• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Fethullah Gülen okulları ve dershaneleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

  • Konbuyu başlatan SAHARAY
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 325
  • Görüntüleme 82K

Fethullah Gülen cemaatinin okulları ve dershaneleri hakkında ne düşünüyorsunuz?


  • Kullanılan toplam oy
    100
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Jan_valjan

Acemi
Üye
Tabi; Fettullah Güleni aklayan bu hükümet, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğini vatan haini ilan etti.
ÇYDD vatan hainidir zaten. Bunu anlamak için hükümetin ilan etmesi gerekmez. Akıl sahibi olmak kâfi.
 

kirmizigül

Kıdemli
Üye
Elhamdülillah ağzımızdan çıkan sözden haberdarız kardeşim.Müslümana kafir demenin de insanı nereye götüreceğini çok çok iyi biliyoruz.Bizim amacımız din adamı kılığındaki din ajanlarının , din düşmanlarının gerçek yüzlerini masum ve temiz kalpli müslüman kardeşlerimize göstermeye onların bu önemli konularda hataya düşmemelerine istinaden bir uyarıdır.Deliller açık ve net ortadadır.

Şunu bilin ki ; Ehli sünnet itikadına göre ayetlere tarihsel diyen bir kişi direk dinden çıkar ve kafir olur.Kafirlere cennet vardır diyen bir kişi direk dinden çıkar kafir olur.Bu iki küçük ama itikaden büyük şeyi Fetullah Gülen bizzat yapmıştır.Bizim Ehli sünnet itikadına göre bu fiili işleyen ve buna aynen katılanlaradır sözümüz ve uyarımız.Bu fiile aynen katılıp itikadı bu konuda Fetullah Gülen gibi olanların hepsi aynı sınıfa girer.Fakat bu konularda itikadı farklı olanlar zaten konunun dışındadır ve o kitle için söz söylemek kimseye düşmez.

Bu konuda bilgi sahibi olanlar elbette yalan söylemediğimizi görmektedir.Fakat konuya vakıf olmadan kendi penceresinden bakarak hakikate sırt çevirenler ilk önce bilgi dağarcıklarını genişletecek delillere ulaşmak zorundadırlar.Yoksa kendi zanları ve indi görüşleri bu biricik gerçeği değiştirmez.
aynen katiliyorum sayin ajan"nin dediklerinibaska bir ilaveyede gerek yok.
 

entola

Acemi
Üye
madem herşey dini tüm saf ve samimi duygularla insanlara yaymak ve tabıtmaksa neden bu kadar organize ve planlı ve sinsi bir hareket bu hani siyasetten uzak faizden uzak vatanı seven bir ideoliydi ne oldu da şimdi vatanı bölmeye kadar giden bir hareket oldu ne oldu çünkü arkasında armerika ve israil varda ondan tabi heryerde olduğu gibi en kolay yol dini kullanmak herşeyde öyle değilmi yaratıcın adını ağzına al oyu topla insanları sömür
 

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
madem herşey dini tüm saf ve samimi duygularla insanlara yaymak ve tabıtmaksa neden bu kadar organize ve planlı ve sinsi bir hareket bu hani siyasetten uzak faizden uzak vatanı seven bir ideoliydi ne oldu da şimdi vatanı bölmeye kadar giden bir hareket oldu ne oldu çünkü arkasında armerika ve israil varda ondan tabi heryerde olduğu gibi en kolay yol dini kullanmak herşeyde öyle değilmi yaratıcın adını ağzına al oyu topla insanları sömür
yine yanlis cevap ABD nin ve israilin arkasinda Fetullah Gülen var...

Dünyayi Fetullah Gülen yönetiyor...
cia nin FBI mossad in tüm organizesinden bil-fiil tek sorumlu Fetullah Gülen...:prv:

1 sene sonrada Türkiyeyi 125 parcaya bölecek...124 parcasini kendine kalan bir parcayida iste acidiklarina verecek...!
Tövbe Ya-Rabbi ya ..adami cileden cikarirsiniz...
 

ceyizcimiz

Acemi
Üye
arkadaslar ne deseniz bosuna.bu hareket bir fenomen su an.zaman herseyin ilacidir.elestiren arkadaslarda hangi turk faaliyet icindeler onlarida bir amlatsalar bizde istifade etsek aydinlansak hicde fena olmaz diye dusunuyorum
 

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
sen müslüman degilsen senin proplemin, bana ne...
Bir zaman okumamakla müslüman olmayacagini düsünüyorsan, bu memlekette düsünce özgürlügü var, kalkipta ben sana yok yaa öyle sey düsünme diyecek degilim...

