• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Facebook'tan tümden kurtulmanın yolları

Okunuyor :
Facebook'tan tümden kurtulmanın yolları

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sosyal ağ çılgınlığın başlayan Facebook şu anda, 300 milyon üyeye sahip. Ancak bu sitedeki hesabınızı normal yollardan kapatmanız imkânsız. Facebook’tan bıktıysanız sizi oradan kurtaralım

Bundan birkaç yıl önce, ilk piyasaya çıktığı zaman fazla ilgi çekemeyen bir arkadaşlık sitesi olan Facebook. Doğru reklam ve yarattığı fotoğraf trendlerinin de faydasıyla bir anda, dünyanın en popüler sayfalarından biri olmuştu.

Bu popülerlik ise bir nevi kendi çarkını döndürdü ve kısa sürede, ünlüler ve gazetecilerin de site üzerinde bir hesap sahibi olmasını sağladı. Bundan sonraki adım çok basitti, 'ilkokul arkadaşınızı bulun' sloganıyla başlayan reklam kampanyaları yavaş yavaş yerini 'çevrenizdeki en popüler Facebook üyesi olun' içeriğine bıraktı.

Böylece, site kısa sürede büyüdüğü gibi sosyal ağ çılgınlığını da başlatmış oldu. Şu anda sitenin 300 milyonu aşkın üyesi var. Üstelik Facebook yılda, resmi açıklamalara göre 700 milyon dolar'lık bir kazanca sahip. Ancak site bu başarısını, üyelerini mutlu ederek yapmıyor.

Geçtiğimiz aylarda gizlilik ayarlarına yenilik getiren site, bir anda 300 milyon üyesinin profilini herkese açık hale getirmişti. Bu durum birçok kullanıcı için bardağı taşıran son damla oldu.

Ama yine de ciddi anlamda bir harekete geçemediler çünkü, Facebook'dan profilinizi tamamen silmenin bir yolu yok. Ancak hesabınızı dondurabiliyorsunuz.

Eğer ünlü sosyal ağ üzerinde, çakılı bir çivim bile kalmasın diyorsanız bunu yapmak için tek bir yol var. O da kendinizi siteden ban'latmak. Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net hazırladığı bir makalede, Facebook'tan gerçekten kurtulmanın yolunu adım adım anlattık.

Eğer bu siteden sıkıldıysanız, eğlence için ya da arkada izinizi bırakmamak için kendinizi site üzerinde yasaklatabilirisiniz. Yasalara göre, ban'lanan hesabınızı bir süre sonra tamamen silinmek zorunda.[

Bu rehberi hazırlarken anladık ki, Facebook üye silmek konusunda diktatörlerden bile daha acımasız davranıyor.

Hack'lenmiş hesap numarası yapmak

Son aylarda artan, hack ve hesap ele geçirme olayları nedeniyle Facebook yöneticileri işlerini sıkı tutmaya başladı. Çünkü phishing (yemleme ) yöntemiyle ele geçirilen bir sayfa anında başka kullanıcılarında bu durumun kurbanı olmasını sağlıyor.

Yöneticilerde bu salgının yayılmaması için şikayet alan, hesapları gerçek sahibi başvurana kadar kapatıyor. Facebook bu durumu, resmi olarak sayfaları tek tek incelemek isteriz ama bunun için vaktimiz yok diye açıklamış. Bu durum sizin için bir avantaj. Profilinize sanki hack'lenmişsiniz gibi anlamsız şeyler yazın.

Daha sonrada 5-6 arkadaşınıza , profilinizin ele geçirildiğine dair Facebook yöneticilerine mesaj atmaları için rica da bulunun. Aynı hesap için gelen mesajlar üzerine Facebook hemen hesabınızı kapatır. Arkadaşlarınızın şikayet dilekçesinde bildirdiği hesap dışında başka bir elektronik postayla mesaj atarsanız da başvurunuzu dikkate almaz.

Bu yöntemi gerçekleştirmek için, aşağıdaki linke gitmelisiniz.
SDN - shiftdelete.net


Facebook'tan kurtulmak istiyor musunuz? Site yönetimi sizce dini inanlara karşı hoşgörülü mü?
 

gordionum

Tecrübeli
Üye
facebook tüm özelinizi ömür boyu depoluyor. pişmanlıklarınızı yok etmeye müsade etmiyor. bu nedenle sayfa açmadım, açmayacağım. çünkü biz insanlar zafiyetleri yaşar ve pişman oluruz. bunu telafi etmeme izin vermeyen bir olguya nasıl sıcak bakabilirim ki?
 
Üst Alt