Facebook Takvimime Uygulaması Nedir?

Yaklaşık 800 milyon üyeye sahip olan Facebook’u en çok kullanan ülkelerden birisi de Türkiye. 10 milyona yakın kişi ülkemizde Facebook kullanıyor. Bu rakam Facebook dolandırıcılarının iştahını kabartıyor. Üst üste yayınlanan sahte Facebook uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz haftalarda davetleri çoğalan Takvimime adlı uygulamaya mutlaka denk gelmişsinizdir. Türk Facebook kullanıcılarının merakla üye olduğunu Takvimim aslında bilgilerinizi çalmak için tasarlanmış.

1.9 Milyon Kişi Kandı

Facebook Apps tarafından güvenilmez olarak işaretlenen uygulama, arkadaşlarınızın listesini, paylaşımlarınızı ve kişisel bilgilerinizi ele geçiriyor. Üstelik bunu yaparken sizden izin istiyor. Uygulama temelde arkadaşlarınız için bir doğum günü listesi oluşturmanız için hazırlanmış gibi gözüküyor. Kendinize ait bir takvim oluşturmak için, yakın arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı uygulama üzerinde işaretliyorsunuz. Uygulamanın aldığı içerikler çoğu kurumun güvenliğiniz için talep ettiği bilgilerle aynı. Takvimime uygulamasını sadece denedim hiçbir bilgi girmedim diye seviyorsanız size üzücü bir haberimiz var. Facebook uygulama kurallarına göre, siz kabul ettikten sonra geliştiriciler profil bilgilerinize ulaşabiliyor. Takvimime uygulamasını çalıştırmak için zaten bu zararlı içeriğe gerekli bilgilere verebiliyorsunuz. Bazı anti virüs programlarının engellemeye başladığı uygulamanın arkasındaki sayılara baktığımız zaman acı tablo ortaya çıkıyor. Haziran’dan beri bulunan ve bir anda patlayan Takvimime uygulamasına 1.9 milyona yakın kişi abone olmuş bile. Takvimime üye olduğunuz anda otomatik olarak uygulama listenizdeki herkese davet yolluyor. Bu tarz tuzaklara düşmemek için güvenliğinizden emin olmadığınız Facebook uygulamalarına üye olmayın.

techno-labs
 
Facebook Takvimime Uygulaması Kaldırın

Facebook üzerinden çok fazla sayıda davet gelen “Takvimime ” uygulamasını kaldırın. Nasıl mı ?

Ekleyenler, Kullananlar ne yapacak?

Eğer hali hazırda bu uygulama profilinizde yüklü ise iş işten geçmiş sayılmaz. Çünkü uygulamanın kaldırılması mümkün.

Oturumunuzu açtıktan sonra üst mavi çubuktan “Anasayfa” > “Hesap Ayarları” sonrasında sol taraftan “Uygulamalar” geliyoruz. Burada kullanmakta olduğumuz uygulamaların tümü listelenecek. İstediklerimizi “Düzenle” bölümünden ayarlayabileceğimiz gibi “x” ile uygulama silme, kaldırma işlemini gerçekleştirebiliyoruz.
 
Bizim sülaleninde yarısı yolladı bu isteği facete iyiki kabul etmemişim..:)

İyi yapmışsın Facebook kullanıcıların bilmedikleri uygulamaları kabul etmemesi kendi kişisel bilgilerinin güvenliği açısından yararlı ayrıca bu uygulama konusundan oldukça fazla istek banada geldi zira uygulamayı kabul edenlerden habersiz kendi kendine çoğalıp istek gönderiyor..
 
Üst Alt