Facebook Chat üzerinde kendinizi gizleyin

Facebook'ta paylaştığınız fotoğrafları, videoları ya da diğer gönderileri arkadaşlarınızın bazılarından gizleyebildiğiniz gibi, Facebook'un bazı hizmetlerinden tamamen kendinizi de gizleyebiliyorsunuz.

Artık yavaş yavaş Windows Live Messenger'ın yerini almaya başlayan Facebook Chat uygulaması, popüler paylaşım sitesinin en sık kullanılan özelliklerinden biri oldu.

Facebook Chat Üzerinde Nasıl Çevrimdışı Olunur?

İstenmeyenleri Birleştirin
Öncelikle sizi Facebook Chat'te sizi görmesini istemediğiniz kişileri bir araya getirmelisiniz. Bunun için bu kişileri belli bir grup içinde toplamalısınız.

Sağ üst köşedeki Hesap sekmesinin altındaki Arkadaşlarını Düzenle bölümüne tıklayın.

Açılan ekranda, arkadaşlarınızın listesinin sağ üst tarafında yer alan Bir Liste Oluştur tuşuna tıklayın.

Çıkan pencerede sol üstteki kutucuğa, oluşturacağınız listenin adını yazın. Listeye ekleyeceğiniz kişileri, resimlerine tek tek tıklayıp seçebileceğiniz gibi, adlarını sağ üstteki kutuya yazarak da belirleyebilirsiniz.
En son olarak Liste Oluştur tuşuna basıp işlemi tamamlayabilirsiniz.

Şimdi sıra Facebook Chat'te sizi kimlerin göreceğini ayarlamaya geldi.

Facebook ana sayfasında sağ alt kısımda bulunan Sohbet kısmına tıklayıp o an çevrimiçi gözüken arkadaşlarınızın listesini açın.

En üstte, oluşturduğunuz arkadaş listelerinin adlarının yer aldığını görebilirsiniz. Bu grupların yan taraflarında küçük düğmeler bulunuyor.

Bu düğmenin üzerine tıkladığınızda o gruptaki kişiler için çevrimdışı gözükmeye başlıyorsunuz. Böylece birkaç kişiden gizlenmek için tüm arkadaşlarınıza çevrimdışı gözükmenize gerek kalmıyor.
İşlemi geri çevirmek için ise düğmeye bir kez daha basmanız yeterli.
:: Facebook Chat uygulamasını ne sıklıkta kullanıyorsunuz?
Yazan: Emre Demiray
SDN - ShiftDelete.Net
 
Üst Alt