Futbol Dini

Futbol Dini belgeseli, spor olan futbolun değil, artık sporluktan çıkarılıp dinleştirilen futbolun eleştirildiği bir belgeseldir. Özellikle belgeselde yer alan taraftarların davranış ve açıklamaları futbolun artık bir din haline getirildiğini çok açık bir şekilde ispatlamaktadır. Ayrıca futbol günümüzde tağutlar tarafından halkı uyutmak için bir silah olarak kullanılmaktadır ve bu belgesel artık uyutulmak istemeyenler için tüm gerçekleri ortaya koymaktadır. (Not: Eser telif hakkı içermemektedir. Yapımcısı kopyalanmasına izin vermektedir.)

FUTBOL DİNİ
Tür: Belgesel
Dil: Türkçe
Süre: 1 saat 16 dakika
Büyüklük: 691 Mb
Yapım: İlker Yiğit

LİNK: http://ia601201.us.archive.org/20/items/FutbolDini/futboldini.avi
 

Ekli dosyalar

  • futboldini.jpg
    futboldini.jpg
    42 KB · Bakış: 24

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
İnanın , başlığı okurken " futbolun dili" diye okumuşum
sonra baktım ki futbolun dini diye yazıyormuş meğer
hani ne derler buyrun burdan yakın sonunda futbolun da dini oldu vatana millete hayırlı olsun ne diyelim ...
 
Gereğinden fazla önem verilen bir olgu oldu futbol. İnsanların futbolla uyutulmak istendiği doğrudur; her devrin bu tür uyutma sistemleri vadır.
Aşırı ilgi gösterilen bir şey din olarak düşünülebilir mi ? Bence hayır...
 
selam ederim;

bencede futbol dini güzel bir yaklaşım. insanları bölen şeylerin adına bugünlerde "din" diyoruz. isterseniz buyurun okuyun " http://www.supermeydan.net/forum/forum112/thread80902.html#post329780 "
gazete ve tv leri izleyin ne kadar doğru bir yaklaşım. insanlar ne halde, birbirine karşı, nefret sevgisizlik kötü olan herşey var. spor olmaktan çıktı artık, büyük bir tecellisidir cehaletin şu an futbol. asla bu videoya benzer insanları uyarıcı uyandırıcı bilgileri tv lerde göremezsiniz çünkü bu şu an hukum süren decchalin işine gelmez. buyurun bir örnek size;

Beşiktaşlılar, kutlamaları engellemek için sokaklarda nöbet tuttu


Beşiktaşlı tarafların 'Semtimizde sadece Beşiktaş şampiyonluğu kutlarız' diyerek paylaştıkları fotoğraflarda nöbet tuttukları görüldü

bjk.jpg


Forza Beşiktaş'ın sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yayımladığı bir fotoğrafta, Beşiktaş'ta sadece BJK'nin şampiyonluğunun kutlanacağını, Galatasaraylıların semte kutlama yapmasını istemedikleri ifade edildi.

Beşiktaşlı tarafların "Semtimizde sadece Beşiktaş şampiyonluğu kutlarız" diyerek paylaştıkları fotoğraflarda nöbet tuttukları da görüldü.

Siteye eklenen diğer fotoğrafların altına "Nöbet tutuyoruz" tarzında yorumlar geliyor.

Semtte polislerin yolları kapattığı da belirtildi.

Polisle taraftarlar arasında yaşanan tartışmalarda, BJK'li taraftarların dördüncülüğü kutladıklarını açıkladıkları belirtildi.

Gümüşsuyu'nda konvoyla geçmek isteyen bir grup taraftara Beşiktaşlı taraftarlar müdahale etti. Sarı-kırmızılı bir taraftara ait motosiklete de siyah-beyazlı taraftarlar zarar verdi.


Beşiktaş'ta şampiyonluk kutlamalarına tepki


Galatasaray'ın şampiyon olması üzerine taraftarlar kutlama yapmak için Taksim Meydanı'nı tercih etti. Ancak Taksim'e gitmek için yol olarak Beşiktaş'ı kullananlar bir grubun saldırısına maruz kaldı. Balmumcu'dan Beşiktaş sahiline doğru inen sürücüler Yıldız Teknik Üniversitesi önüne geldiğinde taşlı saldırıya uğradı. Ellerinde taşlarla yol kenarında bekleyen grup Galatasaray bayrağı bulunan araçlara taş atıp küfürler savuruyordu.

Kadın erkek ayırt etmeden saldıran bu kişilerden zarar görenlerden biri de Deniz Özgür isimli kadın taraftardı. Özgür yaşadıklarını şöyle anlattı.

"Zincirlikuyu'da maçı izledikten sonra kuzenimle dışarı çıktık. Şampiyonluğu kutlamak için Taksim Meydanı'na gitmeye karar verdik. Bayrağımızı alıp yola çıktık. Şişli yönünde trafik sıkışıklığı vardır düşüncesiyle Beşiktaş'tan gitmeyi uygun gördük. Tam Yıldız Teknik Üniversitesi önüne geldiğimizde yol kenarında bekleyen birkaç kişi küfürler savurarak otomobile doğru yürüdü. Trafik yavaş aktığı için kısa sürede yanımıza geldiler. 'Burada Galatasaray bayrağı açamazsınız' dedikten sonra bayrağı alıp yere attılar. Ellerindeki taşlarla cama ve kapılara vurdular. Kolum da çarpan taş yüzünden incindi. Canımızı zor kurtardık. Şampiyonluk sevincini yaşayamadık. Bunu yapanlar taraftar olamaz" dedi.


Beşiktaşlılar, kutlamaları engellemek için sokaklarda nöbet tuttu - Yaşam - T24
 
Son düzenleme:
selam ederim;

16ncı dakikayı izlediğimde gerçekten çok üzüldüm. neler için zikir çekip dua ediyorlar. gerçekten düşündürücü.

videonun sonlarına doğru ronaldo hakkında sunucunun yaptığı "top tepmekten başka bir işe yaramayan gavur" yorumu oldukça sert ve yersiz olmuş. ayrıca "biz müslümanlar karşıyız futbolun bu denli hayatın önüne geçmesine" diyor, peki bunca insan kim videodaki? hepsi başka bir dinemi mensup? daha yumşak bir dil ile yapılsaydı daha fazla ilgi toplayabilirdi bu video. daha hoşgörülü ve tarafsız bir boyuttan bakıp insanlık açısından değerlendirilse idi ortaya herkezin hak vereceği güzel bir yapıt çıkardı. yinede emeğinize sağlık.
 
Son düzenleme:
selam ederim;

hani okul okuyamamıs kimselerdi cahil? peki şampiyonluk maçı sonrası cıkan akıl dışı olaylardaki göz altına alınanların bir kısmına bakalım kimlermiş.. "doktor, muhendis, adliye memuru ve bircok universite ögrencisi" demekki cehalet ile mücadeleye sadece okullarımız yetmemiş, peki eksik olan şey nedir? elbetteki islamiyetin özünde var olan vicdan'dır. vicdansız kelimesi bir kimseye yapılacak en ağır hakarettir. çünkü onu ruhumuz taşır. vicdansız kimse ruhunun sesini duyamayandır. dilediği okulu bitirsin, istediği makama gelsin o insan cahildir. ruhundan gaflet ile yüz çevirmiştir. hatalar noksanlıklar bizler içindir dostlarım, haydi af dileyelim ve el ele verelim. insanlıkda buluşalım, islamda buluşalım. yeneceğiz bu cehaleti el birliği ile.
 
Son düzenleme:
Üst Alt