• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Filmlere Hayat Veren Müzisyen

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Filmlere Hayat Veren Müzisyen

mopsy

Emektar
Üye
Günümüzün en özel müzisyenlerinden biri, onunla aynı dili paylaşan ve yetenekli müzisyenlerden oluşan orkestrasıyla 11 Temmuz akşamı İstanbul’da!

Yaptığı muhteşem bestelerle dünya çapındaki dinleyicilerinde büyük izler bırakan, "Amelie" ve "Goodbye Lenin" film müziklerinin bestecisi Yann Tiersen, eşsiz bir müzik ziyafeti için 5 yıl aradan sonra 11 Temmuz Pazar günü yine İstanbul'da olacak.
Sizi bilmem ama Yann Tiersen’in içinde olduğu her film beni derinden etkilemiştir. Sebepleri ise filmlere müthiş müziğiyle kattığı duygular olsa gerek.
Her ne kadar albümlerini hazırlarken birçok önemli müzisyenle çalışsa da Yann kayıtlar sırasında entrümanların çoğuna kendi hayat veriyor.
Maçka Küçükçiflik Park’da dinleyicisiyle buluşacak sanatçının konseri saat 18:00’de başlıyor. Büyüleyici konserin bilet fiyatı 79 TL, sahne önü ise 123 TL.

Trip-Hop’un Efsanevi Grubu İstanbul’a Geliyor…
Trip-Hop severlerin geleceklerini ilk duyduklarından beri sabırsızlıkla bekledikleri,
Trip-Hop’un yaratıcısı, efsanevi grup Massive Attack, 13 Temmuz Salı günü muhteşem performansı ile geri dönüyor.
Konserleri bir prodüksiyon harikası olan bu grup Robert Del Naja, Grantley Marshall’dan ve birçok süpriz isimden oluşuyor. Son çıkardıkları bu senenin en çok konuşulan albümü olan "Heligoland" turnesinin kapsamında Turkcell Kuruçeşme Arena'da olacak. Saat 21:00’de başlayacak konserin bilet fiyatı 77 TL, sahne önü ise 160 TL.

Duman
Türkiye'de rock müziğinin başarılı gruplarından Duman, 10 Temmuz Cumartesi günü çarpıcı sahne performanslarıyla, Babylon Aya Yorgi’nin büyüleyici atmosferinde sahne alıyor. Saat 23:00’de başlayacak gecenin bilet fiyatı 44,50 TL..

Boğaziçi’nde Beyaz Gece: White Party
10 Temmuz Cumartesi gecesi çok eğlenmek için size bir parti önerim olacak. Life Roof Boğaziçi Teknesi’nde Beyaz Gece: White Party düzenleniyor.
Gecenin tek ve en önemli şartı ise bu geceye beyaz bir kıyafetle katılmak veya kıyafetinin bir bölümünün (ceket, pantolon, elbise, etek, gömlek vb) mutlaka beyaz olması….
Gecede günümüzün en keyifli ve popüler parçalarıyla Dj Hakan Küfündür setlerin başında olacak…
Saat 21:00’de başlayacak partinin bilet fiyatı 25 TL.

Imeneo
10 Temmuz Cumartesi ve 11 Temmuz Pazar tarihlerinde İzmir Devlet Opera ve Balesi Imeneo isimli operyla Rumeli Hisarı’nda sahne alıyor.
Librettosu Silvio Stampigla tarafından yazılan, George Friedrich Haendel’in üç perdelik Imeneo adlı operası ilk kez 1740’da Londra’da sahnelenmiştir. İzmir Devlet Opera ve Balesinin sahnelediği ilk barok opera olan eser, Şef Ercan Yenal yönetiminde, Mehmet Ergüven’in rejisi ile I. Uluslararası İstanbul Opera Festivali kapsamında izleyiciyle buluşuyor.
3 Perdelik operanın bilet fiyatları 70-50 ve 40 TL.

cnnturk.com
 
Üst Alt