• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

İstek ForumRadyo SuperMeydan Radyo

karafetva

Tecrübeli
Üye
Forum aleminin forumcuları olarak hep kuru kuruya yazıyoruz. Ortamı renklendirecek hem de gelişime faydalı olacak birşeyler lazım. Hep okuyoruz ve yazıyoruz. Ortamda ses eksik. Bir radyo kurulsa gerekirse yayınlarını sitede kayıt altına alsa ve üyeler de bu radyodan istifade etse?

Radyo sayesinde üyeler birbirlerini daha iyi tanıyabildiği gibi belirli tartışma konuları da radyo programında sesli olarak yapılabilir. Dediğimiz gibi ses renk katacaktır. Hem de seviyeli tartışmalar, teknik konular yol gösterici ve geliştirici olacaktır.

Üyeler ile Röportaj konuları birgüzel radyodan işlenebilir. Mühendislik Forumları kısmı da radyo için teknik kaynak olabilir.

İleride forumda teknik vb belgeseller hazırlayan gruplar da ortaya çıkabilir. Bu tip hareketler için bir ön adım olacaktır radyo vb girişimler.

karafetva

Tecrübeli
Üye
Radyo internet üzerinden kolayca kurulabiliyor diye duymuştum. Ayrıca hiç rdyo kurmadan görüşmeler kayıt altına alınıp siteden yayınlanarak da yarım radyo kurulmuş sayılabilir.

karafetva

Tecrübeli
Üye
Bu radyo meselesi Admin ya da moderatörler vasıtası ile foruma ses kayıtları yüklenerek ve ya direk belirli saatlerde canlı yayın ile düşünülebilir.

Mesela hararetli bir tartışma konusu dobra dobra konuşacak üyelerden seçilmiş iki kişi arasında internet üzerinden açık oturum tipinde yapılır, canlı yayınlandığı gibi kayıt altına alınır. Mesela sağcı solcu iki hararetli kişi kendi evlerinde bilgisayarlarının başlarında otururken, internet aracılığı ile bağlanırlar. Aradaki uzak mesafeye rağmen seslerini duyabilmektedirler. Tartışırlar tartışırlar ve tartışırlar. Tarışma hakemi Sayın Admindir. Mesela haftanın bir günü 2 saatlik bir süre için uygun olabilir.

Aslında bir furya olacak iş... Acaba Sayın Adminlerimiz ne düşünür?

- - - Güncellendi - - -

Bizim mühendislik kısmı için teknik tartışma ve açık oturum, diğer kısımlar içinde faydara fiydo olarak düşünülebilir.

Son düzenleme:

redyellow

Acemi
Üye
Radyo olayı ciddi bir iş, ciddi emek verilmesi gereken ve sorumluluk yüklenilmesi gereken bir iş, bilemiyorum bununla ilgilenecek müsait kişiler var mı?

Ayrıca da radyo açmak için bir hukuki, yasal durum nedir, izin almak vs. gerekiyor mu buna da bakmak lazım.

karafetva

Tecrübeli
Üye
redyellow' Alıntı:
radyo açmak için bir hukuki
İnternet üzerinden kurulması zor değil diye duymuştum. Burada forumlara önderlik teşkil edilmesi önemli. Yani forum üyelerinin seslerini duyabilmesi, daha interaktif iletişimlerin olması... Düşünsenize çok hararetli tartışabilecek taraflar farklı şehirlerden internet aracılığı ile bağlanıyor ve açık oturum yapılıp forumda yayınlanıyor...

Radyo ille de 7/24 yayın yapmak zorunda değil. Şu anda röportaj, tartışma vb ses kayıtları foruma link olarak eklenir ve değişik renkler temaşa ederiz. Web aleminde furya olacak iş gibi görünüyor...

Üst Alt