• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Fethullah gülen'den zehir zemberek açıklama

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Herkul.org'da Fethullah Gülen'in 'Yolsuzluk' başlıklı son sohbeti yayınlandı. Gülen sohbetinde "Şimdiye kadar demediğim şeyleri dedim. Umuma ait şeyler çalınmış çırpılmışsa,o mevzuda birisi göz yumuyorsa, o da o haramîlerle müşterek demektir. İşte orada göz yumulamaz. Haksız, kimse, o mutlaka cezasını bulacaktır" diyor. DHA

Son düzenleme:

forumdayim

Tecrübeli
Üye
malesef cok büyük yanlis icinde oldugunu düsünüyorum... kendisini ve cemaatini hedef tahtasina oturttu... bu da malesef onun bitirilmesine sebep olacak... demekki türkiyeye dön davetlerini geri cevirmesinde bir bildigi varmis...

tansxx

Kıdemli
Üye
selam ederim;

daha önce bu forumda bedduanın islam ile bağdaşmadığını açıklamıştım. hatta derin bir tartışmanında içersine girmiştik kitap ehli bir arkadaş ile. şimdi dindar ve toplumun büyük kesiminin sevgisini kazanmış sevgili fettullah beyin içersine düştüğü bu yanlışın sonuçlarını göreceğiz.

hayatı boyunca islam için çaba sarfetmiş emek vermiş bir kimse, dünyada kimyasal silahlar kullanılırken bile bu şekilde ağır konuşmamışken, kendi içersinde bulunduğu topluluk söz konusu olduğunda karşı taraf bile hata ve noksanlarıyla müslüman iken beddua sarfetmesi islam adına üzücüdür.

ben burada en çok fettullah beyin bugüne kadar olan duruşuna zarar vereceğini düşünüyorum toplum huzurunda. öfkesini yenen meydanlardaki baş pehlivandan daha üstündür diyor peygamberimiz. ayaktaysanız oturun, oturuyorsanız uzanın diye ekliyor.

insan haksızlık karşısında mevzuyu Allaha havale edebilir. ama işin içine aileler ocaklar sokulması üzücüdür.

islam hiçbir şekilde beddua ile bağdaşmaz. bunun muslumanı hırıstıyanı yoktur. niyet önemlidir islamiyette. karşı tarafı yok edecek dilek dilemek yerine ıslah edilmesini dilemek büyük erdemdir. bu tür yaklaşımlar inananada inanmayanada zarar verir. islamı zedeler.

sonuçta hepimiz insanız eksik ve noksanlıklarımız çoktur. herşeye rağmen birbirimizi yermek yerine üzerini örtebiliriz bu olanın. ama üzerini örtmekde kolay iş degildir. geniş bir kalp ister.

ulu Allah yükselten ve alçaltandır. birden çıkabilir insan, ve birden paraşütsüz çakılabilirde. muhim olan nerede oldugun değildir. her iki noktada da sergilediğin tutum ve insanlık önemlidir. takva budur.

İnci

Kıdemli
Üye
Ben bedduanın yanlış olduğunu düşünmüyorum. Gülen hoca gayet güzel beddua etmiş. Hatta kendi camiası da var bedduanın içinde. Yarası olan gocunurmuş derler. Suçu olmayan, çalmayan, rüşvet yemeyen, yolsuzluk yapmayanlar korkmasın beddualardan.

Üst Alt