• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Gazze'den hisse

• Konbuyu başlatan YukseLL
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 5
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Gazze'den hisse

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
“İHH” ve “Mavi Marmara”yı, ne varlıkları, ne de faaliyetleri açısından, bir gün öncesine kadar neredeyse hiçbirimiz bilmiyorduk. Kamuoyu olarak hem “İHH”yi ve hem de sahibi olduğu gemisi “Mavi Marmara”yı, Gazze olayı sonrasında öğrendik.

İHH, bu faaliyet için son 2 aydır çok yoğun bir çaba sarf ederken, nasıl olmuş da böylesi bir insani yardım kampanyasını, basından ve Türkiye kamuoyundan gizleyebilmiş! İsrail tarafından abluka altına alınmış olan Gazze’ye, Türkiye’den 6 gemilik bir filo ile yardım malzemeleri götürülmesi, öyle basit bir olay olmasa gerek.

Üstelik, hem Türk ve hem de İsrail hükümetleri de durumdan yeterince haberdarlarmış. İsrail; “gelmesinler, aksi taktirde vururuz” şeklinde önceden uyarırken, Türk Hükümeti ise filo için; “Uluslar arası yardım kafilesidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile direk alakası yoktur” diyerek cevap vermiş.

Bütün bunları şimdi öğreniyoruz.

Bizler mışıl mışıl uyurken, yardım gemileri Gazze’ye doğru yola çıkmışlar meğer. Sabah uyandık ki; 9 ölü, 26 yaralı ile karşılaştık.

Gazze açıklarında; 9 insan hayatını kaybederken, İskenderun’da da PKK tarafından 7 askerimizin şehit edildiğini öğrendik.

Son 5-6 gündür, sadece Gazze saldırısı, protestolar, cenaze törenleri, mitingler ile yatıp kalkıyoruz.

Gazete ve televizyonlarda duyup, okuyup, gördüklerimiz ise sadece şunlar;

Çok sayıda Filistin bayrağı, eh nispeten Türk bayrağı (!),

Arapça yazılmış bayraklar, pankartlar, dövizler, saç bantları,

Tekbirler,

“Hizbullah” örgütünün simgesel el işaretleri.

Hayatını kaybedenler, gemiye binmeden evvel yakınlarına; “Şehit olmaya gidiyorum” demişler. Yoksa, insani yardım için gidilmedi mi!

Cenaze törenlerine, İran’ın İstanbul Başkonsolosu ile Şam Müftüsü de katılarak saf tuttular. Şimdiye kadar Türkiye’deki hangi cenaze törenine katıldıklarını gördünüz!

Gösterilerde, hararetli konuşmalar yapan “dili pak”ları ve arkadaşlarını, daha önce herhangi bir şehit cenazesinde gördünüz mü meselâ!

Özet;

32 farklı ülkeden insanın oluşturduğu 6 gemiden oluşan uluslar arası insani yardım ekibi. “32 farklı ülkeden”, söylenen bu. Ancak hayatını kaybeden 9 insanın ve yaralıların tamamı, sadece, her nasılsa Türkiye’den katılan Türkler (!).

Her taraf Filistin bayrağı ve Arapça yazılar; “Hepimiz Filistinliyiz”.

Bir kesimce “Hepimiz Ermeni” oluverdik, bir başka kesimce de “Hepimiz Filistinli”. Ama her nedense bir türlü “Hepimiz Türk’üz” olamadık.

Türkiye ile İsrail ilişkileri tamamen koptu gibi. “Terörist İsrail” dedik.

Olan bitene rağmen, başta Araplar olmak üzere, hiçbir dünya ülkesi ortaya çıkmadı.

Gerekli-gereksiz, yerli-yersiz her şeye burnunu sokan Batı, sadece kınadı, biraz da ıkındı.

Araplar, dedik ya hiç yoktular. Belki de vardılar, ama karanlıkta oldukları için tenlerinin rengi nedeniyle muhtemelen onları göremedik!

İsrail-Filistin olayını, düne kadar hiç tanımadığımız “İHH” çözmüş oldu, bu son derece organize olunmuş insani yardım vesilesiyle(!)

İran Konsolosu ve Şam Müftüsü, 9 Türk’ün cenaze törenlerine katıldılar, saf tuttular, biraz da saf’a yattılar.

Son derece sert demeçler verdik, “yeter” dedik, “tamam” dedik, “katil” dedik, “bu iş buraya kadar” dedik. Sonuç; Türkiye-İsrail arasında kapanmaz yaralar açtık, tüm köprüleri bir anda attık.