Sen öyle diyorsan öyledir, yalanmi söyleyeceksin...
 

ajan

Tecrübeli
Üye
sen müslüman degilsen senin proplemin, bana ne...
Bir zaman okumamakla müslüman olmayacagini düsünüyorsan, bu memlekette düsünce özgürlügü var, kalkipta ben sana yok yaa öyle sey düsünme diyecek degilim...

Sen öyle diyorsan öyledir, yalanmi söyleyeceksin...
anlamadım :) senin zaten banned olduktan sonra ne dediğin de anlaşılmamaya başladı :))
 

equali

Acemi
Üye
Kabirden yardım istemek = said nursiye mahsus

-Gaybdan haber vermek = said nursiye mahsus

-Ebced ve cifir gibi yahudi kabala işleri yaparak gaybi tarihler peydahlamak =said nursiye mahsus

-İradesi dışında Yazdırılan kitaba sahip olmak = said nursiye mahsus

-Uydurma - zayıf - hadisler nakletmek =said nursiye mahsus
-
-Uydurma zayıf hadisi bir kitabında sahih deyip diğer kitabında uydurma demek=said nursiye mahsus

-Hz. Ali'nin kucağına cibril tarafından kitap indirtmek =said nursiye mahsus

-Hz.Ali'nin kucağına indirilen kitabı manevi alemde kendisinden almak = said nursiye mahsus

-Yazdığı kitaba Kuranın sıfatlarını vermek =said nursiye mahsus

-Deprem -zelzele- yangını kitabına saldırıdan bilmek =said nursiye mahsus

-Şirk ürün Vahdet-i vücudu ve icatçısı ibn Arabiyi kitaplarında savunmak=said nursiye mahsus

-Şianın etkisinde kalarak akaidi oluştuğundan cevşeni piyasaya sürmek =said nursiye mahsus

Bitmez .....
Aynen katılıyorum...Ve ekliyorum.

-Fizik Kimya Matematik'i 3 ayda öğrenip kendini alim ilan etmek= said nursiye mahsus. Aslında Said Kürdi dir.
 

equali

Acemi
Üye
İŞTE GERÇEKLER...BUNLAR YALANCI DEĞİL YALANIN TA KENDİSİ.


Gülen Cemaatinin yayımladığı "Kozadan Kelebeğe" adlı kitapta Gülen ile yapılan bir röportaj yayınlanıyor. Kendisine "Batı müziği ve Batı klasikleriyle bir ilginiz oldu mu?" şeklinde bir soru yöneltiliyor ve Gülen Mozart'ı beğendiğini şöyle anlatıyor.
"Hakkında bazı şeyler söylesem bile buna tahlil denmez. Sonraonun yarım bıraktığını Beethoven'in tamamlamasını da söyleyebiliriz.... Ama her dahiye hayranlık duyduğum gibi Allah onları da belli bir kabiliyetlerde yaratmış hayranlık duyarım."
Yani Mozart'a hayranlık duyduğunu anlatıyor.
Şimdi biraz da Mozart'ı inceleyelim:
Ülker grubunun desteklediği Andante dergisi'nin Ocak-şubat tarihli 20. sayısının 14. sayfasında 'Bu şarkıyı Hampson'dan Dinleyin' başlığı altında Mozartı anlatılıyor ve şöyle bir besteyi açıklıyor.
"İmparator olmak istiyorum
Silkelemek istiyorum Doğu'yu
Titremek istiyorum Müslümanları
Konstantinapolis benim olmalı..."
(Kaynak: SABAH - 03/02/2006 - Emre Aköz)
Böyle bir besteyi yazan bir adama Allah kelimesi ağızına aldığında gözleri yaşaran bir kişi nasıl hayranlık duyar anlayamadım anlayamayacağım.


