• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Gavurun Dölü

Okunuyor :
Gavurun Dölü

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Hakikaten mükemmel bir kitap okudum. Gerek Aynur Gül'ün travmatik yaşamı, gerek güçlü betimlemeler gerek ise karakterlerin kurgu içinde harmanlanışı hakikaten mükemmeldi . Zaman ve mekan içindeki med-cezir , kitabı daha da çekici hale getirdi benim gözümde. Kurgunun gücünün de çok daha net anlaşıldığı bu ağ içinde kaybolmadan sona ulaşmak da keyifli idi .

Esengül karakterine çoğu zaman kızsam da , böylesi örneklemelerin olduğu dünyada , sanırım ki ancak bu denli temiz ve hatasız anlatılabilirdi bu travmatik karakter. Sofie baştan sona kadar ağırlığını muhafaza eden ve romanda güç dengelerini son derece iyi ayarlayan bir unsur olmuş . Seri cinayet gibi işlerken son derece iyi irdelenmesi gereken bir konu , fonda sürekli soluk soluğa takip ettiğimiz Nurgül için de ayrı bir boyut oluşturuyor .

Minicik yaşında iken , Belçika'da annesi Esengül ile Türkiye'ye gelen Aynur Gül'ün acıklı ve kederli hikayesi her sayfada beni kendine bir adım daha yaklaştırdı . AYnur Gül'ün çoklu kişilik bozukluğna dönüşen rahatsızlığı ve bir yandan da takip edilesi diğer olaylar kitabı okunası hale getirmiş. yaznaın emeğine sağlık ... Ben keyifle ve merakla okudum...

simqe

Kıdemli
Üye
Seninde kitabı tanıtman,kitabı okunası hale getiren yorumun mükemmeldi..teşekkürler :))

sahrabetis

Kıdemli
Üye
Teşekkür ederim canım :) İnan okurken o kadar etkilendim ki , bırakamadım elimden. Okurken ne kadar ağladığımı anlatmıyorum bile ama kesin olan şu ki; mükemmel bir kitaptı.

Ma-i Nisan

Tecrübeli
Üye
Gavurun Dölü

Olur olmaz demeyin, bak! Çıktı bır nümine
Kın kusar dalga tutar, Camideki Mümine
Asrın vebası değil, belki hınzır nezlesi,
Hınzır kalemlı veled zarar vermez bu dine.

Gecmiş pısı başına, sırıtır durur gavur
Bakmaz çocuk yaşına, zınharlığın çok gayyur
Aha ip, aha meydan, varsa hesap görelim
Kızmısın, oğlanmısın? söyle bizde bilelim.

Dindar dinsiz kadına saygı bolca var bende
Yazık demem adına, zınhar oğlanlık sende.
Veled artık büyüsen! Oğlanlığın İSPATLI
Veled bir dön arkana! Arkandan vurur atlı.

Bakmayın öyle dostlar, yılda bır kez yazarım
Soysuzun biri görsem, hemen orda azarım.
Yaramı bilmeyenler, kem deseler kabul
Kemlik bütün dizeler, Soysuza olsun davul

Ma-i Nisan

Üst Alt