Forum CV

Kendisini ispatlama, kendisinin kalitesini gösterme isteği insanın içerisinde gizli. Forum alemi de paylaşımların gerek fikirdeki gerekse de tecrübedeki adresi. Bu halde forumda emek sarfetmiş kişiler gösterdikleri zeka emareleri, bilgi seviyeleri, yardımseverlikleri ile bir katma değer bir rütbe elde etmeli.

Bizim aklımıza teknik konulardaki başarılı, zeka dolu, çözüm üreten, yüksek bilgi ihtiva eden mesajların üyeye birşeyler kazandırması geldi. Aslında bu meyanda daha önce başka forumlarda paylaşımlarım olmuştu.

Üye kaliteli bir mesaj yazdığında bir biçimde bu mesaj üye adına kayda geçmeli. Mesela diğer üyeler bu mesajın yazarının sayfasında kaydedilmesini sağlayabilirler. Tabi mesajın kalitesinden kim ne kadar anlar? Bu konuda forumda bir uzman heyeti kurulabildiği gibi mesaj yazan kişi kendi mesajını da etiketleyebilir. Yani kaliteli mesajları üyenin üyelik sayfasında görüntülenmeli. Bu ne demektir? Bir cv oluşturmak demektir. Diğer tek kağıt üzerindeki cvlerden farklı olarak gerçek fikirlerin, gerçek bilgilerin yer aldığı bir cv.

Forumda teknik baskınlık kendisini göstermediğinden pek manidar gelmeyebilir ama bu cv diğer tüm meslek dalları adına da değerli. Mesela siyasal bilimler okuyan birisi siyasi fikirlerini neşrettiği mesajlarından özel olan birkaç tanesini seçerek sayfasına ekleyebilir. Mühendislik öğrencileri ve ya kendileri de Forumun mühendislik kısmında yayımladıkları fikirlerini forumcv sine de kaydederek teknik olarak kendilerini daha iyi tanıtabilir.
 
Üst Alt