Kuranı Kerim'de yani kutsal kitabımızda yer alan Bakara suresi der ki;
"Faiz yiyenler mahşerde anacak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar..."
"Kim faizciliğe dönerse işte onlar cehennemliktir; onlar orada temelli kalacaktır..."
Ergün Poyraz'ın yazdığı "Gülen'in Gerçek Yüzü" adlı kitabında Gülene hakaret ettiğinden bahisle BEŞ MİLYAR lira tazminat talep ederken faiz istemini de ihmal etmiyordu.
Bir Ergün Poyraz'dan değil birçok kişilerden faiz istedi. Arkadaşlar Allah'ın söylediklerini içeren kutsal kitabımızın sözlerine göre Fetullah Gülen CEHENNEMDEN çıkmayacak.

Fetullah yazdığı kitaplarında isminin önünde hep bir M. vardır yani M. Fethullah Gülen. Bu "M" nedemek biliyor musunuz. Mesih demektir. Mesih'in anlamı da burda okuyabılırsınız TÜRK DİL KURUMU - Büyük Türkçe Sözlük.
Gülen "İnancın Gölgesinde" adlı kitabın 262. sayfasında şunları bize aktarıyor.
"Arkadaşlarımızdan biri yaşlı bir kadının dua istediğini getirdi. bu kadıncağız için doktorlar 'Kanser metestaz yapmış ve her yerini kaplamış bir hafta kadar ya yaşar ya yaşamaz..."demişler. Kadıncağızın şahsıma büyük hüsn-ü zannı varmış; arkadaşlarımızı araya koyup ısrarla; "Dua etsin şifa bulurum" demiş O masumeye nasıl dua ettiğimi şimdi tam hatırlayamıyorum. Altı ay kadar sonra arkadaşıma 'O kadın ne oldu' diye sordum. 'Yaşıyor dedi. Sonra aradan iki yıl kadar bir zaman geçti. 'Ne oldu' diye yine sordum; Hacca gitti geldi torunlarını büyütüyor cevabını aldım."
Fetullah bu olayda kimsenin adını bize söylemiyor yani tanığı yok.
Hadi bu olayın gerçekleştiğini farz edelim. Peki o zaman kendisi niye hala hasta? Kalp hastalığı yok mu? Ondan ABD'ye gitmedi/kaçmadı mı?

Gülen aynı zamanda şeytanla da sıkı ilişki içindedir. Bakalım şeytan Gülen'e neler demiş kendi ağızından dinleyelim.
"Bir gün sabah namazı için yine ikinci kat mahfile çıkmıştım. Sabah namazını aynı duygular içinde kıldım.Namazdan sonra evrad ve ezkar ile meşgul oluyordum. Ansızın kendini görmedim fakat sesini bütün baskısıyla vicdanımda duydum şeytan bana: "Hele burdan aşağıya bir kendini at"diyordu...

Bir gariplik var bu işte. Aynı olaylar Hz. İsa da yaşamıştı. Luka İncili 4. Bab 7-13 ayetlerde Matta İncili 4.Bab 5 ve 7. Ayetlerde Hz. İsa da benzeri olayı yaşıyor. Okuyalım:

"O zaman İblis onu mukaddes şehre götürdü ve mabedin kulesi üzerine koyup kendisine dedi: eğer sen Allah'ın oğlu isen kendini aşağıya at; çünkü yazılmıştır: meleklerine senin için emredecek ve ayağını bir taşa çarpmayasın diye elleri üzerinde seni taşıyacaklar.
İsa ona dedi: Sen Allah'ın rabbi denemeyeceksin."

Ayrıca bu iyileştirme olayına geri dönelim. Hz. İsa'nın insanları iyileştirirken bütün şehir şait olurken Gülen'in bir tanığı bile yok. Bu insana nasıl güvenilir anlayamıyorum.


Son Bombayı patlatmaya hazırlanıyorum...veeeeeeeeeeeeeee
Hocaefendi diye adlandırdığınız Fetullah Gülen 1966 yılında asaletinin tasdik edilmesi için kendisinden Cumanın faziletini anlatan bir risale yazması isteniyordu. Her türlü kaynaktan yararlanması serbestti. Konunun uzmanlarına danışma hakkı da sonsuzdu. Süre ise bir aydı.
Diyanet İşleri Başkanlığı Din Yüksek Kurulu Başkanlığı'nın 28.04.1966 tarih ve 57 numaralı kararındaFetullah Gülen'in risalesi hakkında şu açıklamalarda bulunuyordu: "Yüksek Başkanlıkça 25.03.1966 tarih ve 21820 sayı ile kurulumuza havale Kırklareli vaiz adayı Fetullah Gülen'in risalesi incelendi: Bu evrakın müzakeresinde Kurul Başkanı Ali Rıza Hakses üyelerden H. Hüsnü Erdem M Şehit Oral İsmail Ezheri İbrahim Eken Dr. Esat Kılıçer Ahmet Baltacı Hasan Ege hazır bulunmuşlardır."
Açıklayım: "...Adı geçen vaiz adayının gönderdiği risale tamime uygun bir şekilde olmadığını mevzu ile alakalı ayeti kerime ve hadisi şerifleri risalesine almadığı gibi konu ile ilgisi bulunmayan sözleri de zikrettiği cihetle ilmi kifayetini belirtecek mahiyette bulunmadığından adaylığı müddeti sonuna kadar tamime uygun bir risale göndermesinin kendisine bildirilmesinin uygun olacağına karar verildi.."

