş günü hediyesi olarak verilen bu hediye armut şeklinde bir elmastı. Ancak boşandıktan sonra Richard Burton bu elması sattı.

3. Beyonce’un nişan yüzüğü

Şarkıcı Jay Z Beyonce’a evlenme teklifi ettiğinde elinde 18 karatlık bir elmas yüzük tutuyordu. Tahmini değeri 5 milyon doların üzerindeydi. Ancak güvenlik kaygılarından dolayı Beyonce bu yüzüğü sürekli takmıyor. Eşinin ona verdiği bir imitasyon olan 5 bin dolarlık yüzüğü takmayı tercih ediyor.

2. Anna Kournikova’nın elmas yüzüğü

Diğer bir pahalı evlilik teklifi ise Enrique Iglesias’tan ünlü tenisçi Anna Kournikova’ya verilen elmas yüzükle yapıldı. Tam olarak değeri bilinmese de yüzüğün 6 milyon dolardan daha değerli olduğu düşünülüyor.

1. Taç Mahal

Dünyanın yedi harikasından biri kabul edilen Taç Mahal, aslında Şah cihan tarafından eşi Mümtaz Mahal’a verilen bir hediye. 14. çocuğunu doğurduktan sonra ölürken Şah Cihan’dana aşklarının sembolü olacak ve dünyada eşi benzeri bulunmayacak bir saray yaptırmasını ister.
Ve Şah Cihan da karısının isteğini yerine getirir. Bugün Şah cihan’ın ve eşi Mümtaz Mahal’in mezarları Taç Mahal’de bulunmaktadır (aktifhaber.com)
 
Üst Alt