Facebook Messenger Kendi Kendini Yok Eden Mesaj Özelliği

Facebook Messenger Kendi Kendini Yok Eden Mesaj Özelliği ,Kendi Kendini Yok Eden Mesaj Özelliği Nedir ?,Facebook Messenger

Sosyal ağ Facebook, şimdi de kendi Messenger uygulaması için farklı bir güvenlik önlemi planlıyor.Daha önce WhatsApp üzerinde gerçekleştirilen “Uçtan uca şifreleme” özelliği ile gizliliğe önem veren Facebook Messenger'a gelecek güncelleme ile mesajlar artık kendi kendine silinecek.

Şu an için iOS cihazlarda bulunan Messenger v.6.8.0 sürümünde yer alıyor ancak aktif değil. Kullanıcılar bu özellik sayesinde arkadaşlarına veya tanıdıklarına göndermiş oldukları mesajları belli bir süre tutup, süre geçtikten sonra otomatik olarak silme özelliğini aktif etmeye hazırlanıyor. Bu özellikle beraber kullanıcılar attıkları mesajların dakika, gün, ay veya yıl bazında ne zaman otomatik olarak silinmesini istediklerini seçebilecek.İsteyen kullanıcılar bu özelliği kullanmayarak mesajlarının Facebook sunucularında depolanmasını tercih edebilecek.

Bu özelliği yanı sıra Facebook Messenger'ın çok yakında "gizli sohbet" özelliğini de kullanıcılara sunması bekleniyor.Şimdilik Facebook Messenger'ın iOS versiyonunda karşımıza çıkan bu yeni özellikler, çok yakında hem iOS hem de Android kullanıcıları için sunulabilir.
 
Üst Alt