• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Fbml kod nasıl eklenir?

Okunuyor :
Fbml kod nasıl eklenir?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
FBML KOD NEDİR?
FBML Facebook tarafından geliştirilmiştir.Açılımı; Facebook Markup Language'dir.Temel olarak htmlden pek bir farkı yoktur.Fbml kodları kullanarak profilinize yada Facebook sayfanıza resim,saat,sayac gibi bazı özellikler ekleyebilirsiniz.Sitemizde Fbml Kodları sayfanıza nasıl ekleyebileceğiniz hakkında size yardımcı olmaya çalışacağız...

1-İlk olarak sayfamıza giriyoruz

2-Sayfa logomuzun altında bulunan Sayfayı Düzenle butonuna tıklıyoruz.

3-Fbml kutucuğunu bulup Düzenleye tıklıyoruz.
Eğer Fbml Kutucuğu Yoksa Yapmanız gereken şey, facebook'taki arama kutusuna "FBML" yazarak arattırmaktır. Çıkan ilk satırdaki sonuç, yani "Statik FBML" adlı uygulama sizin sayfanıza ekleyeceğiniz uygulamadır. Veya hiç arattırmadan direk hazır elinizin altında BURAYA TIKLAYARAK 'da Static FBML Uygulamasına gidebilirsiniz. Daha sonra küçük logo altındaki "Sayfam'a ekle" ye tıklıyorsunuz. Bir pencere açılacak. Gelen pencerede facebook'taki sayfalarınızı göreceksiniz. Sayfanızın karşısındaki "Sayfaya ekle" butonuna tıklayınca bu uygulama sizin sayfanıza yüklenmiş olacak.

baro17

Acemi
Üye
Selam Admin dün bir sayfa kurdum sayfama FBML kodu eklemek istiyorum. Fakat Statik FBML uygulamasına girdiğim zaman sayfama ekle butonunu göremedim yardımcı olursan sevinirim...

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Peki alternatif bir yolu var mı?
Şu an çoğu özelliği facebook yönetimi tarafından sayfaları yavaşlattığı yüzünden bloke edildi.
Ama alternatifin var.

Statik FBML Ekle Burdan sayfanı seçp sadece bir kutu ekleyebilirsin ..Bu kutuyada

Facebook FBML Template:
Facebook üzerinde uygulamalar yaratarak veya mevcut bir sayfanıza fbml ekleyerek o fbml'yide sayfanıza sekme olarak atayarak bu işe başlayabilirsiniz. Atadığınız sekmeyide ziyaretçilere sayfayı beğenmeden önce ilk gösterilecek sayfa olarak seçebilirsiniz.

Üst Alt