Facebook'ta Cem Garipoğlu destekçileri...

İstanbul'da başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un, katil zanlısı Cem Garipoğlu hakkında Facebook'ta 'Cem Garipoğlu destekçileri' adı altında bir grup kuruldu.

Etiler’deki bir çöp konteynerinde cesedi bulunan Münevver Karabulut cinayetinin bir numaralı katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun destekçileri de çıktı.

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından olan Facebook'ta 'Cem Garipoğlu destekçileri' isminde bir grup açıldı. 'Hep suçlanıyor, rahat bırakın Cem'i' şeklinde açıklaması olan grubun şu an itibariyle 48 üyesi bulunuyor.

Grubun tartışma panosunda ise 'Ne derseniz deyin Münevver de suçlu' şeklinde bir başlık da bulunuyor. Üyeler arasında bu gruba karşı olup, gruptakilere sitem etmek için katılanlar da yer alıyor...
 
bu gruba üye olanlar ve destekleyenler hem uluslararası hukuka göre hemde anayasımıza göre suçludur.
suçluyu övmek onun yaptığını meşru kılmak isteyenler
bu gruba üye olanlar hakkında yasal işlem başlatılabilir istenilirse :)
 

Y.E.K.

Altın Üye (Haziran 2008)
17647.jpg

İşte Cem G.'nin ilk ifadesi!

3 Mart'ta Beşiktaş'ta bir çöp konteynırında cesedi bulunan Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu, 197 gün sonra teslim oldu. Cem'in Çocuk Şube Müdürlüğü'ndeki ifadesinde 'Pişmanım' dediği öğrenildi.

- Münevver'in cesedi bavula sığmadığı için cesedi testereyle parçalayıp gitar kutusuna koydum

- Etiler'deki cesedi bıraktığım yeri rasgele seçtim

- Yurtdışına çıkmadım, bilmediğim bir yere beni bir kişi götürdü

- Tanımadığım bir kişi bilmediğim bahçeli bir eve götürdü, o evde kaldım

- Olayda satanizm yok

- Çok üzgünüm o ölmeseydi ben ölseydim

- Bahçeşehir'deki evde 700 bin dolar yoktu

- Daha önce yakalanıp bırakılmadım
Asayiş Şube Müdürlüğü'nde yedi saat tutulan Cem Garipoğlu, hakkındaki gıyabi tutuklama kararı yüzünden sorgulanmadı. Polislerin sorularına cevap vermeyen Cem Garipoğlu sık sık su istedi. Cem Garipoğlu, 18 yaşından küçük olduğu için Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Resmi olarak ifadesi alınmayan Cem Garipoğlu, polisle yaptığı sohbet sırasında “Çok pişmanım. Keşke ben ölseydim. Bir anlık bir olaydı” dedi. Cem Garipoğlu, “Hiç yurtdışına çıkmadım. Hep İstanbul ve çevresindeki illerdeydim” diye konuştu.

ELBİSELER YENİ DEĞİL AMA TEMİZDİ

Münevver Karabulut'u öldürmekten zanlı Cem Garipoğlu, polislerle arasında geçen konuşmalar arasında, yurtdışına hiç çıkmadığını, bilmediği bir yere bilmediği bir kişi tarafından götürüldüğünü söyledi.

Polis göre, cinayetin işleniş şekliyle ilgili bir tereddüt yok. Teslim alındığında psiklojisi çok bozuk olan, üzgün görünen ve titreyen Cem'in üzerindeki kıyafetler de yeni değil ancak temizdi. Cem'i teslim aldıktan sonra “Gel koçum, sen bize emanetsin” dediği ileri sürülen polise göre olayın satanizmle ilgisi yok. “Pişmanım, keşke onun yerine ben ölseydim” diyen Cem Garipoğlu, Münevver Karabulut'u olay günü okuldan almış ve annesine de “Bir arkadaşımla geliyorum evi boşalt” demişti. Cem Garipoğlu, “Bu hunharlık niçin” sorusuna “Bilmiyorum”, “Münevver'in başını niye kestin?” sorusuna ise 'Kafası bavula sığmadığı için” yanıtını verdi, Cem Cem “Testereyi almak nereden aklına geldi?” sorusunu da “Bilmiyorum” diyerek yanıtladı.

SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Münevver Karabulut'u öldürdüğü suçlamasıyla kırımızı bültenle aranırken 197 gün sonra polise teslim olan Cem Garipoğlu, gözaltında sırasında cinayet anı sorulurca titreyerek sinir krizine girdi. Polisler, fenalaştığı için Cem'e bir daha cinayet anı ile ilgili soru sormadı.

Polis, Cem Garipoğlu'nun avukatı ile teslim olduğu Bahçelievler'deki yerde bulunan bütün MOBESE kemeraları toplayarak incelemeye aldı.

