evlilikte, Aile ne kadar önemli???

K

Kadim

Ziyaretci
Sizce evlendikten sonra insan değişmelimi değişmemelimi ?

iki ailenin anlaşmazlığı evli genç çiftleri olumsuz etkiliyor.Arada kalan gençler oluyor bence,ne paylaşılamaz neden anlaşılamaz bilmem insanlar çocuklarının mutlu olmasını isterler fakat bu fedakarlığı çokta yapmıyorlar onlara örnek olacakken iki aile bir araya bile gelmekten yerine göre kaçınıyor.El insanıyla uğraşmak zor Allah karşımıza iyi insanları çıkarsın:)

Evet evlenenler değişiyor daha bir olgun oluyorlar artık hayatı daha bir ciddiye alıyorlar,maddi manevi tutumları değişiyor.

iki ailenin anlaşmazlığı evli genç çiftleri olumsuz etkiliyor.Arada kalan gençler oluyor bence,ne paylaşılamaz neden anlaşılamaz bilmem insanlar çocuklarının mutlu olmasını isterler fakat bu fedakarlığı çokta yapmıyorlar onlara örnek olacakken iki aile bir araya bile gelmekten yerine göre kaçınıyor.El insanıyla uğraşmak zor Allah karşımıza iyi insanları çıkarsın:)

bencede elle uğraşmak çok zor..senin ailen benim ailem evlilği bitiryor...bence bu yaşanmışlıkla ilgili..her iki tarfda evladını kendine çekiyor..bu da karşıyı oldukca rahatsız ediyo..AMİN canım hoş çok şükür bizde öyle bişey olmadı....

Bende ablamdan biliyorum aile çok önemli bunu çok iyi anladım.Evleneceğin kişinin iyi olması yetmiyor.Halk arasında bir söz vardır "kayınvalidedir gelinini geçindiren" diye.Bazen geçindirtmeyen tarafta olabiliyor.senin adına sevindim mutluluğun daim olsun.

Bende ablamdan biliyorum aile çok önemli bunu çok iyi anladım.Evleneceğin kişinin iyi olması yetmiyor.Halk arasında bir söz vardır "kayınvalidedir gelinini geçindiren" diye.Bazen geçindirtmeyen tarafta olabiliyor.senin adına sevindim mutluluğun daim olsun.

aybenciğim çok doğru bir söz...tşk ederim...10 yıllık evliyim...hiç bir zaman senin annen benim annem olmadı bizde..eşim biraz gidip gelmeyi sevmez aileme..ama ben ve kayınvaldem hep idare ederiz onu...tşk ederim...

istesende istemesende değişiyorsun ...
Kocam asla değiştiremezde annelik çok başka duygu ..Sabah kalkmalarına bile itiraz edemiyecek kadar değiştim :)

tabiki deyisiyor sorumluluk aile sorumluluk üzerimizde kaliyor evlilik islamin yarisini bitirmis oluyoruz... evlilik hizmet etmektir aldigin tüm sevgiyi ögrendiyin tüm cocukluk anlarini ailede paylasip yönetmektir olgunluktur saygilarimla

Üst Alt