Geçimsiz Ev Arkadaşı Tipi

İnsanlığın doğasında ortak yaşam ve sosyallik yer alsa da bazı insanlarla bir arada yaşamak bazen çeşitli zorlukları beraberinde getirebiliyor. Toplumsal işleyişi düzenlemek adına işlerimizi sıraya girip yürütmeyi seçmemize rağmen bazı insanların sıraya kaynak yapması gibi düzen bozucu durumlar, bir arada yaşamamızı zorlaştıran anlar arasında gösterilebilir.

Yaşam alanımızı daralttıkça rahatsız olabileceğimiz şeyler çoğalır. Dışarıdan gelen inşaat sesi rahatsız edicidir, ama o daha geniş bir yaşam alanına aittir ve biraz da uzaktan geldiği için baş edilebilir. Ancak yan daireden gelen tadilat sesine tahammül edemeyip anında tepkimizi gösterebiliriz. Ev arkadaşlığı da yaşam alanına saygı ve verilen rahatsızlıkların katlanılabilirliği üzerinden değerlendirilir.

İşte katlanılması güç bazı ev arkadaşları:

İbiza Tipi Ev Arkadaşı

Müzik ruhun gıdasıdır, ancak unutmayalım ki her gıdanın fazlası huzur kaçırabilir. Yatağınızda uyumaya çalışıyorsanız ya da sessiz bir ortama ihtiyacınız varsa bu tipte ev arkadaşları bu durumu anlamazlar. Onlar için yüksek sesli müzik, hayatın gerekliliklerinden dir ve diğer insanların düşünceleri genellikle dikkate alınmaz.

Ev arkadaşınızın düzenlediği partide zemin yüksek bass etkisiyle hafifçe titreşirken sırf eğlenceli ortamı bozan kişi olmamak için internet ten kulak tıkacı fiyatlarına bakmak zorunda kalabilirsiniz.

Varyemez Amca ile Akrabalığı Bulunan Ev Arkadaşı Tipi

Ortak kullanılan ev eşyalarından biri mi bozuldu? Bırakalım kendi kendine düzelir. diyebilen bir ev arkadaşıyla fazla uzağa gidemezsiniz. Bu tip ev arkadaşları her şeyi kendilerine göre alır ve kendine ait mutfak dolabına dokunulmasından da pek hoşlanmaz.

Bazen çalışmak için aydınlığa ihtiyaç duyabileceğinizi anlamaz ve ışıkları söndürmenizi tekrarlar ya da duşta beş dakikadan fazla kalmanızı istemez. Harcadığınız su miktarını hesaplamaya başlayabilir. Borç istemeyi zaten hiç düşünemezsiniz.

Aile Paketi Olarak Gelen Ev Arkadaşı Tipi

Birlikte eve çıkmanızın ikinci günü sevgilisi de valizlerini getirir ve eve yerleşir. İki hafta sonra kardeşi de evde boy göstermeye başlar. Dört hafta sonra okuldan ya da işten bir arkadaşı da evin müdavimlerinden olur. Sizin aile bireyleriniz ayda yılda bir ziyarete gelirken onun kuzeni, kardeşi, çocukluk arkadaşı sık sık sizde kalır.

Öğrenci Yurdu Tipi Ev Arkadaşı

Eve her gelişinizde kendinizi tekrar okul kantinine dönmüş gibi hissettiren ev arkadaşı tipidir. Eve çağırdığı okul arkadaşlarının arasında yer bulabilirseniz bir köşeye sıkışırsınız. Pardon, odanı biraz doldurduk ama ve Senin adın neydi ya? cümleleri rüyalarınıza bile girmeye başlar. Bir bakmışsınız ki iki kişi yaşamayı planladığınız evde tanımadığınız insanlarla tuvalet sırası için ya da çay demlemek için tartışıyorsunuz.

Ailenin Yaşlı Yengesi Titizliğinde Ev Arkadaşı Tipi

Hayatınızdan memnunsanız duştan çıkarken banyoyu büyüteçle inceleyin. Çünkü bu tipte ev arkadaşları bir kartalın gözlerine sahip olurlar genelde ve en küçük izleri bile görürler. Kendi odanız da olsa eşyalarınızı etrafa koymayın ya da kan şekeriniz düştüğünde bile mutfağı Amerikan filmleri titizliğinde bırakın. Bir de çamaşır suyu kokusuna ve pazar sabahları elektrikli süpürge sesine alışsanız iyi edersiniz. Temizlik iyidir, ama temizlik takıntılı olmanın iyiliği tartışılabilir.

İlber Ortaylı Tipi Ev Arkadaşı

Bu tipe göre kendi dışında kalan bütün insanlık cahildir. Mümkün olduğunca tartışmaya girmeyin. Bırakın o, televizyonda izlediği programın spikerleriyle ya da dizi karakterleriyle tartışsın. Konunun uzmanı yada öğrencisi olsanız da uzun bir tartışmaya girmemek için susmayı ve sen bilirsin demeyi tercih edin. Unutmayın, Sen bilirsin. deyince tartışma çıkmazmış.

kaynak:blog.gittigidiyor.com
 
Üst Alt