Fue Saç Ekimi

FUE, FUT operasyonuna göre daha yeni bir tekniktir.
FUE saç ekim yönteminde saç kökleri, özel olarak dizayn edilmiş mikromotor ve çapları 0.5-0.8 mm çapında değişen mikro pançlar ile verici saha dediğimiz iki kulak arası bölgeden tek tek alınırlar.

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile, FUE saç ekim sonuçları FUT operasyonları ile karşılaştırılabilir olmuş, FUE saç ekiminin popülaritesi hızla artmıştır. FUE saç ekiminin standart hale gelmesinin en büyük nedeni saç köklerinin zarar görmeden, hızla ve sorunsuz alınabildiği cerrahi aletlerin geliştirilmiş olmasıdır. Bugün elle kullanılan pançlar yerini manuel veya elektronik kontrol edilebilen mikromotorlara bırakmıştır. Bu aletlerle hızlı ve sorunsuz kök alımı yapılabilmektedir. İki gün süren zorlu operasyon süreleri kısalmış, FUE saç ekimi 4-5 saat gibi oldukça kısa zamanda yapılabilir olmuştur. Böylece hastaların ameliyat konforu artmıştır.

FUE (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi sahip olduğu avantajlar sebebiyle, en fazla kulanılan saç ekimi operasyon tekniğidir. Günümüzde saç ekimi deyince bireyler arasında akla ilk gelen FUE (Folliküler Ünite Ekstraksiyonu) yöntemi olmaktadır.

Bunun da bazı haklı sebepleri bulunmaktadır. FUE saç ekimi ağrısızdır, bireylerin normal hayata dönüşü daha hızlıdır, kesi ve dikiş yoktur. Köklerin alındığı bölgede devamlılığı olan gözle görülür bir iz kalmaz. Ayrıca FUE saç ekimi vücut kıllarının da (body hair transplantation) kullanılmasına olanak sağlar.

Saç ekimi öncesi muayenede nelere bakılır?

Saç ekimi basit bir operasyon gibi algılansa da estetik, başarılı bir saç ekim sonucu için birçok faktör bir araya gelmelidir.

Başarılı bir saç ekimi uzman bir plastik cerrah tarafından yapılan ayrıntılı muayene ve teknik analiz ile başlar.

Saç ekimi düşünen bireyin plastik cerrahı tarafından sistemik muayenesi yapılmalıdır. İlk önce aile hikayesi dinlenir, geçirmiş olduğu hastalıklar ve diğer sağlık problemleri araştırılır. Başvuranların çoğunluğunda tanı androgenetik alopesi yani erkek tipi saç dökülmesidir. Nedeni ise genetik yapıdır.

Daha sonra saç köklerinin alınacağı verici saha değerlendirilir. Bu aşamada saç köklerinin sıklığı özel dizayn edilmiş Proscope adı verilen bir kamera ile incelenir ve cm2deki saç kökü miktarı belirlenir. Böylece toplamda alınabilecek saç kökü adedi kapasitesi hesaplanabilir.

Saç sıklığının yanı sıra saç teli kalınlığı, rengi, her bir saç kökünün (folliküler ünite) kaç saç teli içerdiği belirlenir.

New Agede saç ekiminde miktar hesaplanırken FU (folliküler unite) yani saç köklerini kullanmaktadır. Santimetre karede 30-60 arası saç kökü ekeceğimizden bahsederken, bu aynı zamanda cm2de 80-150 saç teline denk gelmektedir. Toplamda ekilecek 4000-4500 saç kökü ise 10.000-12.000 arası saç teli demektir.

New Agede plastik cerrahi uzmanları bir kişiye, bir günde 4-6 saat arası bir sürede toplam 4000-4500 saç kökü ekimi yapmaktadır. Alınan saç kökünün yerine yenisi çıkmadığı için bu sayıların üzerine çıkılmaz çünkü, seyreltilen bölgeler gözle görülür halde azalabilir. Güvenli sınırlar içinde kalındığı sürece iki kulak arası bölgede gözle görülür bir seyrelme olmaz.

Saç muaynesinden sonra saçlı deri muayenesi yapılır. Saç köklerinin hem alınacağı hem de ekileceği bölgede saçlı derinin sağlıklı olması ve gerginlik durumu saç ekimi operasyonu için önemli bir kriterdir.

Tüm bu analiz ve muayeneler sonunda saç ekimine uygun olup olmadığınıza karar verilir. Sık kullanılan saç ekim yöntemlerinin sizin için uygun olmaması halinde, alternatif yardımcı saç tedavileri önerilir.

Saç ekim kararı verildikten sonra saç ekiminin nereye yapılacağı, FUE Saç Ekimi yapılacak alanın büyüklüğü, elde edilecek ekim sıklığı, tedavi süresi ve saç ekimi sonrası bakım hakkında hastaya detaylı bilgi verilir.

Hastanın beklentisi gerçekçi olmalıdır.

Saç dökülmesi yaşayan bir bireyde yapılacak FUE Saç Ekimi nin başarılı olmasındaki en önemli kriterlerden biri de uygun hasta beklentisidir. Doktor olarak bizim hastaya verebileceklerimizle bireyin kafasındaki hayalin gerçek, mantıklı bir ortak noktada buluşması gerekir. Konusunda uzman bir Plastik Cerrahın, uygun beklentilere sahip bireylerde yaptıkları saç ekimlerinde hasta memnuniyeti tam olmaktadır.

