Facebook'a Reklam Nasıl Verilir?

Facebook'ta Reklam Vermek

Facebook üzerinden nasıl reklam verilir?

Sosyal medya üzerinde milyarlarca kişiye erişilebiliyor. Bu nedenle dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook'ta reklam yayınlamak isteyebilirsiniz. Eğer reklam yayınlama hakkında bilginiz yoksa ya da reklam yayınlamaya çalışırken, bazı bölümlerde ne yapacağınızı bilmiyorsanız, rehberimizi okuyarak reklamınızı yayınlayabilirsiniz.

Facebook Reklamlara Giriş

Reklam oluşturmaya giriş için ilk olarak sağ üstteki aşağı ok işaretine tıklıyorsunuz. (Oturum kapatma bölümü) Oradaki Reklam Oluştur seçeneğine tıklayarak, reklam verme bölümüne ulaşıyoruz.

reklam1.jpg

Reklam Türü Seçme

Reklam verebilmek için reklam türü seçmeniz gerekiyor. Biz Sayfa Beğenmeleri ile devam edeceğiz. Ancak sizlere diğer seçenekler hakkında da bilgi verelim.

Gönderilerinizi öne çıkarma:Sayfa gönderilerinizi daha fazla kişinin görmesini ve etkileşime geçmesini sağlayın.

Sayfanızın tanıtımını yapma:Daha fazla kişinin Sayfanızla bağlantı kurmasını sağlayın.

İnsanları internet sitenize çekme:İnternet sitenize ziyaretlerin sayısını artırın.

İnternet sitenizdeki dönüşümleri artırma:İnsanları haber bülteninize abone olmak gibi belirli bir işlemi gerçekleştirmeleri için internet sitenize gönderin. Sonuçlarınızı ölçmek için bir dönüşüm pikseli kullanın.

Uygulama yüklemeleri: İnsanları uygulamanızı satın alabilecekleri (veya ücretsiz indirebilecekleri) uygulama mağazasına yönlendirin.

Uygulamayla Etkileşim: Facebook veya mobil uygulamanızı daha fazla kişinin kullanmasını sağlayın.

Etkinlik Yanıtları: Katılımı artırmak için Facebook etkinliğinizin tanıtımını yapın.

Teklif Alımları: İnsanların mağazanıza gelerek faydalanabilecekleri indirimlerin veya diğer fırsatların tanıtımını yapın.

Video Görüntüleme: Markanızın bilinirliğini artırmak için perde arkası çekimlerini, ürün lansmanlarını veya müşteri hikayelerini gösteren videoların tanıtımını yapın.

Bu bölümde reklam türünüzü belirledikten sonra Devam butonu ile reklam hazırlıklarına devam ediyoruz.

rek2.jpg

Hesap Bilgileri bölümünde ülkenizi, para biriminizi ve zaman diliminizi seçip devam etmeniz gerekiyor. Biz normal olarak Türkiye-Türk Lirası ve Europe/İstanbul seçenekleri ile devam ediyoruz.Hedef kitle ayarlamasını yapıp, reklamını yaptığınız öğeyi hedeflediğiniz kitleye duyurmaya çalışacaksınız. Burada konumlar ile hedeflediğiniz ülkeleri seçin. Yaş bölümünde hangi yaş gurubuna yönelik yayın yapıyorsanız, onu seçin ve devam edin.İlgi alanı bölümünde, tanıtımını yaptığınız öğenin asıl hedef kitlesini seçip devam etmelisiniz. Davranışlar bölümünde daha çok kullanım şeklini belirliyorsunuz. Hedef kitlenize göre mobil cihazlar, dijital hareket ya da hangisi uygun ise onu seçin.

Görseller bölümünde 6 taneye kadar görsel ekleyip reklamınızın görselliğini arttırabilirsiniz. Resimlerden biri sayfanızın kapağı olarak ayarlanır. Eğer isterseniz onu da kaldırabilir ya da hiç karışmadan sayfanızın kapak resmi ile devam edebilirsiniz.Son olarak, tüm ayarlarınızı tam olarak yaptıysanız Sipariş Ver butonu ile reklamınızı onaya gönderebilirsiniz yada yaptığınız ayarlara bakmak için Siparişi gözden geçir seçeneğini kullanabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerini girdikten sonra reklamınızı başarılı bir şekilde yayınlayıp facebook pastasından size yararlanmaya başlayabilirsiniz. Reklamınızda eğer Facebook kurallarına aykırı bir şey bulunmuyorsa, kısa sürede onaylama gerçekleşir.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt