• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Fermuarlı kravata erkeklerin ilgisi artıyor

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Fermuarlı kravata erkeklerin ilgisi artıyor

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Kravat bağlamayı sorun haline getirenlerin adeta imdadına yetişen fermuarlı kravatlara özellikle öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Bu kravatlar çamaşır makinasında yıkanabiliyor.

Tekstil ürünleri üretimi yapan Güney Koreli Mi-Ju adlı firma, Adana'da düzenlenen 3. Kitap ve Eğitim Fuarı'nda stant açarak, sergilediği kravatlarla, öğrenciler ile velilerin dikkatini çekmeye çalışıyor.

Firmanın Akdeniz Bölgesi Satış Müdürü Halil Karadeniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kravat bağlamanın genelde çok sayıda kişi için işkence gibi görüldüğünü söyledi.

Ancak, ürettikleri fermuarla kravatlarla ''kravat bağlama derdine''ne son verdiklerini belirten Karadeniz, başta Ege Bölgesi olmak üzere Türkiye'nin değişik yörelerinde satışa sundukları kravatların büyük ilgi gördüğünü ifade etti.

Geçen yıl çoğunluğu okullar olmak üzere 160 bin adet kravat satışı yaptıklarını belirten Karadeniz, ''Daha çok sipariş üzerine çalışıyoruz. Okulların yanı sıra kravat takma zorunluluğu olan resmi kurumlarda çalışan bir çok kişiyi kravat bağlama eziyetinden kurtardık. Gelen talepten son derece memnunuz, bu yıl itibariyle resmi kurumlara da ağırlık vereceğiz'' dedi.

Karadeniz, okullarda kullanılan standart düz renk kravatlara okulların kendi logolarını bastıklarını ifade ederek, ''Bazı okulların tercih ettiği özel desenli dokuma kravatların da siparişlerini alıp bunları logolarıyla birlikte dokuyoruz'' diye konuştu.

Firmanın Ege Üniversitesi Fen Fakültesi'nde yaptırdığı tahlillerde yıkanmadan bir ay süreyle kullanılan bir kravatta insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen 360 bin canlı mikroorganizma bulunduğunu tespit ettiğini vurgulayan Karadeniz, ürettikleri kravatların, çamaşır makinesinin yanı sıra elde bile rahatlıkla yıkanabildiği için güvenle kullanılabileceğini kaydetti.

Özel dokumalı kravatları 15 TL, diğerlerini ise 10 TL'den satışa sunduklarını belirten Karadeniz, özel dokumalı kravatlar için 2, diğer kravatlar için ise bir yıl garanti verdiklerini söyledi.

Karadeniz, firma olarak deliksiz kemer üretimi de yaptıklarını ve geçen yıl 100 bin adet satış gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

AA
 
Üst Alt