İstanbul Valisi Muarrem Güler, Cem Garipoğlu'nun gözaltına alınması üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul polisine teşekkür ettiğini aktardı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Valisi Muammer Güler'e "Cem ne zaman yakalanırsa yakalansın bana haber verin" demişti.


Cem Garipoğlu'nun yapılan üst aramasında cebinden sadece kendi adına düzenlenmiş kredi kartı bulundu. Yapılan incelemede kredi kartının hiç kullanılmadığı tespit edildi.


İLK BİLGİ ERDOĞAN'A

Cem Garipoğlu'nun teslim olduğu bilgisi ilk olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a verildi. kaynak
 
"Münevver'i 6 kişi canlı canlı kesip doğradı!"

Arabulucu Cemil Baran'dan şok iddialar: "Bana 48 saat işkence yaptılar. 'Bunların yalan olduğunu söyle ve İstanbul'u terk et' dediler"


Öldürülen liseli Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut ile katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun amcası Hayyam Garipoğlu arasında arabuluculuk yaptığı gerekçesiyle gündeme gelen gazeteci Cemil Baran, yeni iddialar ortaya attı. Garipoğlu Ailesi'nden yaklaşık 25 kişinin gözaltına alınacağını öne süren Baran, teslim olan Cem Garipoğlu'nun ifade verdiği adliye binası yakınına asılan pankartı Hayyam Garipoğlu'nun planladığını öne sürdü.

Cemil Baran, Taksim Meydanı'nda basın açıklaması yaptı. Teslim olan Cem Garipoğlu'nun sadece 6 yıl hapis yatıp çıkacağını iddia eden Baran, "07.07.2009 tarihinde Cem Garipoğlu'nun yakalandığını söylediğim için gözaltına alındım. Bana psikolojik işkence yapıldı. Ben Cem'in yakalandığını ilk olarak noterden tasdik etmek istedim ama noter bunu kabul etmedi. Polis beni gözaltına aldığında Süreyya Karabulut ve Hayyam Garipoğlu'nu çektiğim gizli kamera görüntülerine el koydu" dedi. Cemil Baran, cinayete ilişkin Garipoğlu Ailesi'ne mensup 20-25 kişinin daha gözaltına alınacağını öne sürdü. Katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun, Münevver Karabulut'un evine yakın bir yerde teslim edilmesinin tesadüf olmadığının altını çizen baran, "Cem Garipoğlu belki kendisi yurtdışına çıkmadı ama başka bir sahte kimlikle çok defa yurtdışına gidip geldi. Süreyya Karabulut'un kafayı yemesi benim yüzümdendir. Hayyam Garipoğlu'nun telefonunu bana Süreyya Karabulut verdi. 'Aracıya gerek yok, al bu numarayı görüş kalemi kıralım' dedi. Süreyya Karabulut'a çağrı yapıyorum. Ahmet isimli şahsı açıklasın. Ahmet, yüksek rütbeli bir şahıs. Kendisi, Ahmet'in bir arkadaşının bacanağı olduğunu söyledi. Cem, Münevver Karabulut'u tek başına öldürmedi, 6 kişi Münevver'i canlı canlı kesip doğradı. Cem gözaltına alındı ama cinayetin arka tarafı var" diye konuştu.

Bazı kurum ve kişilerin kurtarılmak istendiğini iddia eden Cemil Baran, özellikle Hayyam Garipoğlu ve Kasım Garipoğlu'nun kurtarılmaya çalışıldığını öne sürdü. Cemil Baran, "Türk Silahlı Kuvvetleri ve polis teşkilatında da çürük elmalar var. Bunlar temizlensin. Hayyam Garipoğlu bana 'bu kasetleri medyaya verirsek iyi olur' dedi. Ben de 'bunları verirsek Süreyya Karabulut kahrından ölür' dedim. O da, 'ölürse ölsün, gereksiz adam' diye konuştu. Gece saat 1'lerde benim ofisime geliyordu. Süreyya Karabulut'un acı çekmesinden hoşlanıyordu. Buradan Süreyya Karabulut'a sesleniyorum; 'Gel bu Ahmet'i açıklayalım'. O pankartı oraya Hayyam Garipoğlu astırdı çünkü Süreyya Karabulut'un acı çekmesinden zevk alıyor. Emniyette bana işkence yapıldı. Cinayet büro amirine sesleniyorum; sen bu cinayetin arkasını çözmek istiyorsan, o işkenceleri Hayyam Garipoğlu'na da yap. Garipoğlu Ailesi'nden 20-25 kişi gözaltına alınacak. 48 saat işkence yaptılar. 'Bunların yalan olduğunu söyle ve İstanbul'u terk et' dediler. Ben, bu cinayet çözülene kadar buradayım" açıklamasında bulundu.

haberturk
 
sonunda katil zanlısı yerini buldu Adalette yerini bulacak gereken cezayı alıp yatacak acı gerçek münevver kardeşimizin anne babasının yürekleri yaşamları boyunca yanacak.
 
Üst Alt