• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Farid Farjad yine kemanı ağlattı

  • Konbuyu başlatan RABİA
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Farid Farjad yine kemanı ağlattı

RABİA

Bağımlı
Üye
Farid Farjad yine kemanı ağlattı

Türkiye turnesine çıkan İranlı keman virtüözü Farid Farjad ilk konserini Antalya'da verdi. Farjad, 30 yıldır gidemediği memleketinde konser verememenin hüznünü dile getirdi.

Türkiye'de 'Kemanı ağlatan adam' olarak bilinen Farid Farjad, en büyük isteğinin 30 yıldır ayrı olduğu memleketi İran'a gidip konser vermek olduğunu ifade etti. Konseri izlemek için gelen Antalyalılara konuşan Farid Farjad, hayranlarının Nevruz Bayramı'nı kutladı.

Türkiye'de karşılaştığı havadan dolayı kendisini İran'da gibi hissettiğini söyleyen Farjad, 30 yıldır ülkesinden ayrı olduğunu hatırlatarak, "Sizden aldığım havayla kendimi ülkemde hissediyorum. 30 yıldır ülkemden uzağım. Ama her zaman oraya gidip konser vermek isterdim. Sizleri gördüğüm zaman kendi ülkemde olduğumu hissediyorum. Ben sizi tek tek gördüğüm zaman kendi vatandaşım gibi seviyorum. Hiçbir sanatçı 8 ayda bu kadar konser göremez. Bu da sizin bana gösterdiğiniz ilgi ve sevgiden kaynaklanıyor. Sizi gördükçe kendimi ülkeme daha yakın hissediyorum." şeklinde konuştu. Farjad, Antalyalılardan ülkesinin özgürlüğüne kavuşması için de dua etmelerini istedi.

Antalya Kültür Merkezi'de eşi Mitra Tavakol ile birlikte konser veren keman virtüözü Farid Farjad, Antalyalılardan büyük ilgi gördü. Her parçadan sonra kendisini uzun süre alkışlayan hayranlarına eğilerek teşekkür eden Farjad'ın çaldığı 'Sarı Gelin' parçası ise seyirciler tarafından uzun süre alkışlandı.

Farjad'a, Antalya Konyaaltı İlçe Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe çiçek vererek teşekkür etti. Farid Farjad, Antalya'dan sonra, 27 Mart'ta Diyarbakır, 29 Mart'ya Adana, 31 Mart'ta İstanbul ve son olarak 1 Nisan'da İzmir'de konser verecek.

CİHAN
 
Üst Alt