Peki sizin "Hoca Efendiniz" hani 4-6 yaş arası namaz kılmaya başlamıştı. Bazı yerlerde 4 yaşında hatim indirdiğini anlatıyordu. Peki hadislerden veya ezbere bildiği ayetlerden neden yararlanmadı. ben size söyleyim. Çünkü bilmiyor. ben Fetullaha çakma Hoca derim.

Belki merak etmişsinizdir Gülen'in adını neden Fetullah diye yazdığımı; Fethullah olarak bilinen adı Fertullah'tır. Çünkü 31.01.1986 yılında İzmir Nüfus Müdürlüğü'nden "değişme" sebebi ile aldığı 3881 kayıt no'lu kimliğinde ismi Fetullah olarak geçiyordu. Fethullah Allah'ın fethicisi olarak geçiyor (TÜRK DİL KURUMU - Büyük Türkçe Sözlük)
Yani kendisini yüceltmek istiyor. Cemaatin gözünde büyümek istiyor. Belki de başka şey demek istiyordur kim bilir?


Gördüğünüz gibi Fetullah Gülen yalanlarla gözünüzü boyatıyor. Şimdi diyeceksiniz ki okadar okul açiyor o kadar burs veriyor bunun için cennete gelmez mi? Belki de gelir yalnız ALLAH bilir ama bazen Fetullah da biliyor. cemaatten birsine Cennet ile müjdeliyor. Bu adam ALLAH mı ki böyle şeyleri yutturmaya çalışıyor. İlla Kaynak istiyorsanız sonra eklerim. Arkadaşlar adam Hz Ali'ye Ali Hz Hasan'a Hasan Hz Hüseyin'e Hüseyin diyor. Ama Camilerde burnunu çeke çeke ağlıyordu ALLAH kelimesini söyleyince bir de sümüklü mendilini cemaatinin içine atıyor. Pis Sümüklü.
Herşey belgeliedir.
Benim için ayırdığınız zamana teşekkür ederim.
 

ajan

Tecrübeli
Üye
İŞTE GERÇEKLER...BUNLAR YALANCI DEĞİL YALANIN TA KENDİSİ.


Gülen Cemaatinin yayımladığı "Kozadan Kelebeğe" adlı kitapta Gülen ile yapılan bir röportaj yayınlanıyor. Kendisine "Batı müziği ve Batı klasikleriyle bir ilginiz oldu mu?" şeklinde bir soru yöneltiliyor ve Gülen Mozart'ı beğendiğini şöyle anlatıyor.
"Hakkında bazı şeyler söylesem bile buna tahlil denmez. Sonraonun yarım bıraktığını Beethoven'in tamamlamasını da söyleyebiliriz.... Ama her dahiye hayranlık duyduğum gibi Allah onları da belli bir kabiliyetlerde yaratmış hayranlık duyarım."
Yani Mozart'a hayranlık duyduğunu anlatıyor.
Şimdi biraz da Mozart'ı inceleyelim:
Ülker grubunun desteklediği Andante dergisi'nin Ocak-şubat tarihli 20. sayısının 14. sayfasında 'Bu şarkıyı Hampson'dan Dinleyin' başlığı altında Mozartı anlatılıyor ve şöyle bir besteyi açıklıyor.
"İmparator olmak istiyorum
Silkelemek istiyorum Doğu'yu
Titremek istiyorum Müslümanları
Konstantinapolis benim olmalı..."
(Kaynak: SABAH - 03/02/2006 - Emre Aköz)
Böyle bir besteyi yazan bir adama Allah kelimesi ağızına aldığında gözleri yaşaran bir kişi nasıl hayranlık duyar anlayamadım anlayamayacağım.


