Fiesta ve Clio Karşılaştırma

Ford Fiesta'mı Renault Clio mu?


  • Kullanılan toplam oy
    1
B segmentinin en beğenilen otomobillerinden Fiesta ve Clio Karşı karşıya

Estetik Tasarım :
Otomobillerin tasarımlarına bakıldığında Ford Fiesta çekici ön yüzüyle dikkat çekse de Renault Clio bana göre bu konuda bir adım önde.

İç mekan
Otomobillerin iç mekanlarına gelirsek Fiesta makyaj öncesi versiyonlar ile aynı iç mekanı kullanıyor, Fakat Clio daha eğlenceli ve farklı bir iç mekan ile karşımıza çıkmış. Malzeme kalitesi ve işçilik konusunda iki modelde de sıkıntı yok.

Performans
Araçların ikiside 1.5 litrelik dizel motor kullanıyor. Fiesta da yer alan motor 3750 d/d de 75 ps güç, 1750 d/d de 185 Nm tork değeri üretirken.

Clio 4000 d/d de 90 ps güç ve 1750 d/d de 220 Nm tork değerine sahip.

Fiesta, 0-100 Km/s hızlanmasını 13.5 saniyede tamamlarken maksimum 167 Km/s hıza ve 3.7 litrelik karma yakıt tüketim değerine sahip.

Clio ise 0-100 Km/s hızlanmasını 11,7 saniyede tamamlarken maksimum 178 Km/s lik bir hız değerine ve 3.6 litrelik karma tüketim değerine sahip.

Konfor ve Yol Tutuşu
Fiesta sert, Clio ise orta sertlikte süspansiyonlara sahip. Fiesta sert süspansiyonu ve hisli direksiyonuyla yol tutuş konusunda ön plana çıkarken, Clio ise konforlu yönüyle ön planda.
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Ford Fiesta Yeni Clio'nun yanında donanım fakiri , B sınıfında şu an alınabilecek en mantıklı model Renault Clio görünüyor. Fiesta kötü mü? Hayır, gayet başarılı bir araç. İkisinin de içi küçük Tasarım tercih nedeni olabilir o da göreceli
 
Üst Alt