Facebook isimlere TC Ekleme

Facebook isimlere TC Ekleme,Sosyal medyada TC protestosu ,Facebook TC Profil Uygulaması, TC İbaresi Protestosu

Türkiye Cumhuriyeti Devleti tanımı olarak kullanılan TC ibaresi tabelalardan kaldırılıyor..
Bunu daha önceki yazımızda TC İbaresi Kaldırıldı başlığıyla paylaşmıştık....

TC ibaresinin resmi kurum ve kuruluşlardan kaldırılacak olması haberinin çıkması üzerine Bu karara karşı düşüncede olan sosyal medya kullanıcıları Facebook'ta TC adında bir sayfa oluşturarak tepkilerini dile getirmek istediler. Sayfada kullanıcıların isimlerinin başına "TC" ibaresini koymaları istendi. Buna olumlu yaklaşan birçok kullanıcı isminin başına "TC" ibaresini koydu. Sizlerde Türlüğünüzü korumak ve özbenliğimize zarar gelmesini önlemek istiyorsanız Facebook profil hesabınıza giriş yaparak isminizin başına T.C yazabilirsiniz.

Facebook isminizin başına TC yazmak istiyorsanız bunu profilinizin sağ üst kısmında bulunan ayarlar sekmesinden gerçekleştirebilirsiniz. Herkesin bu uygulamaya geçmesini sağlayarak gündeme oturmak için bir adım atmış olabilirsiniz.

Ne Mutlu TÜRKÜM diyene...

sayin Dogangünes ,
Önce TC nin kisaltimini , Tece olarak kullanan konusma dili olarak , Terör örgütü Pkk nin ve meclis uzantili millet vekillerinin kullandigini bilmeyen yok...

Sonra bu degisimin bilhassa chp tarafindan anlamsiz bir sekilde manipule ediliyor olmasinida anlamadigim gibi buna bircok kiside alet oluyor...
$imdi bana biri izah ederse anlayacagim , Burada Türk kelimesi nasil kalkiyor...?

Eski adi TC Saglik Bakanligi olan isim yeni yasada ki ekledigim imzali resimdede görülecegi gibi ;

( hemen yukarida KIRMIZI renk ile yazdigim TC yi okurken acaba kac kisi Türkiye Cumhuriyeti diye acarak okudu..? kac kisi bilinc altina senelerdir islendiginden TECE diye okudu..???? Bu soru degil sorsam kalkipta kimse ben tece okudum demiyecek onunda farkindayim )
Türkiye Halk Sagligi Kurumu olarak degismis

Burada Kalkan Cumhuriyeti nin kisaltilmis hali sadece C ....umhuriyeti ibaresinin kisaltilmisi ortadan kalkti...

Ha biri cikar Cumhuriyet elden gidiyor derse bu ayri bir konu olur ama dikkat ederseniz belirli basin yayin organlarinin manipüle pompalari cumhuriyet kelimesine degil TÜRK kelimesinden rahatsiz oluyor Akp diye milletin milli duygularini ayaga kaldirmaya calisiyorlar ki , yapanlarin coguda özünde Türk olmadiklarini düsünüyorum...

Ülkenin bölündügü yok , bayragin indigi yok, Pkk lilara dogu sizin artik diyen yok, Misak-i Milli sinirlarimizi terkedin denmesi..

Simdi Size sorsam ki ; Sayin Dogangünes siz simdiye kadar , Türkiye Cumhuriyeti yazisinin kisaltilmisi TC yi uzunmu okuyordunuz yoksa Tece diyemi desem ben hele son zamanlarda artik Pkk uzantilari vekillerin sürekli ama sürekli isterseniz Google den arattirin hangi pkk li millet vekil olursa olsun 30 saniyelik tv de bir röportaj yada gazetede yapsin bu kelimeyi Tüm halkin beynine soktular , ve malesef cok olmasada artik bizlerdende tece diyenler oluyor... Burada elestirilecek acaba ; Tece denmesimi , yoksa Söylemde Tece nin kalkip TÜRKiYE ibaresinin kullanilacak olmasimi..?

bilmiyorum bazilarinin tc cümlesinin neden kaldirilmasini istiyorlar türk devletini ordada kaldirmak
cumhuriyetle gelen demokrat haklari yok edilmesi hümmetci bir devlet kurmaya calisiliyor kula kulluk
olmaz.herkes biraz dösünmelidir.

Kirmizigül, Kula kulluk olmaz dersen o zaman ümmetci devlet dedigin yani seriat demek istedigin bir yönetimi savunmak durumundasin,..

Allah a kulluk , Demokrasiye, komünizme, laiklige Atatürke Tayyib erdogan a Kulluk.. artik uzat uzatabildigin kadar yani bir kisiye yada bir partiye endeksli ise kullugun sen öyle dersin biride yukarida SIRALADIKLARIMDAN birini sana der...

Ama yine yazilanmi anlamamissin.. asil önemli olan orasi.. neyse bos ver

benim inkarcilarla tartisacak zamanimyok ziz kendi dogrultunuzla devem edeniz benim yazdiklarimida
cevaplama zorunda da deyilsin, bir dahada adimda bahsetme benim yazdigim paylasimda adiniz varmi düsüncenizi yazarsiniz ismime hitabem yazmayin lutfen .

Kardesim, burasi bir forum.. Yazdiklarinin desteklenmesi yada elestirilmesi gücüne gidiyorsa yazmayacaksin..

Yok acilmis bir konuya fikrini yazarsan müspet yada menfi birileri cikar yazini oldugu gibi alinti yapar agzina saglik der, baska biri (leri) cikar yok ben katilmiyorum öyle degil bence böyle der...

Haa beni sevmeyebilirsin , sevmek zorundada degilsin ama ben beni seviyor yada sevmiyor diye yorum yapmam, yapmak istedigim zaman yaparim, sen benden yazilarina yorum okumak istemiyorsan beni IGNORE edersin ( ki ben hic yapmadim forumda bu özellik varmi onuda bilmiyorum ) yazilarimi asla görmezsin... ama sen görsende görmesende ben kim olursa olsun yorum yapmam gereken yaziya yorumumu yaparim...

Bunun ne senle nede baska biri ile alakasi yok, bu benim tavrim tarzim yada kisiligim .. sen begenmiyorsun diyede degisecek degilim..
Kal saglicakla

Üst Alt