Oysa ki, özelleştirme kapsamında birçok kaynağımız İsraillilere satıldı, sadece ve özellikle son 3-5 yıl içerisinde.

Eeee bu durumda İsrail, eşş… değil ya, Türkiye’den satın aldığı kaynakları, firmaları, bankaları, madenleri, teşebbüsleri geri vermeye, imzalanan anlaşmaları, sözleşmeleri iptal etmeye karar vermiştir ister istemez! Aksi taktirde, savaş açacağımızı bildirmemiz, “al sana, gördün mü, işte bu kaa” dememiz gerekmez mi(!)

Sakın yanlış anlaşılmasın;

Hepimiz gerçekten çok üzüldük, bu tartışmasız.

“İnsani yardım”. Buna, hepsinden çok, yüzde yüz tamam.

Tepki gösterdik, mislisini de gösteririz, sonuna kadar.

Bütün bunların hepsi ve kesinlikle tamam.

Ama her şey bir yere kadar…

Amaç, Filistin mi, İsrail’i protesto mu? Bu karıştırıldı, hatta Filistin direk ön plana çıkartıldı. Aslında amaç, tam olarak Filistin de değildi gibi!!!

Çünkü; Arapça niye, yeşil bayraklar niye idi…

İran Konsolosu niye, Şam Müftüsü niye idi, niye, niye, niye…

Haaa bu arada, ülke savunmasını (TÜRKİYE) yapmak, birlik beraberliğimizi korumak, PKK ile mücadele etmek için, davulla, zurnayla, gururla askere gönderdiğimiz (Biz, hepimiz) çocuklarımızdan 30 (Otuz)’unu, gencecik fidanlarımızı, sadece içinde bulunduğumuz şu bir aylık dönem içerisinde “ŞEHİT” verdik (BİZ).

Hatta 7’sini, aynı gün verdik; “Hepiniz Neredesiniz”!!!…

Sabahattin Talu
sabahattintalu@gmail.com

tntcool

Kıdemli
Üye
Kendi ülkesinin sorunlarını çözemeyen bir hükümet birilerinin kendilerine biçtiği rolü oynayarak dünyanın sorunlarını çözmeye kalkıyor...

spartaküs

Tecrübeli
Üye
Oralara giden bütün kardeslerimin ayaklarindan öpüyorum. Milliyetci kafalar bir yana ama kendi döneminin otoritesine baskaldiran Muhammed'e inanmis kimselerin önderlerinden 'otoriteye baskaldiri yanlisti' diyenlerin yüzlerine tükürüyorum. Insanlik onurunun pis kokan cikarlardan-politikadan öte olup, tüm bu pislikleri yok edecegine -bu direnislerle, bas kaldirilarla olacagina insanliktan nasip alamamis kimselerinde birgün görecegine inaniyorum. Her yer Filistin! Her yer intifada!

Son düzenleme:

farslı

Amatör
Üye
Oralara giden bütün kardeslerimin ayaklarindan öpüyorum. Milliyetci kafalar bir yana ama kendi döneminin otoritesine baskaldiran Muhammed'e inanmis kimselerin önderlerinden 'otoriteye baskaldiri yanlisti' diyenlerin yüzlerine tükürüyorum. Insanlik onurunun pis kokan cikarlardan-politikadan öte olup, tüm bu pislikleri yok edecegine -bu direnislerle, bas kaldirilarla olacagina insanliktan nasip alamamis kimselerinde birgün görecegine inaniyorum. Her yer Filistin! Her yer intifada!
EVET KARDEŞİM.EL-HAMDÜLİLLAH!FİKİRLERİNE SONUNA KADAR KATILIYORUZ.YALNIZ MUHAMMED(S.A.V) DERKEN BARİ Bİ PARANTEZ İÇİNDE FİLAN BELİRTSEYDİN.DÜNYANIN VE UKBANIN ŞEMSİ BUNDAN İNCİNİR.:gul:

BU KALINCA KAFALILARIN SENİN DEDİKLERİNDEN ANLAYACAĞINI PEK DE SANMIYORUM.ONLARIN İÇLERİ KARARMIŞ.HAKİKATİ GÖRMÜYORLAR DEĞİL;GÖRMEK İSTEMİYORLAR.ONLAR,ZULM TARAFINDA OLMAYI İSTEDİLER.ÖYLE DE OLDU.BOŞ VER GİTSİN BU NASİBSİZLERİ...BİZ,BİİZİNİLLAH HAKK TARAFINDA OLALIM DA.BAK KARDEŞİM.BU MÜHİM,ONLAR ZULM TARAFINA GEÇTİLER.YANİ,KOLAY OLAN TARAF.BİZ,BİİZİNİLLAH HAKK TARAFINDAYIZ.ALLAH-Ü TEALA,BU TARAFTAN AYIRMASIN!YANİ,ZOR OLAN TARAF...

