Fetih 1453 filmini beğendinizmi?

Türk sinema tarihinin en pahalı yapımı olarak gösterilen Fetih 1453, gösteriminin üçüncü gününde Sosyal medyada Çok fazla Dini ve Milliyetçi sahnelerin olduğu ve Ulubatlı Hasan'ın Fatih den daha fazla öne çıkartıldığı gibi eleştiriler var

Filmi İzleyen üyelerimiz var ise yorumlarını alalım lütfen...

Seyretmedim lakin seyreden ciddi flim eleştirmeni arkadaşlarımdan aldığım bilgi üzerine;

BERBAT.....

Henüz izlemedim ama izleyen kisilerden muhteşem olduğunu duydum .sirada Çanakkale ve kurtuluş olmalı Ata'mizin hayatı olmalı

feryad

Uzaklaştırıldı
Seyretmedim ..
Ama böyle bi ÇABA göstrmiş herkesi KUTLARIM çünkü çok büyük bi işe İMZA atmışlardır..

Genel olarak filmi beğendim ama eksik kısımları da çok. Bilgisayara biraz fazla yüklenilmiş ama görsel efektler olarak iyi. Senaryo hiç iyi değil, senaryo oturmamış. Replikler çok acemice olmuş. İstanbul'un fethi gibi geniş bir konuyu bir filme sığdırmak zor ama vurucu olması gereken sahneler bir anda bitiyor.

Fatihin dehasını ortaya koyuşu anlatılamamış. Ulubatlı Hasan'ın aşk mevzusu çok ön plana çıkmış

Fazla anlatmayayım. Bence gidip izlenebilecek bir film...

Son düzenleme:

tunakan

Uzaklaştırıldı
iğrenç ötesi film. Hz. peygamberimizin sözü; “Letüftehanne’l Kostantıniyyete, ve le ni’mel emrü zâlike’l emr, ve le ni’mel ceyşü zâlike’l ceyş” Yani: “Kostantiniye, bir gün fetholunacaktır. Onu fetheden asker ne güzel asker, onu fetheden komutan ne güzel komutandır.

sözü unutulmuş olay, aşk hikayesi çerçevesinde anlatılmıştır.

iğrenç ötesi film. Hz. peygamberimizin sözü; “Letüftehanne’l Kostantıniyyete, ve le ni’mel emrü zâlike’l emr, ve le ni’mel ceyşü zâlike’l ceyş” Yani: “Kostantiniye, bir gün fetholunacaktır. Onu fetheden asker ne güzel asker, onu fetheden komutan ne güzel komutandır.

sözü unutulmuş olay, aşk hikayesi çerçevesinde anlatılmıştır.

Filmin başında bu söz geçiyor ama dediğin gibi senaryo iyi uyarlanamamış...

Üst Alt