Kuranı Kerim'de yani kutsal kitabımızda yer alan Bakara suresi der ki;
"Faiz yiyenler mahşerde anacak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar..."
"Kim faizciliğe dönerse işte onlar cehennemliktir; onlar orada temelli kalacaktır..."
Ergün Poyraz'ın yazdığı "Gülen'in Gerçek Yüzü" adlı kitabında Gülene hakaret ettiğinden bahisle BEŞ MİLYAR lira tazminat talep ederken faiz istemini de ihmal etmiyordu.
Bir Ergün Poyraz'dan değil birçok kişilerden faiz istedi. Arkadaşlar Allah'ın söylediklerini içeren kutsal kitabımızın sözlerine göre Fetullah Gülen CEHENNEMDEN çıkmayacak.

Fetullah yazdığı kitaplarında isminin önünde hep bir M. vardır yani M. Fethullah Gülen. Bu "M" nedemek biliyor musunuz. Mesih demektir. Mesih'in anlamı da burda okuyabılırsınız TÜRK DİL KURUMU - Büyük Türkçe Sözlük.
Gülen "İnancın Gölgesinde" adlı kitabın 262. sayfasında şunları bize aktarıyor.
"Arkadaşlarımızdan biri yaşlı bir kadının dua istediğini getirdi. bu kadıncağız için doktorlar 'Kanser metestaz yapmış ve her yerini kaplamış bir hafta kadar ya yaşar ya yaşamaz..."demişler. Kadıncağızın şahsıma büyük hüsn-ü zannı varmış; arkadaşlarımızı araya koyup ısrarla; "Dua etsin şifa bulurum" demiş O masumeye nasıl dua ettiğimi şimdi tam hatırlayamıyorum. Altı ay kadar sonra arkadaşıma 'O kadın ne oldu' diye sordum. 'Yaşıyor dedi. Sonra aradan iki yıl kadar bir zaman geçti. 'Ne oldu' diye yine sordum; Hacca gitti geldi torunlarını büyütüyor cevabını aldım."
Fetullah bu olayda kimsenin adını bize söylemiyor yani tanığı yok.
Hadi bu olayın gerçekleştiğini farz edelim. Peki o zaman kendisi niye hala hasta? Kalp hastalığı yok mu? Ondan ABD'ye gitmedi/kaçmadı mı?

Gülen aynı zamanda şeytanla da sıkı ilişki içindedir. Bakalım şeytan Gülen'e neler demiş kendi ağızından dinleyelim.
"Bir gün sabah namazı için yine ikinci kat mahfile çıkmıştım. Sabah namazını aynı duygular içinde kıldım.Namazdan sonra evrad ve ezkar ile meşgul oluyordum. Ansızın kendini görmedim fakat sesini bütün baskısıyla vicdanımda duydum şeytan bana: "Hele burdan aşağıya bir kendini at"diyordu...

Bir gariplik var bu işte. Aynı olaylar Hz. İsa da yaşamıştı. Luka İncili 4. Bab 7-13 ayetlerde Matta İncili 4.Bab 5 ve 7. Ayetlerde Hz. İsa da benzeri olayı yaşıyor. Okuyalım:

"O zaman İblis onu mukaddes şehre götürdü ve mabedin kulesi üzerine koyup kendisine dedi: eğer sen Allah'ın oğlu isen kendini aşağıya at; çünkü yazılmıştır: meleklerine senin için emredecek ve ayağını bir taşa çarpmayasın diye elleri üzerinde seni taşıyacaklar.
İsa ona dedi: Sen Allah'ın rabbi denemeyeceksin."

Ayrıca bu iyileştirme olayına geri dönelim. Hz. İsa'nın insanları iyileştirirken bütün şehir şait olurken Gülen'in bir tanığı bile yok. Bu insana nasıl güvenilir anlayamıyorum.