farslı

Amatör
Üye
...birgün,nihayet birgün türk askeri de filistin'e girecek inşaallah-ü teala.bu ma'nada temennimiz budur.kalınca kafalıları geç.o gemi,çok şey ifade ediyordu.o gemi,israil limanı'na yanaşsaydı aah!...neyse artık.nasib böyleymiş.şehitlerimize allah-ü teala rahmet etsin!kahrolan,o allah'ın belaları oldu.bütün insanların laneti onların üzerine olsun!şehitlerimizi yüreğimize gömdük.türkler'e kim dokunmuşsa mutlaka ama mutlaka bir şekilde karşılığını bulmuştur,bulacaktır da.

Allah-ü teala,bu günlerimizi aratmasın!sonumuzu hayr etsin!

ümmi

Kıdemli
Üye
İHH yı yeni duymuşlar.Efenim uyanında balığa gidelim.Avrupanın göbeğinde bosnada insanlar katledilirkende onlara yardım götüren İHH idi.Gazzeye giden gemideki Hakan Albayrakın bosnalı eşi,savaş yıllarında uzun zaman et görmemiştik.İlk kez İHH sayesinde et yedik kurban bayramında hiç unutmuyorum demişti.

Efenim İHH yı bilmiyorsan elinin altında google amca var aç ona sor böylede uyuduğunu elaleme anons etme derler adama.

Bu arada Spartaküs kardeşim mertliğini takdir ederim bilirsin.Otorite ye baş kaldırılmamalıymış,izin alınmalıymış vs teraneleri yumurtlayan zevat kendine etmiştir edeceğini.Kaldıki,izin neden alınsın gazze israile ait değil,kıyısıda öyle filistin devletine ait.bu bir.İkincisi ambargo koyan gel ambargoyu del izin veriyorum diyeceğini beklemek safdilliğinde değil laf söyledim balkabağı olsu n diye yumurtlanmış bi laf olsa gerek.üçüncüsüde,Otorite zulmederken bizden mi izin alıyor efenim.

Rasulullah en büyük devrimcidir demiştim hani .Daha yirmili yaşlardayken bir and içmişlerdi hılful fudul cemiyetini kurmuşlar,kim olursa olsun,mazlumun hakkını korumaya yemin etmişlerdi."Allah’a yemin olsun ki, mekke sehrinde birine haksizlik ve zulum yapildigi zaman hepimiz. o kimse ister iyi ister kotu ister bizden ister yabanci olsun, kendisine hakki verilinceye kadar tek bir el gibi hareket edecegiz. denizlerin bir kil parcasini isitacak suyu bulundukca, hira ve sebir daglari yerinde kaldikca ve uzerinde dag tekeleri otladikca bu yemine aykiri davranmayacagiz ve birbirimize maddi yardimda bulunacagiz."diye and içmişlerdi.
Hz. peygamber'in daha peygamber olmadan once icinde bulundugu ve ovdugu bir yemindir.Kızıl tüylü deve surusunden bile daha kiymetli oldugunu ve cagirilmasi durumunda yine icabet edecegini soylerdi.(Onunla aynı yaşlarda bu mazluma arka çıkma faaliyetine katılan 19 yaşındaki Furkan Doğana 5 kurşun sıktılar alnına 40 cm mesafeden.)

Kişi vicdan taşıyorsa içinde,Mazlumun ahı o yürekte yankı bulur.
Öylemi,böylemi,mıy mıy,gıy gıy kıvırtmaz.İsrailin ezberlettiği naneleri yumurtlamaz.

İhh başkanı Bülent Yıldırım diyordu ki geçen netten izledim;Bu yönlendirilmiş medya mensuplarının" bana yönelttikleri soruların sıralaması bile aynı.Bari sıralamayı değiştirin."

Neyse efenim...Filistin,Bosna,Afrika,...nerde bir mazlum varsa mümin yüreği dayanamaz.Nitekim yahudiler zulüm gördüğünde osmanlıdan başka onlara kucak açan olmamıştı.Bu günde ellerinde türk bayraklarıyla siyonist israili kınayan yahudiler varken,İçimşizdeki israilperestleri anlamak mümkün görünmüyor bizim açımızdan.

Son düzenleme:
Üst Alt