Saç ekimi sonucunda beni memnun edecek saç sıklığı ne olur?

Uygun bir verici saha sıklığı ve saç teli kalınlığının varlığında cm2de 80-100 adet saç sıklığı saçlı deriyi örtebilmektedir. Bu sıklığın, kaç saç kökü ile elde edilebileceği kişiden kişiye değişir. Çoğunluğu üçlü ve dörtlü köklerle yapılan FUE Saç Ekiminde cm2ye 30 saç kökü yeterli olurken, tekli ve ikili köklerin çoğunlukta olduğu bir kişide bu sıklık cm2ye 40-60 saç köküne çıkmaktadır.

İkimize de aynı sayıda saç kökü ekildi, niye onunki daha sık?

Her iki kişiye aynı genişlikte bir alana, aynı sayıda saç ekimi yaptığımızı düşünecek olursak, saç teli kalınlığı fazla olan ve saç kökü içinde daha fazla sayıda saç teli içeren kökleri olan kişilerde daha sık görünümlü ve tatmin edici bir sonuç alınacaktır.

Örneğin daha çok üçlü içeren 4000 kalın telli kök, ortalama 10000 kalın saç teli iken; daha çok tekli içeren 4000 ince telli kök, toplamda 4000 saç teli demektir.
 
Merhaba ben İbrahim Londra dan geldim saç ekimi için. İnstagram dan Gülten Ünveren hanımı buldum. Kendisi ile irtibata geçtim. İstanbul a geldim saç ekimi için. Beni havaalanından özel araç ile aldılar. Ekimim fue yöntemi ile oldu. Ekimden sonra bir gece kalmam gerekti ve konaklamam için otelde ayarlanmıştı. ikinci gün ilk saç yıkamam yapıldı. Çok memnun kaldım herşeyden çok mutlu ayrıldım Mega Hair Trans dan. Herkesinde memnun kalcağına inanarak sizlerede tavsiye ederim. Ekim öncesi ve sonrası fotoğrafım linkte incelemek isteyen arkadaşlar için.

https://i.hizliresim.com/Dy13Gy.jpg

https://i.hizliresim.com/8NO8Xd.jpg
 
Merhaba ismim İbrahim arkadaşım Cem Öğüt ile birlikte ekimimi Mega Hair Trans da yaptırdım. Burayı kendisi buldu. Ekimim fue yöntemi ile oldu. Çok başarılı bir saç ekimi operasyonu geçirdik. Hasta memnuniyeti çok güzeldi bizi güler yüz ile karşıladılar ve çok pozitif bir ekipleri var. Bol kahkahalı bir saç ekimi operasyonu oldu gerçekten. Bu kadar rahat bir ekim olacağını düşünmemiştim. Herkese tavsiye ederim. Fotoğrafımız da linkte incelemek isteyenler için.
https://i.hizliresim.com/V3b6MB.png
 
Merhaba ben saç ekimi için fransa dan geldim. Ekimimi Mega Hair Trans saç ekimi merkezinde gerçekleştirdim. Fue yöntemi ile yapıldı ekimim. Kafamda üstlerde hiç saç yoktu benim mucize gibi birşey oldu benim için. Saçlarım ekimden 3 ay sonra çıkmaya başladı. Zamanlada sıklaşarak gür saçlara sahip oldum. Çok memnun kaldım aldığım hizmetten ekimden ve sonucumdan herkese tavsiye ederim. Fotoğraflarım linkte incelemek isteyenler bakabilirler.

https://i.hizliresim.com/LOVl4V.jpg
https://i.hizliresim.com/XEQMJD.jpg
https://i.hizliresim.com/Oy1v7z.jpg
 
Merhaba saç ekimi operasyonumu Mega Hair Trans da yaptırdım. Fue yöntemi ile oldu ekimim. Ağrı acı vs. hiç hissetmedim çok rahat konforlu bir operasyon geçirdim. Yaklaşık 8 saat sürdü ekim ve tüm ekip rahat etmem için elinden geleni yaptı. Herşey için ekim koordinatörüm Gülten Ünveren hanıma ve Güneş Aksoy hanıma çok teşekkür ederim. Fotoğrafımı incelemek isteyenler linkler ulaşabilirler. Ekim sonunda saç ekimi garanti belgesi verildi. Herşey çok muazzam oldu. Saç ektirmek isteyenlere mutlaka Mega Hair Trans'ı öneririm.

5Dg8AA.png
 
FUE yönteminden sonra bir tane daha yöntem çıkmıştı adını unuttum neydi acaba o hatta serumlu birşeydi
 

melissa22

Uzaklaştırıldı
merhaba size Aslı Tarcan Hair Clinic, İstanbul un En İyi Saç Ekim Merkezi sayfasını kesinlikle öneririm..
 
Z

ZEKİ

Ziyaretci
Bende diğer arkadaşlara katılıyorum, Mega Hair Trans bu konuda çok iyi bir klinik. Şuan bende fotoğraf koymak isterdim fakat yanımda yok. ben 4 sene önce Mega Hair Transda saç ekimi yaptırdım ve şuan saçlarım ve saç çizgim doğal duruyor. Saç ekiminde önemli olanda bu zaten. Herkese tavsiye ederim mutlaka görüşme yapın...
 
  • Etiketler
    fue saç ekimi
  • Üst Alt