flaşh diskte yazma koruması hatası

Hp marka 2 gb lik flaş diski yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum.Şimdiya kadar herhangi bir sorun yoktu.Ancak son dönemde farklı bilgisayarlardan mp3 yüklemiştim,şimdi şöyle bir hata veriyor."sürücüde disk yok.Lütfen\Device\Harddisk5\DR13 sürücüsüne bir disk takın"
dosyaları görebiliyorum ama herhangi bir kayıt,silme... gibi işlem yapamıyorum.Disk üzerinde herhangi bir düğme yok
 
Hp marka 2 gb lik flaş diski yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum.Şimdiya kadar herhangi bir sorun yoktu.Ancak son dönemde farklı bilgisayarlardan mp3 yüklemiştim,şimdi şöyle bir hata veriyor."sürücüde disk yok.Lütfen\Device\Harddisk5\DR13 sürücüsüne bir disk takın"
dosyaları görebiliyorum ama herhangi bir kayıt,silme... gibi işlem yapamıyorum.Disk üzerinde herhangi bir düğme yok

yanında küçük bir düğmesi olması lazım.güvenlik duvarı için.
 
flash diskinizde ic yazilim problemi olabilir. yada chiplerde ariza. piyasada 40-50 ytl gibi fiyatlara satilan mp3 ler hemen hepsi 1 hafta 6 ay icinde ariza yapiyor. hicbiri cok guvenlidir diyemeyiz HP markasi da cinde mallarini fason yaptiriyor.

ben bunun gibi mp3 almistim daha usb ye takar takmaz yandi 2 defa tamir ettirdim yine yandi . duz flash disk te kullandim 1 yil sonra bozuldu. su anda 1 tane daha var o da yeni arizalandi 1 yil sonra. kingston marka flash bellek aldim SD kart 6 ay kulllandim bozuldu sonra garantiye yolladim bana TRANSCEND marka verdiler o da 6 ay sonra bozuldu.
ama ustlerinde 5 yil garanti haybeye yaziyor

TOSHIBA marka ve sandisk en iyisi. profesyonel malzemeler eger farkederseniz farkli flash kartlari kullaniyor,, XD kart veya sandisin farkli boyutlari bunun sebebi ariza yapmamasi. soyle dusunun profesyonel bir foto cekiyorsunuz ama flash disk bozuldu.
o yuzden flash diskin en ucuz cipleri elden ele dolasiyor.

fiyatlar dusuk cabuk bozulma sebebi budur. kaliteli markalarda ise fiyat yuksek ama daha zor bozuluyor. ipodlarin ilk cikanlari bile hala bit pazarlarinda mesela. ve calisiyor
 
Arkadaşım usb belleğini çöpe atmadan evvel dediklerimi yap eğer sonuç düzelmezse aynen çöpe at..

Şimdi Bilgisayarım>Flash disk(Hangi harf belleğe aitse)Özellikler>Biçimlendir

Bu bahsettiğimiz usb bellekler için soft format yöntemidir biçimlendir seçeneğinin ardından bellekte yer alan tüm veriler tamamen silinir ve ilk aldığın haline döner..

Ayrıca Flash diskini pc den çıkartırken donanımı güvenle kaldır tercihinden kapatıktan sonra cihazı usb soketinden çıkar..
 
onların hepsini yaptım,olmuyor.Acaba benim yanlış yaptığım birşeylermi var diye sormuştum ama demekki farklı bir şey yokmuş.Zaten bu markanın bütün ürünleri böyle,her zaman insanı yarı yolda bırakıyor.Çöpe atmak mesele değil ama içinde bir ton bilgi vardı,dosyaları görüyorsun ama bir şey yapamıyorsun.Bu insanın sinirini bozuyor.
 
Birde bunları yap bakalım madem diskin oto teybinde çalışıyor o halde okuma problemi olacağını sanmıyorum belki diskin okuma şeklini değiştirmiş olabilirsin bu tür disklerde Ntfs değil Fat ve Fat 32 biçimi desteklenir kısaca son şansımızı deneyelim..

Bilgisayarıma sağ tıkla Yönet yazısının üzerine tıkla..

Bilgisayar Yönetimi adında pencere açılacak ardından sol taraftaki Depolama yazan yerin altındaki Disk Yönetimi yazan yere tıkla..

Burada pc'ye ait harddiskini ve harici diskleri görebilirsin eğer harici diskini göremiyorsan aşağıdakileri uygula.

Harici diskini(Flash Bellek-Usb Disk)Bilgisayarıma sağ tıklayıp Özellikler'e ardından Donanım ve Aygıt yöneticisine tıkla..

Sarı ünlem işareti olan bir imge varsa Disk ile ilgiliyse muhtemelen Flash belleğine aittir.Bu aşamadan sonra Usb belleğe ait sürücüyü yeniden yükle ardından Disk Yönetimi kısmından Usb Diskini bulup sağ tıkla..

Sabit diskler(Harddisk) sürücüsü Disk0 Harici Disk sürücüsü ise Disk1 olarak görünür şimdi usb Diske harf atanmamış ise Sürücü Harfi ve Yolu Değiştir seçeneğine tıklayarak kullanımda olmayan diğer sürücülerde yer almayan bir harf seçerek ekle..

Bilgisayarım > Özellikler > Donanım > Aygıt Yöneticisi 'ne gelip yukarıdan Görünüm> Gizli Aygıtları Göster seçeneğini tıklayarak sürücünün çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsin ardından bide restart çakarsan makina zımba gibi olur şayet bu yaptıklarından sonuç çıkmazsa en yakın pencereden Flash Diskini uzun bir yolculuğa çıkar..

Hadi sana kolay gelsin umarım bu sefer çözersin..
 
E

Eftelya

Ziyaretci
Aslında bakmadım ama boyle bır tuketıcı kösesı olusturulabılır..aldıgımız ve kötü cıkan malların markalarını yazabılırız..bır fıkır
 
Üst Alt