• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Fıkra gibi haber

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Fıkra gibi haber

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Konya'da fıkra gibi bisiklet yolu
Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Şefikcan Caddesi üzerine yapılan bisiklet yolu, görenleri şaşırtıyor.

Kaldırımda başlayan bisiklet yolu bir evde bitiyor. Evin yanından yeniden başlayan bisiklet yolunu önüne çıkan ev kesiyor. Evden sonra yeniden başlayan bisiklet yolunun önüne bu kez bir bahçe duvarı çıkıyor. Bahçeden sonra yeniden başlayan bisiklet yolu, trafik ışıklarına kadar uzanıyor. Konya'daki çevre duvarından hemen sonra başlayan yol trafik ışıklarına kadar devam ediyor.

Konya Motosiklet ve Bisiklet Tamircileri Odası Başkanı Ahmet Çal, Türkiye'de en çok bisiklet bulunan ilin Konya olduğunu belirterek 450 binin üzerinde bisiklet bulunduğunu söyledi. Çal, "Ancak bisiklete binenlerin en büyük sorunu bisiklet yolları. Bazı bisiklet yolları kaldırımla birlikte başlıyor ve ilk önce evin duvarına gelerek kesiliyor. Duvarın diğer tarafına geçtikten sonra yeniden başlayan yol 3-4 metre gittikten sonra başka bir eve ait bahçe duvarı ile kesiliyor. Bu engelden sonra da bisiklet yolu yeniden başlıyor. Böyle bir yolda bisiklete binen vatandaşımız mecburen bisikletinden inerek trafiğe açık olan yola inecek" dedi.

Konya'da ilçe belediyelerinin de bisiklet yolu yapması gerektiğine dikkat çeken Ahmet Çal, özellikle şehir merkezinde bisiklet yollarının yapılmasını istedi. Konya'nın arazisi düz olduğu için birçok kişinin bisiklete binmeyi tercih ettiğini ifade eden Ahmet Çal, "Tabii bunun yanında spor için bisiklete binenler de var. Vatandaşlarımız ne kadar çok bisiklete binerse trafik sıkışıklığı da o kadar önlenmiş olur" diye konuştu.

Ahmet Çal, şehir merkezinde yapılan bazı bisiklet yollarının bozulduğunu ve genellikle araçlar tarafından park yeri olarak kullanıldığını söyledi.

HALK DUVARLARIN YIKILMASINI İSTEMEDİ
Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de Şefikcan Caddesi üzerinde bulunan ilginç bisiklet yolu ile ilgili açıklama yaptı. Yetkililer, "Kamulaştırma yapılarak bu yol açıldı. Ancak bazı vatandaşlarımız kaldırım ve bisiklet yolu üzerinde bulunan ev ve bahçe duvarlarının yıkılmasını istemedi. Vatandaş rıza göstermediği için de yıkım yapılmadı. Ancak önümüzdeki günlerde bu yolda şerit daraltımına gidilerek bisiklet yolu ile ilgili gerekli düzenleme yapılacak" dedi.
.ekolay.net
 
Üst Alt