• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

GAP'a En Büyük Doğrudan Yatırım Güney Kore'den

Okunuyor :
GAP'a En Büyük Doğrudan Yatırım Güney Kore'den

Datassist.

Acemi
Üye
GAP'a En Büyük Doğrudan Yatırım Güney Kore'den

Hızla yıldızı parlayan GAP Bölgesi'ne en büyük yatırımı, Sinop'taki nükleer santralle gündeme gelen Koreliler yapıyor. Koreli GP Group, Uzman Yatırım Holding'le 1 milyar dolarlık projeye start verdi.

Türkiye'de ekonomik kriz ortamında yüzde 4'le tek büyüyen sektör olan tarıma yabancı yatırımcıların ilgisi arttı. Suudi Arabistanlı ve Kuveytli şirketlerin Güneydoğu Anadolu Projesi'ne (GAP) yatırım yapacaklarını açıklamalarının ardından ilk somut adım Güney Kore'den geldi. Güney Koreli GP Group LLC, Uzman Yatırım Holding'le Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Tokat, Eskişehir ve Sakarya'da 3 milyon dönümlük arazi alarak yatırım yapmak için imzayı attı. Uzman Yatırım Holding'le Güney Koreli şirketin kurduğu GP-Uzman AŞ şirketi bir kaç milyar doları bulacak yatırımın ilk adımını eşzamanlı olarak Tokat ve GAP bölgesinde başlayacak.
Görüşme 1 Yıldır Sürüyordu

Uzman Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Çolak, GP Group LLC şirketi ile 1 yıldır devam eden görüşmelerin önceki gün imza ile sonuçlandığını belirterek "Türkiye'nin tarımsal alandaki büyük potansiyeli, ekonomik istikrar ve şirketimizin girişimleri sonucunda Güney Koreli şirketle ortak yatırım için imzayı attık. İmza töreninde Güney Kore Tarım-Orman ve Balıkçılık Bakan Yardımcısı Young-Je Ha ve Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İrfan Çelik de bulundu" diye konuştu.

"GAP'a En Büyük Doğrudan Yatırım Güney Kore'den " başlıklı haberin tam metni için tıklayınız.
"Datassist - Ayşe Nazmiye Uça"
 
Üst Alt