• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Facebook ve ATA'MIZA HAKARET GRUBU

  • Konbuyu başlatan ozan06
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 8
  • Görüntüleme 11K

Okunuyor :
Facebook ve ATA'MIZA HAKARET GRUBU

ozan06

Acemi
Üye
Facebook sitesinin bildiğimiz gibi tüm dünyada, özelliklede ülkemiz Türkiye'de kullanıcı sayısı hızla artmakta. Tabi kişisel bilgilerin yer alması ve bunların diğer kullanıcılar tarafından görülmesi engellenmediği taktirde büyük sorunlara yol açabiliyor. Ancak bizim konumuz bu değil tabi..

Bu zamana kadar bir çok haber yapıldı. Bir çok makale yazıldı. Bir çok internet sitesi açıldı. Bir çok propaganda yapıldı. Tek bir amaçları vardı bu zihniyetlerin.

Tüm dünyanın kabul ettiği ancak bazı zihniyetlerin nedense kabul edemediği en büyük lider.. Mustafa Kemal Atatürk.

M. Kemal Atatürk sevenleri olduğu kadar, nefret ederek görüş sergileyen bir çok zihniyet var. Muhtemelen yakın tarihimiz hakkında hiçbir fikri olmayan bu zihniyetler, beyinlerinin başka kişiler tarafından yön verilmesine izin vermiş ve bu şekilde yönetilmeyi isteyen kişilerdir belki de..

Çünkü, yaşananları düşününce.. Alınan zaferler, Atatürk'ün kıvrak zekası ve bu toprakların bir parçasını bile dış kuvvetlere teslim etmemek için canlarını vererek şehit mertebesine ulaşan şehitlerimiz..

Bunlar sadece iman gücüyle olmadığı açık bir gerçek. Atatürk, arkadaşları, askerleri ve zekası. Tabi bunların yanı sıra gerçek Türk Milleti ve tüm dünyaya kanıtlanan cesaretimiz..

Ama maalesef 'ATATÜRK VELED-İ ZİNA' adı altında açılmış olan bir grup var Facebook sayfalarında bugünlerde.

Bu tür propagandalar çok sayıda yapılıyor. Yapılmaya da devam edeceği kesin bir gerçek. Ama duyarsız kalmamakta bizim görevimiz..

Bizim yapmamız gereken ise çok basit. Bu zihniyetleri nerede yaşadıklarını ve önderlerinin kim olduğunu bildirmemiz gerekiyor.

Bu hareket için hazırlanmış olan bu ingilizce metni Facebook yönetimine e-posta ile göndermenizi rica ediyoruz. Bu metin içerisinde gerekli açıklamalar yer alıyor. Ve gerekli olan şikayet sayısı gerçekleştiği taktirde bu grup kapanacaktır.

Bu duruma hiçbirimizin duyarsız kalmayacağını düşünüyoruz.

GÖNDERİLECEK İNGİLİZCE METİN

METNİN KONU BAŞLIĞI :
Greatest Leader of ALL Time: ATATURK

Atatürk stands as one of the world's few true, great leaders with courage and vision, who selflessly dedicated his life and genius completely to the well being of his people and the people of the world.

According to John F. Kennedy, he was “one of the greatest figures of our century.” Winston Churchill called him “a great hero,” and former French President Charles de Gaulle said, “He was the greatest achiever among all the world leaders”

His greatness, however, is not in words but is in his brave actions that led to a democratic and secular Turkey and his great ideas that will continue to influence and shape the landscape of global politics forever.

Unfortunetly GREAT FOUNDER OF THE TURKISH REPUBLIC has been insulted by a group named “ATATURK VELED-I ZINA” ( which means son of a bitch: ATATURK ) Facebook should make a good faith effort to stop hateful propoganda .IT is a shame which deserves to react. This group should be removed immediately. we need your help!
GÖNDERİLECEK İNGİLİZCE METNİN TÜRKÇE AÇIKLAMASI

TÜM ZAMANLARIN EN BÜYÜK LİDERİ: ATATÜRK

Atatürk; cesareti ve vizyonu ile, Türk halkının iyiliği için hayatını ve dehasını adamış, dünyanın büyük liderlerindendir.

John F. Kennedy’e göre; Atatürk, yüzyılımızın en büyük figürlerinden biridir. Winston Churchill Atatürk için “ O büyük bir kahraman” demiştir. Fransız eski başkanı Charles de Gaulle ise “O tüm dünya liderleri arasında en büyük başarıyı sağlayan kişidir.” Demiştir.

Onun büyüklüğü sadece sözleriyle değil, cesur girişimleriyle demokratik ve laik Türkiye’nin oluşumunu sağlamaktır. Ve onun büyük fikirleri; sonsuza kadar, global politikanın biçimini etkilemeye ve şekillendirmeye devam edecektir.