Son Bombayı patlatmaya hazırlanıyorum...veeeeeeeeeeeeeee
Hocaefendi diye adlandırdığınız Fetullah Gülen 1966 yılında asaletinin tasdik edilmesi için kendisinden Cumanın faziletini anlatan bir risale yazması isteniyordu. Her türlü kaynaktan yararlanması serbestti. Konunun uzmanlarına danışma hakkı da sonsuzdu. Süre ise bir aydı.
Diyanet İşleri Başkanlığı Din Yüksek Kurulu Başkanlığı'nın 28.04.1966 tarih ve 57 numaralı kararındaFetullah Gülen'in risalesi hakkında şu açıklamalarda bulunuyordu: "Yüksek Başkanlıkça 25.03.1966 tarih ve 21820 sayı ile kurulumuza havale Kırklareli vaiz adayı Fetullah Gülen'in risalesi incelendi: Bu evrakın müzakeresinde Kurul Başkanı Ali Rıza Hakses üyelerden H. Hüsnü Erdem M Şehit Oral İsmail Ezheri İbrahim Eken Dr. Esat Kılıçer Ahmet Baltacı Hasan Ege hazır bulunmuşlardır."
Açıklayım: "...Adı geçen vaiz adayının gönderdiği risale tamime uygun bir şekilde olmadığını mevzu ile alakalı ayeti kerime ve hadisi şerifleri risalesine almadığı gibi konu ile ilgisi bulunmayan sözleri de zikrettiği cihetle ilmi kifayetini belirtecek mahiyette bulunmadığından adaylığı müddeti sonuna kadar tamime uygun bir risale göndermesinin kendisine bildirilmesinin uygun olacağına karar verildi.."

Peki sizin "Hoca Efendiniz" hani 4-6 yaş arası namaz kılmaya başlamıştı. Bazı yerlerde 4 yaşında hatim indirdiğini anlatıyordu. Peki hadislerden veya ezbere bildiği ayetlerden neden yararlanmadı. ben size söyleyim. Çünkü bilmiyor. ben Fetullaha çakma Hoca derim.

Belki merak etmişsinizdir Gülen'in adını neden Fetullah diye yazdığımı; Fethullah olarak bilinen adı Fertullah'tır. Çünkü 31.01.1986 yılında İzmir Nüfus Müdürlüğü'nden "değişme" sebebi ile aldığı 3881 kayıt no'lu kimliğinde ismi Fetullah olarak geçiyordu. Fethullah Allah'ın fethicisi olarak geçiyor (TÜRK DİL KURUMU - Büyük Türkçe Sözlük)
Yani kendisini yüceltmek istiyor. Cemaatin gözünde büyümek istiyor. Belki de başka şey demek istiyordur kim bilir?


Gördüğünüz gibi Fetullah Gülen yalanlarla gözünüzü boyatıyor. Şimdi diyeceksiniz ki okadar okul açiyor o kadar burs veriyor bunun için cennete gelmez mi? Belki de gelir yalnız ALLAH bilir ama bazen Fetullah da biliyor. cemaatten birsine Cennet ile müjdeliyor. Bu adam ALLAH mı ki böyle şeyleri yutturmaya çalışıyor. İlla Kaynak istiyorsanız sonra eklerim. Arkadaşlar adam Hz Ali'ye Ali Hz Hasan'a Hasan Hz Hüseyin'e Hüseyin diyor. Ama Camilerde burnunu çeke çeke ağlıyordu ALLAH kelimesini söyleyince bir de sümüklü mendilini cemaatinin içine atıyor. Pis Sümüklü.
Herşey belgeliedir.
Benim için ayırdığınız zamana teşekkür ederim.
yerinde tespitler...
 

çerkeş18

Amatör
Üye
İŞTE GERÇEKLER...BUNLAR YALANCI DEĞİL YALANIN TA KENDİSİ.


Gülen Cemaatinin yayımladığı "Kozadan Kelebeğe" adlı kitapta Gülen ile yapılan bir röportaj yayınlanıyor. Kendisine "Batı müziği ve Batı klasikleriyle bir ilginiz oldu mu?" şeklinde bir soru yöneltiliyor ve Gülen Mozart'ı beğendiğini şöyle anlatıyor.
"Hakkında bazı şeyler söylesem bile buna tahlil denmez. Sonraonun yarım bıraktığını Beethoven'in tamamlamasını da söyleyebiliriz.... Ama her dahiye hayranlık duyduğum gibi Allah onları da belli bir kabiliyetlerde yaratmış hayranlık duyarım."
Yani Mozart'a hayranlık duyduğunu anlatıyor.
Şimdi biraz da Mozart'ı inceleyelim:
Ülker grubunun desteklediği Andante dergisi'nin Ocak-şubat tarihli 20. sayısının 14. sayfasında 'Bu şarkıyı Hampson'dan Dinleyin' başlığı altında Mozartı anlatılıyor ve şöyle bir besteyi açıklıyor.
"İmparator olmak istiyorum
Silkelemek istiyorum Doğu'yu
Titremek istiyorum Müslümanları
Konstantinapolis benim olmalı..."
(Kaynak: SABAH - 03/02/2006 - Emre Aköz)
Böyle bir besteyi yazan bir adama Allah kelimesi ağızına aldığında gözleri yaşaran bir kişi nasıl hayranlık duyar anlayamadım anlayamayacağım.


