Gayrimenkul Alım Satımı

emlak işi karlı mı, emlak işi kurmak, emlak işi nasıl yapılır, gayrimenkul işi nasıl yapılır

Gayrimenkul alım satımı yapmak uzun vadede çok kazandıracak bir iştir. Kişiler mülk satın alırlar ve kısa ya da uzun vadede aldıkları bedellerin çok üstünde satışa sunarlar.

Bu işte ileriye dönük planlı çalışmanız çok önemlidir. Mesela şehir hangi tarafa gelişecekse bunu önceden tespit edip o taraftan mülk almanız daha karlıdır. Önceden makul fiyata almış olduğunuz mülkünüzü şehir o yöne doğru geliştiğinde çok yüksek karlar elde edebilecek şekilde satabilirsiniz. Böylece gayrimenkulde uzun vadede çok karlı işler yapmış olursunuz.

Alacağınız gayrimenkulün amacınıza yönelik olup olmadığını iyi tespit etmelisiniz. Okula, merkeze olan mesafesi, ulaşım durumunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Almayı düşünüdüğünüz gayrimenkulün geçmiş vergi borcu olup olmadığını mutlaka kontrol edin.Yapımı tamamlanmış gayrimenkul alanların, geçmiş yıllarda tahakkuk etmiş emlak vergilerinin ödenip ödenmediğini yani, emlak vergisi borcunun olup olmadığını araştırmaları gerekiyor. Bu konuyla ilgili yatırılmış vergilerle ilgili satıcıdan makbuzları göstermesini istemek ve makbuzların birer kopyasını muhafaza etmek doğru bir davranış biçimi olacaktır.
isfikirlerivefirsatlari.com
 
  • Etiketler
    gayrimenkul alım satımı
  • Üst Alt