Fotoğraflardan fal bakmak

tunakan

Uzaklaştırıldı
tunakan - 02-08-2011 02:39

slm.

Bir iletim için Hürriyet Gazetesinin 1. sayfasını foruma taşımak istiyorum. Ama nasıl yapıldığını bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Yukarıda ki mesajı, Adminimiz DOĞANGÜNEŞ hanıma göndermiştim. Görmedi galiba, bende o mesajın gereğini yapamadım.

Amacım; Hürriyet gazetesindeki YAŞ toplantısındaki oturuş düzeni fotoğrafına yorum yapmaktı. "İnşallah sadece bu toplantı ile sınırlı kalmaz hep böyle olur" diyecektim. Bence olması gereken buydu. Genelkurmay Başkanı, Ulusun Başvekili ile eşit olmamalı diye düşünüyorum. Ve bu düşüncemi aynen muhafaza ediyorum.

Şimdi ise konunun, yandaş medya tarafından nasıl vıcık vıcık edilerek saptırıldığını görüyor ve üzülüyorum. Hele hele koskoca Başbakan Yardımcılarının olayla ilgili açıklamalarını görünce hem tüylerim diken diken oluyor, hemde gülüyorum.

Yandaş basın; İktidarın, kendi memurları (başbakan söylüyor) ve kendine bağlı TSK ile mücadelede başarılı olduklarını ve "hizaya getirdiklerini" ballandıra ballandıra yazıp övünüyor ve bir fotoğraf karesiyle ispata kalkıyorlar.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ;"Demokrasimizin en güzel fotoğraflarından biri olarak tarihteki yerini alacağına inanıyorum" diyor.

Bülent Arınç "Bizim Anadolu'da bir tabir var, 'bir köyde iki muhtar olmaz' derler. Sayın Başbakanımızın böyle bir toplantı düzeninde bulunmasını çok olağan, çok normal, çok doğru, çok haklı karşılamanız lazım'' diyor.

Aklıma takılanlar:

Türkiye Cumhuriyetinin kaç tane ordusu var? Yada mevcut ordunun ikamesi varmı? Ordunun yanlışları var ve düzeltilmesi de gerekir. Yanlışları "savaş sebebi" sayarak savaşmak ve yandaş medya ile linç girişiminde bulunmak bu ülkeye yarar getirirmi? Olumsuzlukları düzeltir, arındırmayı yapar ve yoluna devam edersin. Olması gereken ve sağduyunun gereği budur. Bu husus, olayın tüylerimi diken diken eden tarafıdır.

Güldüğüm yöne gelince; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner görevinden ayrılmasaydı, yine Başbakan'ın yanında oturuyor olacaktı. YAŞ toplantısında Genelkurmay Başkanlığı makamı resmi olarak boştu. Boş sandalye ilemi temsil edilecekti?

Sn. Başbakan 9 yıldır Genelkurmay Başkanlarıyla aynı masada yan yana oturuyordu. O zamanlar Başbakanımız, acizlik mi yaşıyordu?

Başbakan Yardımcılarının sözlerine gelince; Bozdağ'a göre AKP iktidarında 9 yıldır demokrasiden uzak yaşıyormuşuz! Arınç'a görede; yine aynı süreçte Türkiye, bir köyde iki muhtar anlayışıyla yönetiliyormuş!!!

Fotoğraflardan fal bakıp gelecek okumak, gündem dizayn etmek ne kadar komik deği lmi? Siz karşınızdakini çarptığınızı sanarsınız ama sanayi cereyanı ile çarpıldığınızı fark edemezsiniz...
 
Valla ben yıllar öncesinde fotoğraftan fal bakmıştım sanırım 2007 yıllarıydı ve Suudi Arabistan kralı ile başbakanın (kralın fotoğrafı altındaki) muhteşem duruşları...

İşte bu fotoğraftan fal bakıp gelecek okumuştum ve tüm kehanetlerim tuttu..:))
 
64444.jpg

Sanırım Güney'in kasdettiği fotoğraf bu olmalı.
Hakikaten de tuhaf... :)
 
"fotoğraftan fal tuttum dım dım dım dımdımdım ülkemize kaç kere,bana acı ızdırap sana hep yeşil dolar kaldı."..:)))

Tuhaf değil şekerim "biat " etmenin tam hali...
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
Fotoğraflar yorumlanarak bir şeyler açıklanmak isteniyorsa:

Hikmetyar'ın dizinin dibine kıvrılıp oturulması, Papanın uçağın kapısından karşılanıp uğurlanması fotoğrafları, Yahudi Üstün Hizmet Madalyası alınırken giyilen giysi ile fotoğraflanılması, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez'le kutlama fotoğrafı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Bush tarafından sırtına şaplak vurarak oturacağı yeri göstermesi, yine Gül'e elense çekmesi, Attan düşme fotoğrafları vs. vs. O kadar çoktur ki! Ama işine geleni kullanmak ve pazarlama vasıtası kılmak, sanırım usta pazarlamacı işidir.
 
Üst Alt