• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Fethullah Gülen'in CIA Bağlantısı

Okunuyor :
Fethullah Gülen'in CIA Bağlantısı

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Fethullah Gülen'in CIA bağlantısı resmi raporda!

"Fethullah Hoca CIAnın yan kuruluşu olan Ulusal Demokrasi Vakfının Ön ve Orta Asya ayağı olarak işlev görmektedir" bu ifadeler MİT'in Gülen hakkında hazırladığı raporda yer alıyor.

MİTin Darbeleri Araştırma Komisyonuna gönderdiği bir raporda, Fethullah Gülenin Bahçelievler Katliamı hükümlüsü Haluk Kırcıya parasal destek sağladığı şeklinde ifadeler yer aldı.

Raporda Gülen'in CIA bağlantısına dair de önemli ifadeler yer aldı.

Gülen'den faşist katile para desteği

Fethullah Gülenin kaçak olduğu dönemde Molla ve Dahhak kod adlarını kullandığı bilgisine yer verilen raporda, Bahçelievler Katliamı hükümlüsü Haluk Kırcının cezaevinde Gülenden parasal destek gördüğü vurgulandı.

Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlının da 1978de gerçekleştirilen Malatya katliamında Ülkücü unsurları yöneten isimler arasında olduğu vurgulandı.

CIA bağlantısı

Meclise ulaşan raporlarda, 1999 yılından beri ABDde yaşayan Fethullah Gülene ilişkin bilgiler yer aldı. Fethullah Gülen cemaatinde çok sayıda eski eski ülkücü bulunduğuna işaret edilen raporda, Haluk Kırcı da cezaevinde iken Fethullah Hocadan maddi yardım almıştır değerlendirmesi dikkat çekti. Fethullah Hoca CIAnın yan kuruluşu olan Ulusal Demokrasi Vakfının Ön ve Orta Asya ayağı olarak işlev görmektedir denilen raporda şu bilgiler yer aldı:

Ayrıca Amerikanın çıkarlarını desteklemek üzere kurulan Moon Tarikatının Türkiyedeki bağlantısıdır. Abdullah Çatlının İsviçrede uyuşturucu kaçakçılığından tutuklu bulunduğu cezaevinden CIA Türkiye İstasyon Şefi tarafından kaçırılması, ölümünden sonra Çiller Özel Örgütünün kirli işler şefliğine yükselen H. Kırcının, Fethullahçı olduğunu açıklaması, Fethullah Hocanın Çillerin kara para aklama işinde gizli ortağı ve CIAnın bölgemizdeki en önemli sivil toplum kuruluşu olması, Çiller Özel Örgütünün CIA ile nasıl iç içe olduğunun açık bir kanıtıdır. haberin detayı .sol.org

Ma-i Nisan

Tecrübeli
Üye
Bunlar gün gectikce
kemiyet'en çoğalıyor,
keyfiyet'en büyüyorlar...

Dünde başka bir ülkede, o ülkenin cumhur başkanı eşliğinde bir okulun açılışını yapıp,
M. Akif'in Sultanlık marşını okuttular....

Bunların önü nasıl kesilecek ?? muarızlarını işi hiç kolay deyil zannederim.....

tansxx

Kıdemli
Üye
selam ederim;

sevgili ma-insan ben anlayamadım kinayemi yaptınız? anlayamadım seçtiğiniz kelimelerin anlamlarını. sevgili mehmet akifin şiirinin okunmasında sorun nedir başka bir ülkede? neden rahatsızlık yaratıyor bizim güzel değerlerimiz kendi insanlarımızda.

jurgen

Tecrübeli
Üye
Sn.Fettulah Gülen eskiden başı Kabeye bağlıydı ama şimdi ise başı Vatikanda papa mak***** bağlıdır.
CIA ajanı olmasına gerek yok sanırım.
Sevgilerle…

Üst Alt