Kuranı Kerim'de yani kutsal kitabımızda yer alan Bakara suresi der ki;
"Faiz yiyenler mahşerde anacak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar..."
"Kim faizciliğe dönerse işte onlar cehennemliktir; onlar orada temelli kalacaktır..."
Ergün Poyraz'ın yazdığı "Gülen'in Gerçek Yüzü" adlı kitabında Gülene hakaret ettiğinden bahisle BEŞ MİLYAR lira tazminat talep ederken faiz istemini de ihmal etmiyordu.
Bir Ergün Poyraz'dan değil birçok kişilerden faiz istedi. Arkadaşlar Allah'ın söylediklerini içeren kutsal kitabımızın sözlerine göre Fetullah Gülen CEHENNEMDEN çıkmayacak.

Fetullah yazdığı kitaplarında isminin önünde hep bir M. vardır yani M. Fethullah Gülen. Bu "M" nedemek biliyor musunuz. Mesih demektir. Mesih'in anlamı da burda okuyabılırsınız TÜRK DİL KURUMU - Büyük Türkçe Sözlük.
Gülen "İnancın Gölgesinde" adlı kitabın 262. sayfasında şunları bize aktarıyor.
"Arkadaşlarımızdan biri yaşlı bir kadının dua istediğini getirdi. bu kadıncağız için doktorlar 'Kanser metestaz yapmış ve her yerini kaplamış bir hafta kadar ya yaşar ya yaşamaz..."demişler. Kadıncağızın şahsıma büyük hüsn-ü zannı varmış; arkadaşlarımızı araya koyup ısrarla; "Dua etsin şifa bulurum" demiş O masumeye nasıl dua ettiğimi şimdi tam hatırlayamıyorum. Altı ay kadar sonra arkadaşıma 'O kadın ne oldu' diye sordum. 'Yaşıyor dedi. Sonra aradan iki yıl kadar bir zaman geçti. 'Ne oldu' diye yine sordum; Hacca gitti geldi torunlarını büyütüyor cevabını aldım."
Fetullah bu olayda kimsenin adını bize söylemiyor yani tanığı yok.
Hadi bu olayın gerçekleştiğini farz edelim. Peki o zaman kendisi niye hala hasta? Kalp hastalığı yok mu? Ondan ABD'ye gitmedi/kaçmadı mı?

Gülen aynı zamanda şeytanla da sıkı ilişki içindedir. Bakalım şeytan Gülen'e neler demiş kendi ağızından dinleyelim.
"Bir gün sabah namazı için yine ikinci kat mahfile çıkmıştım. Sabah namazını aynı duygular içinde kıldım.Namazdan sonra evrad ve ezkar ile meşgul oluyordum. Ansızın kendini görmedim fakat sesini bütün baskısıyla vicdanımda duydum şeytan bana: "Hele burdan aşağıya bir kendini at"diyordu...

Bir gariplik var bu işte. Aynı olaylar Hz. İsa da yaşamıştı. Luka İncili 4. Bab 7-13 ayetlerde Matta İncili 4.Bab 5 ve 7. Ayetlerde Hz. İsa da benzeri olayı yaşıyor. Okuyalım:

"O zaman İblis onu mukaddes şehre götürdü ve mabedin kulesi üzerine koyup kendisine dedi: eğer sen Allah'ın oğlu isen kendini aşağıya at; çünkü yazılmıştır: meleklerine senin için emredecek ve ayağını bir taşa çarpmayasın diye elleri üzerinde seni taşıyacaklar.
İsa ona dedi: Sen Allah'ın rabbi denemeyeceksin."

Ayrıca bu iyileştirme olayına geri dönelim. Hz. İsa'nın insanları iyileştirirken bütün şehir şait olurken Gülen'in bir tanığı bile yok. Bu insana nasıl güvenilir anlayamıyorum.


