Facebook online dosya paylaşım özelliği

Facebook online dosya paylaşım özelliği,Facebook dosya paylaşım özelliği,Facebook

Sosyal ağların lider ismi Facebook'a en çok istenen özelliklerden olan dosya paylaşım seçeneği sonunda eklendi. Peki bu yeni fonksiyon nedir ve nasıl kullanılır?

İnternet denilince akla gelen ilk sitelerden olan Facebook'un ismini şu sıralar sıkça duyar olduk. Son dönemde başta halka arz ile uzun bir süre gündemde kalan servis, yakın zamanda ise mobil cihazlar için açtığı uygulama mağazası ile dikkatleri birkez daha üzerine çekmeyi başardı.

a11336688309.jpg

Yayına aldığı ek hizmetler ile artık büyük markalarla rekabetten çekinmediğini açıkça dile getiren M.Zuckerberg yine çok konuşulacak bir adım attı. Buna göre popüler site, kişilerin sosyal ağ üzerinde dosya paylaşabilmelerinin önünü açtı.

Yaklaşık 380 milyon kişinin kullandığı Facebook grupları için hayata geçirilen özellik ile maksimum 25 MB (Gmail ile aynı oranda) boyutunda dosya yüklenebiliyor. Bu sayede kişilerin içerik paylaşımı için Rapidshare, Dropbox gibi siteler yerine sosyal ağı kullanması amaçlanıyor. Fakat kimi virüslü, zararlı ve telif haklarını ihlal edebilecek içeriklerin paylaşımını önlemek amacıyla *exe ve *mp3 uzantılı dosyaların yüklenmesine izin verilmiyor.

Facebook Farklı Denizlere Yelken Açmaya Devam Ediyor
Facebook'un son dönemdeki atılımları adeta savaş ilanı niteliğinde. Zira siteyi sadece arkadaş ortamıyla içerik paylaşımı kalıbından çıkarmayı amaçlayan yetkililer bunun için hayli yoğun çalışıyor. Son olarak duyurulan dosya paylaşım özelliği sayesinde veri transferini mümkün kılan sitenin Dropbox'ı gözüne kestirdiği kulislerde konuşulanlar arasında.

Ekim 2010'da, üyeliğe ihtiyaç olmadan paylaşım imkanı sağlayan drop.io'yu bünyesine katan Facebook'un site üzerindeki dosya paylaşımında bu servisin altyapısından yararlanması düşünülüyor. Şimdilik sınırlı sayıda grup için aktifleştirilen özelliğin birkaç gün içerisinde tüm kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor.

shiftdelete.net
 
  • Etiketler
    facebook dosya paylaşımı file share
  • Üst Alt