Evrim Teorisi Dersi

Ümmi Sosyalistin tartisma politikasi , sorulanlara cevap vermek degil o kafasinda yada ezberindekileri burada terennüm etmek...

Hala darwin in istedigim yazisini aktarmadi... insanin hayvandan evrimlesti dolayisiyle soyumuz hayvan sözüne itiraz etmisti , Darwin in teorisinde kitabinda bunun ziddi olmaliki itiraz etsin , Sosyalist hala bekliyorum..yazmani..

Ümmi Sosyalistin tartisma politikasi , sorulanlara cevap vermek degil o kafasinda yada ezberindekileri burada terennüm etmek...

Hala darwin in istedigim yazisini aktarmadi... insanin hayvandan evrimlesti dolayisiyle soyumuz hayvan sözüne itiraz etmisti , Darwin in teorisinde kitabinda bunun ziddi olmaliki itiraz etsin , Sosyalist hala bekliyorum..yazmani..
Hiç bir soruyu cevapsız bırakmam sayın KOMANDO.
Tüm soruların cevabını verdim, hatta defalarca.
İnsan hayvandan evrimleşmedi, yok böyle bir düşünce yada ben bilmiyorum bunu.
Siz söyler misininiz insan hangi hayvandan evrimleşmiş yada kim söylemiş bunu.
Bu sayfaya yapıştırın biz de okuyalım öğrenelim olmaz mı?

Sayın ümmi,
Evrim teorisinin akside ispatlanabilir, doğruluğuda ancak her iki durumunda allahın varlığı ya da yokluğuna delaleti söz konusu değildir. Bilim Allahın varlığı ya da yokluğuyla ilgilenmez daha genel bir ölçü söyleyeyim bilim mutlak doğrularla alakadar olmaz, onun konu sınırı doğruluğu yada yanlışlığı ispat edilebilen iddialardır. Ateistlerin evrim teorisine sıkı sıkıya sarılmalarının nedeni Allahın yokluğuna delil teşkil ettiğini sanmalarıdır demişsiniz. Bu tarz tartışmalar belli bilinç düzeyinin altında amiyane tabiri ile kahvehane tartışmaları niteliğindedir. Ancak sizinde bu tür tartışmaları dikkate almamanız gerekir. ATEİSTLER allahın yokluğunu ispata çalışmazlar, böyle bir ispat külfetleri yoktur. Bu nedenle evrim teorisini allahın yokluğunun ispatı olarak kullanan doğru düzgün hiç bir makaleye rastlamazsınız. Hatta ateistler hiçbir bilimsel hipotezi bu sebeple kullanmazlar. Sonuçta Allah evrimide planlamış olabilir bu durum neden allahın yokluğunun delili olsunki, bu olsa olsa şimdiye kadarki dini bilgilerin yeterince anlaşılmamış olmasının delili olabilir.
Bunun karşılığında bir takım inançlı insanlarda evrim teorisini yanlışlamayı Allahın varlığının ispatı olarak göstermeye çalışmışlardır. Bütün bunlar alt düzeyde yaklaşım planlarıdır. İnanışa göre Allah kendi hakkında duyulan şüpheyi kendi ölçme değerlendirme sisteminin esası olarak tanımlamıştır başka bir deyişle kendi varlığının ispatından yana değildir. Bunu ispata kalkmak hem haddini bilmezliktir hemde dinden hiçbir şey anlamamak.
Selam ve sevgilerimle.

sayın sabit ve sosyalist tekrar dile getirmek isterim.
bilim maddecilik ve evrimleşme diyerek ALLAH ın varlığını hiçe sayarlar çünkü bizim inanışımıza göre herşeyin bir yaratanı var hiç birşey kendiliğinden olmadı ancak bilim bunun aksini ispatlamaya çalışır neden ?
somut kanıtlar isterse bilim buyursun somut kanıtlarla ispatlasın ilk maddeleri .sayın sosyalist halen bukonudaki sorularıma cevap vermedi sürekli yeni konular açıp duruyor heryerde aynı konuyu tartışıyor üstesinden gelecek insanlar arıyor sanırım ancak her gördüğüm yerde sorularıma cevap istiyorum kaçamak cevaplarla benden kurtulabileceğini sanıyor yanlışmıyım sayın sosyalist.

Her neyse, ben öğretmeye devam edecem sizlere, yılmadan usanmadan..
sayın sosyalist 18 yaşında bir gencim öğrenmek istiyorum ama sizde bana verebilecek bilgi varmı tereddütte kaldım doğrusu paylaşılmayan bilgi bilgi değildir bilmezmisniz.

“Gerçek şu ki, Biz onlara melekler indirseydik, onlarla ölüler konuşsaydı ve her şeyi karşılarına toplasaydık, -Allah’ın dilediği dışında- yine onlar inanmayacaklardı. Ancak onların çoğu cahillik ediyorlar.” (Enam Suresi, 111)

sayın sabit ve sosyalist tekrar dile getirmek isterim.
bilim maddecilik ve evrimleşme diyerek ALLAH ın varlığını hiçe sayarlar çünkü bizim inanışımıza göre herşeyin bir yaratanı var hiç birşey kendiliğinden olmadı ancak bilim bunun aksini ispatlamaya çalışır neden ?
Defalarca yazdık güzel arkadaşım.
Tanrının varlığı ve ya yokluğu bilimin işi değil diye.
Tanrı inancı felsefidir, felsefe konusudur.
Bilimle felsefeyi karıştırmamak gerek..

somut kanıtlar isterse bilim buyursun somut kanıtlarla ispatlasın ilk maddeleri .sayın sosyalist halen bukonudaki sorularıma cevap vermedi sürekli yeni konular açıp duruyor heryerde aynı konuyu tartışıyor üstesinden gelecek insanlar arıyor sanırım ancak her gördüğüm yerde sorularıma cevap istiyorum kaçamak cevaplarla benden kurtulabileceğini sanıyor yanlışmıyım sayın sosyalist.
Çok komik gerçekten.
Benim kaçtığım hiç görülmemiştir sayın china.
Bunu yakında anlayacaksın.
Hatırlarsan bu sorunun cevabıyla ilgili müsait olduğumada bir konu açacağımı ve sizi haberdar edeceğimi söylemiştim..
Azıcık sakin olun lütfen..

sayın sosyalist 18 yaşında bir gencim öğrenmek istiyorum ama sizde bana verebilecek bilgi varmı tereddütte kaldım doğrusu paylaşılmayan bilgi bilgi değildir bilmezmisniz.
Haklısınız ''paylaşılmayan bilgi bilgi değildir''
Yanılmamak, pişman olmamak adına sabırlı olun lütfen :)