Ne yazık ki Türkiye Cumhuriyetinin “ATATURK VELED-I ZINA” isimli grup tarafından hakarete uğramıştır. Facebook bu nefret dolu propagandayı durdurmak için iyi bir çaba göstermelidir. Bu oluşum tepki gösterilmesi gereken bir utançtır. Bu grubun acilen kapatılması için yardımınıza ihtiyacımız var!
GÖNDERİLECEK ADRES :

E-Posta: abuse@facebook.com
 

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Bu mesajı biraz geç okudum:( Çok yararlı bir bilgi eklemissin Eminim supermeydan forum uyeleride duyarlı davranıp tepkilerini gosterecektir.
 

alperen_drms

Acemi
Üye
ne ********ler var ya
guya osmanlıca sıfat tamlaması yaparak hem hakaret edıyor hem de osmanlı yanı tarıhımızle atamızı ayrı tutmaya çalısıyor
 

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Atatürk'e hakaret eden yandı

YouTube’da Atatürk, Türk bayrağı ve Türkiye’ye hakaret içeren videoları gönderenlerin kimlikleri istendi.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, Adalet Bakanlığı aracılığıyla ABD Adalet Bakanlığı’na gönderdiği yazıda, YouTube’de yer alan Atatürk, bayrak ve Türkiye aleyhinde yer alan tüm yayınları çıkardı, gönderenlerin kimliğini sordu.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, ortak paylaşım sitesi YouTube’de Atatürk’e ağır hakaretler içeren, Türk bayrağı üzerine bir zencinin çiş yapmasını gösteren videolar başta olmak üzere Türkiye’nin değerlerini ayaklar altına alan videoların kimler tarafından gönderildiğinin Türkiye’ye bildirilmesini talep etti.

Uzmanlarla birlikte internetteki Atatürk ve Türk bayrağını aşağılayan videoları tek tek belirleyen Cumhuriyet Savcısı Kayral, bu görüntüleri paylaşım sitesinin Türkiye’deki yetkililerine de izletti, bu düşmanlığı yapanların kimliklerinin belirlenmesi konusunda yardımcı olmalarını istedi.

ATATÜRK’E AĞIR HAKARET

ABD makamlarından, Atatürk ve Türk bayrağına hakaret içeren videoları gönderenlerin isimlerinin bildirilmesini isteyen Cumhuriyet Savcısı, Adalet Bakanlığı yetkililerine “Bu videoları belirlerken izlediklerim karşısında şoke oldum, yüzüm kızardı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının, Atatürk’e, bayrağımıza bu kadar ağır hakaretlerde bulunabileceğini düşünemiyorum” dedi.

Atatürk’ü montajlarla dansöz kıyafetiyle gösterilmesinin yanı sıra, bir zencinin Türk bayrağını yere serip üzerine çişini yapmasından, Türkiye haritasının çiğnenmesi, Atatürk ve Cumhuriyet’e ağır hakaretler de yer alıyor.

YABANCILAR İÇİN DE SORUŞTURMA AÇILACAK

Savcı Kürşat Kayral’ın, Adalet Bakanlığı’na, bakanlığın da Dışişleri Bakanlığı aracılığıyla ABD Adalet Bakanlığı’ndan, Atatürk, Türk bayrağı ve Türkiye aleyhine videoları paylaşım sitesine kimlerin gönderdiğine ilişkin bilgilerin en kısa sürede bildirilmesi istenecek. Amerika’nın, paylaşım sitesine Türkiye aleyhinde videoları gönderenlerin isimlerini bildirmeleri halinde, Cumhuriyet Savcılığı hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, hem de yabancı uyruklular hakkında soruşturma başlatacak.

Hakkında soruşturma açılan kişilerin Türkiye’ye gelmeleri halinde de giriş kapısında gözaltına alınacak.

Hürriyet / Saygı Öztürk

Geç kalınmış bir uygulama olsada yerinde bir karar:alkis:
 

sadece ben

Tecrübeli
Üye
Cevap: Atatürk'e hakaret eden yandı

Bunlar sadece facebookta yada youtube'da yada x sitelerde değil bu zihniyet belki sokaklarda yanyana geçiştiğimiz kimi zaman omzuna yanlışlıkla çarptığımız, bazen arabasının önünden geçtiğimiz bazen hiç tahmin edemediğimiz alt kat komşumuz yada üst kat komşumuzda olabilir... Böyle zihniyete verilecek bir cevap olamaz bence.. çünkü bir söz vardır;

ben ne kadar anlatırsam anlatayım benim anlattım senin anladığındır!!!
 

güneşinoglu

Acemi
Üye
Saol kardeş umarım hepimiz üzerimize düşeni yapar ve Cumhuriyete ve Degerli PAŞAMIZA hakaret eden bu gerizekalı malükatlara gereken cevebı veririz.
 

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
.....Millet olarak en cok yaptigimiz ,hastalik derecesinde yakamiza yapismis bir türlü birakamadigimiz bir aliskanlik "

.... Aramizda olmayan , yillar önce ölmüs kisiler hakkinda , kim olduguda cok önemli degil , peygamberimizden tutunda son Osmanli Padisahlarina, Atatürk ten tutunda son ölen basbakanlik yapmis isim Özal ve Ecevit e kadar agza alinmayacak kelimelerle küfretmeyi güyâ is yaptigini zanneden o kadar cok kisi var ki...!

... Hangi görüs ve inanctan olunursa olunsun unutulmamali ki ; "" Söversen sevdiklerine birilerinin , O birileride söver senin sevdiklerine..""
 
Üst Alt