Fecebook Zaman Tüneli için ipuçları

Facebook'u kullanıcısı iseniz, zaman tüneline ya geçtiniz yada yakında geçeceksiniz Yeni zaman tüneli uygulamaları, Facebook Dizini'de bulunan etkinlikleri göstermenize izin veriyor. Fakat, başlamadan önce teknoloji dergisi chip.com.tr nin sizler için hazırladığı bazı gizlilik bilgileri ve ipuçları var.

İşte facebook zaman tüneli için ipuçları:

1. Hangi zaman tüneli uygulamasını hangi kullanıcıların göreceğini ayarlamak için arkadaş listelerini kullanın: Örneğin günlük yürüyüş rotanızı hangi Facebook arkadaşlarınızın bilmesi gerektiğini iyi düşünün.

2. Bir uygulamaya sadece bir kez izin verdiğinize dikkat edin: Facebook zaman tüneli uygulama dizininde bir uygulamaya tıkladığınızda, genellikle uygulamanın web sitesi ekrana gelir ve oturum açmanız istenir. Ardından uygulama onaylama sayfasına yönlendirilirsiniz. Bilgilerinizin birçok farklı yerde paylaşılması için uygulamayı sadece bir kez onaylamanız yeterli olabilir. Bu, kurulumu kolaylaştırmakla beraber, bazılarımızın kafasını karıştırabiliyor.

3. Etkinliğinizin internette paylaşıldığını bilin: Herhangi bir şirketin uygulamasını onayladığınızda, bu şirketin kendi sitesinde de bu bilgileri gösterebileceğini unutmayın.

4. Ayarlarınızı "Yaptıklarımın dökümü" sayfasından değiştirebilirsiniz: Herhangi bir uygulamanın gizlilik ayarlarını değiştirmek isterseniz, uygulama ayarlarını veya zaman tünelinin "yaptıklarımın dökümü" sayfasını kullanabilirsiniz.

5. Her şarkı, film, kitap vs. paylaşılır: Zaman tüneli uygulamaları, uygulamanın kendi gizlilik ayarlarında gerekli düzenlemeyi yapmadığınız sürece yaptığınız her şeyi paylaşacaktır. Bu nedenle bağlı hizmetlerde herkesin görmediği bir şey seyrederseniz, tarayıcınızın gizlilik modunu kullandığınızdan emin olun. Veya bu etkinliği görebilecek kişileri yakın arkadaşlarınızla sınırlayın.
kaynak:chip.com.tr
 
selam ederim;

bruce wills 'in suretler adlı filmi giderek gerçek olmaya başladı. duygular ve mimikler yerine artık klavyeler konuşuyor. gericilikmi bu söylediklerim yoksa gerçekmi ben bile bilemiyorum. ama tek bildigim herkezin eski muhabbet dolu günleri özledigidir.
 
Facebook zaman tüneline geçti iseniz ve memnun değilseniz Facebook’u Internet Explorer 7 ile kullanabilirsiniz
Facebook eski tarayıcılar için henüz bir düzenleme yapmadığı için karşınıza eski profil sayfanız çıkacaktır.
 
Üst Alt