Son Bombayı patlatmaya hazırlanıyorum...veeeeeeeeeeeeeee
Hocaefendi diye adlandırdığınız Fetullah Gülen 1966 yılında asaletinin tasdik edilmesi için kendisinden Cumanın faziletini anlatan bir risale yazması isteniyordu. Her türlü kaynaktan yararlanması serbestti. Konunun uzmanlarına danışma hakkı da sonsuzdu. Süre ise bir aydı.
Diyanet İşleri Başkanlığı Din Yüksek Kurulu Başkanlığı'nın 28.04.1966 tarih ve 57 numaralı kararındaFetullah Gülen'in risalesi hakkında şu açıklamalarda bulunuyordu: "Yüksek Başkanlıkça 25.03.1966 tarih ve 21820 sayı ile kurulumuza havale Kırklareli vaiz adayı Fetullah Gülen'in risalesi incelendi: Bu evrakın müzakeresinde Kurul Başkanı Ali Rıza Hakses üyelerden H. Hüsnü Erdem M Şehit Oral İsmail Ezheri İbrahim Eken Dr. Esat Kılıçer Ahmet Baltacı Hasan Ege hazır bulunmuşlardır."
Açıklayım: "...Adı geçen vaiz adayının gönderdiği risale tamime uygun bir şekilde olmadığını mevzu ile alakalı ayeti kerime ve hadisi şerifleri risalesine almadığı gibi konu ile ilgisi bulunmayan sözleri de zikrettiği cihetle ilmi kifayetini belirtecek mahiyette bulunmadığından adaylığı müddeti sonuna kadar tamime uygun bir risale göndermesinin kendisine bildirilmesinin uygun olacağına karar verildi.."

Peki sizin "Hoca Efendiniz" hani 4-6 yaş arası namaz kılmaya başlamıştı. Bazı yerlerde 4 yaşında hatim indirdiğini anlatıyordu. Peki hadislerden veya ezbere bildiği ayetlerden neden yararlanmadı. ben size söyleyim. Çünkü bilmiyor. ben Fetullaha çakma Hoca derim.

Belki merak etmişsinizdir Gülen'in adını neden Fetullah diye yazdığımı; Fethullah olarak bilinen adı Fertullah'tır. Çünkü 31.01.1986 yılında İzmir Nüfus Müdürlüğü'nden "değişme" sebebi ile aldığı 3881 kayıt no'lu kimliğinde ismi Fetullah olarak geçiyordu. Fethullah Allah'ın fethicisi olarak geçiyor (TÜRK DİL KURUMU - Büyük Türkçe Sözlük)
Yani kendisini yüceltmek istiyor. Cemaatin gözünde büyümek istiyor. Belki de başka şey demek istiyordur kim bilir?


Gördüğünüz gibi Fetullah Gülen yalanlarla gözünüzü boyatıyor. Şimdi diyeceksiniz ki okadar okul açiyor o kadar burs veriyor bunun için cennete gelmez mi? Belki de gelir yalnız ALLAH bilir ama bazen Fetullah da biliyor. cemaatten birsine Cennet ile müjdeliyor. Bu adam ALLAH mı ki böyle şeyleri yutturmaya çalışıyor. İlla Kaynak istiyorsanız sonra eklerim. Arkadaşlar adam Hz Ali'ye Ali Hz Hasan'a Hasan Hz Hüseyin'e Hüseyin diyor. Ama Camilerde burnunu çeke çeke ağlıyordu ALLAH kelimesini söyleyince bir de sümüklü mendilini cemaatinin içine atıyor. Pis Sümüklü.
Herşey belgeliedir.
Benim için ayırdığınız zamana teşekkür ederim.
siz devam edin kervan yürüyor.
 

ladygaga

Acemi
Üye
Fettuhlah Gülen denilen adam neden Amerika'da?

Orada mı kendini güvende hissediyor? Bana sağlık sorunu falan demeyin, atıyorum İsveç'te de tedavi olabilirdi...

Cevap aslında açık: Orada onu koruyacaklarını biliyor. Çünkü bu adam oluşturduğu şirketler ağının parası da Amerika'dan, yaydığı "ılımlı islam" projesinin de temeli de Amerika'dan.

Ey insanlar uyanın artık!..
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt