fenerbahçe de hangi tarikat örgütlü

aslnyrkli

Amatör
Üye
Fenerbahçenin eski teknik direktörü Cristoph Daumun Alman Basınına yaptığı açıklamalar bugün gazetelere yansıdı. Daum, Brezilyalı futbolcular arasında gruplaşma olduğunu, bazı Brezilyalıların diğerleriyle konuşmadığını söylüyordu.

Bugün Hürriyetten Ahmet Ercanların araştırmasına göre Fenerbahçeli Alex, takım içinde özel hayatlarıyla gündeme gelen Deivid, Bilica, ve Santostan uzak duruyordu. Evinde düzenlediği partilere bu futbolcuları çağırmazken Beşiktaşlı Nobre ve eski Fenerbahçeli (Beşiktaşlı) Nobreyi davet ediyordu. Aynı şekilde bu oyucular da Alexi kendi toplantılarına davet etmiyordu.

Alexin özel hayatları nedeniyle görüşmediği iddiası bugün Hürriyette yer aldı. Gazete Alex Alemcilere tavır aldı başlığıyla Daumun iddialarını doğruladı.

Odatv ise konuyu 2007 yılında gündeme getirmişti.

Odatv o yıllarda Fenerbahçeli Brezilyalılar arasında örgütlü bir tarikatı gündemine taşımıştı.

Odatvnin haberi şöyleydi:

Süper lig takımlarının özellikle Brezilyalı futbolculara yönelmesinin tek nedeni; iyi futbolcu olmaları ve kolay uyum sağlamaları değil!..

Brezilyalı futbolcuların çoğu işlerine çok bağlı, düzenli bir aile hayatını seviyor ve gece hayatına katılmıyorlar. Bunun nedeni ise İsanın askerleri olmaları.

İSANIN ASKERLERİ

Her yıl yabancı oyuncu transferinde milyonlarca dolar yatıran kulüpler, aldıkları futbolcularda son yıllarda yeni bir kıstas daha arıyorlar.

Artık birçok kulüp futbolcunun inançlısını tercih ediyor. Başta Avrupadakiler olmak üzere dünyanın önde gelen kulüpleri, bir süredir transferlerde futbolcunun din ve mezhep özelliklerini göz önüne alıyorlar.

Bu sayede futbolcunun gece hayatına kapılıp performansını düşürmemesini garanti altına almaya çalışıyorlar.

Özellikle gece hayatına kendini kaptırması muhtemel Brezilyalı oyuncular söz konusunu olduğunda, kulüpler ısrarla Atleta de Cristo (İsanın askerleri) denilen dinine bağlı futbolcuları seçiyorlar.

ATLETA DE CRİSTO İSANIN ASKERLERİ:

Atleta de Cristo aslında bir tarikat. Hıristiyanlık dinine bağlı katolik mezhebinden olan ve dini kurallara harfiyen uyan sporcu demek. Tam Türkçesi İsanın sporcu ama dünyada bilinen adıyla: İsanın Askerleri

Bir sporcu Atleta de Cristoya bağlı ise ve kız arkadaşı olsun evli olsun gece hayatından uzak durur. Özellikle Tanrı korkusundan aile hayatına bağlanmayı seçiyor.

Ben mesleğimi gerektiği gibi yerine getirmeliyim, yoksa Tanrı beni cezalandırır. diye düşünüp hayatlarını ev, antrenman, maç arasında geçiriyorlar.. Son lafları hep Allahla beraber ol oluyor.

İnançlarına göre ibadet ediyorlar ama zikir gibi bir ritüelleri bulunmuyor.

Fenerbahçede forma giyen Alex, Aurelio, David daha önce forma giyen Luciano, Beşiktaşlı Nobre bu futbolcuların menajeri Bayram Tutumlunun söylediğine göre İsanın sporcularından..

Bayram Tutumluya göre artık birçok kulüp dinine bağlı ahlaklı futbolcu istiyor.

Özellikle Fenerbahçe kulübü, tercihini ahlaklı futbolculardan yana kullanıyor. Hiçbir takım milyonlarca dolar yatırdığı yabancı futbolcunun Türkiyeye geldiğinde gece kulüplerine gitmesini performansının düşmesini istemiyor.

Kulüpler futbolculara bu kadar para yatırırken onların, gece hayatıyla performanslarının düşmesinini, takım kötü giderken iş disiplinden ayrılmasını, teknik direktöre, kulüp başkanına isyan etmesini istemiyor.

Çünkü İsanın Askerleri tarikatına dahil futbolcular, tüm oyuncular teknik direktöre baş kaldırmıyor, paralarını alamadıklarında çekip gitmiyor. Çünkü İsanın Askerlerine göre bir futbolcu öncelikle işini yapmalı.

İsanın Askerlerinin bir de siteleri var. Atletas de Cristo sitesine girdiğinizde dünyadaki tüm İsanın askerleri futbolcularının listesi, öğretileri karşınıza çıkıyor.

Hatta Galatasarayın eski Brezilyalı kalecisi Tafferal'in adını da bu listede görebilirsiniz.
FENERBAHÇE?DE HANGİ TARİKAT ÖRGÜTLÜ
 
Üst Alt