Gelinlere Makyaj Önerileri!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Mutluluk, telaş, sabırsızlık heyecan ve hüznün bir arada yaşandığı düğün mevsimindeyiz.

Gelinlik, saç modeli, ayakkabı seçimi gibi hayatınızın en özel gününde kendinizi harika hissetmenizi sağlayacak hazırlıklar sizi bekliyor. En heyecanlı ve riskli bölüm ise makyaja karar vermek!

Hayal ettiğiniz rüya bir gelin olmanıza çok az kalmışken hiç kimse yaşanılacak aksiliklerin telafisi olmaz. Bu duruma maruz kalmamak için o gün kullanacağınız makyajınızı mutlaka daha önce yaptırın ve önerilerimize bir göz gezdirin.

Düğün günü için doğal güzelliğinizi vurgulayacak abartıdan uzak bir makyaj, özellikle bakışlarınıza anlam katan göz makyajı güzelliğinize güzellik katacaktır.

Düğünün teması ve mekânı nasıl bir makyaj uygulanmak istediğiniz konusunda size yardımcı olabilir.Kır düğünü yapacaksanız makyajınız daha yumuşak olmalı, nostaljik bir hava taşımalıdır.

Kapalı mekânda yapılacak bir düğün içinse, mekân yapay ışıklarla aydınlatıldığı için ona göre daha ışıltılı ve vurgulu bir makyaj önerilebilir.

Eğer düğününüz nikâh salonunda geçecek ise makyajınızın ağır olmaması gerekir.

Diğer bir risk ise erken saatlerde yapılan makyajın kalıcı olması ve uzun saatler taze kalabilmesidir. Bu sorunu da yağsız baz ürünleri kullanarak, makyajı şeffaf pudralarla sabitleyerek çözebilirsiniz.

Yüz makyajınızı tamamlandıktan sonra dekoltenin öylece bırakılması renk farklılıklarına neden olur ve vücudunuz iki bölüm şeklinde görünür. Bunu engellemek için yüzünüzde kullandığınız fondötenin hafif bir şekilde dekolte bölgenize de uygulanmasına özen göstermelisiniz. Dilerseniz düğünün geçeceği ortama uygun olarak omuzlarınıza hafif parıltılı bir pudra uygulayabilirsiniz.
 

mopsy

Emektar
Üye
Gelinlere Hızlı Rehber!
Merhaba

Düğün günü; hayatınızın en özel anlarından biridir. Aylar öncesinden hazırlık yapmaya başlarsınız ancak son dakikalarda bazı aksilikler yaşayabilirsiniz. Beklenmedik durumlar için pratik çözümler; gelinlere hazırlık rehberinde!

Gelin makyajınızın dayanıklı olması ve fotoğraflarda güzel görünmesi için kozmetik ürün, renk seçimi önemlidir.

Işığı yansıtan ancak parlamayan bir fondöten tercih edin. Kalıcı olmasını sağlamak için fondöten uygulamadan önce açık renkli kapatıcıyla karıştırın.

Yağlı cilde sahipseniz; makyaj yapıldıktan sonra yüzünüzde parlamalar olabilir. Fotoğraflarda yüzünüzün parlak görünmesini önlemek için makyaj bitiminde pudra sürdürmeyi unutmayın.

Yaz düğünü yapıyorsanız karşınıza çıkabilecek sorunlardan biri terlemedir. Yüz terlemesinde rimeliniz akabilir ve makyajınız bozulabilir. Düğün bitiminde ailenizle vedalaşırken kendinizi tutamayıp ağlamaya başlarsanız; gözyaşlarınız rimelinizin akmasına neden olur. Elbette ki günün en özel kadını sizsiniz ve istediğinizi yapmakta özgürsünüz. Ağlayabilirsiniz, gülebilir, dans ederken terleyebilirsiniz Güzelliğinize gölge düşürmemek için suya dayanıklı rimel tercih edin.

Dudaklarınız için renk seçimi yaparken; ten renginiz ne olursa olsun kahverengi tonlardan uzak durmalısınız. Kahverengi hem yorgun gösterir hem de fotoğraflarda donuk görünür. Pembe ya da kırmızı tonları gelin makyajı için uygundur.

Düğün anında yorgunluğunuza rağmen canlı görünmek, makyaj tazelemeyle vakit kaybetmemek için krem allık kullanın. Krem allık daha kalıcıdır, tokalaşma sırasında istediğiniz kadar insanı öpebilirsiniz ve canlılığınız aynı kalır.

Gelin makyajınızın yüzünüzde nasıl daha durduğunu önceden görmek için makyaj provası yapabilirsiniz. Üzerinize beyaz bir bluz giyip gelinlik görüntüsü yakalayıp planladığınız renkleri yüzünüze uygulayın. Hayal ettiğiniz gibi durmayan noktalar varsa düğün gününden önce değiştirebilirsiniz.
.msn.com
 
Üst Alt