• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Evlilik Öncesi Birlikte Yaşamak!

• Konbuyu başlatan Nil@y
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 52
  • Görüntüleme 12K

Okunuyor :
Evlilik Öncesi Birlikte Yaşamak!

wayt

Amatör
Üye
Erkek ve Kadın,(ateş ve barut )aynı yerde olacaklar ve gelecekte hata yapma oranları böyle düşecek...:freakedout: saçmalığın son hali :icon_cry:

İçinizde kaç taneniz öz kızının!? başka bir erkekle!? aynı evde!? nikahsız.!?bir şekilde hayat sürdürmesini ister? kusura bakmayın ama ben bu kadar geniş düşünemiyorum.sizi bilmem.

yanlıştır yanlıııış.kardeşim.

sis_labirenti

Tecrübeli
Üye
Evlilik denilen kurum güven üzerine dayanır. Eğer ortada güven yoksa bir yüzüğün pek bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Kişilerin karşılıklı güvenleri sonucu evlenmeden de birlikte yaşayabileceklerine inanıyorum.

RABİA

Bağımlı
Üye
Evlilik denilen kurum güven üzerine dayanır. Eğer ortada güven yoksa bir yüzüğün pek bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Kişilerin karşılıklı güvenleri sonucu evlenmeden de birlikte yaşayabileceklerine inanıyorum.
İsterim ki,toplumun özel kesimlerinden kabul ettiğimiz san'atçılarımız,yazarlarımız,şairlerimiz ''örnek'' teşkil edici mesajlar versinler.Ve kendileri gibi özel olan ve yapı taşı sayılan aile'yi teşvik edici çağrılarda bulunsunlar.

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Ben ce çok yalnış

Hadi diyelim ki kız hamile kaldı ...ve nikah yok doğacak bebek için kıyılan zoraki nikahla o yuva ne kadar dayanabilirki

...

Ribat

Tecrübeli
Üye
Evlilik öncesi birliktelik öyle mi?
Uzun uzun yazıp parmaklarımı yormayacağım,çünkü değmez buna.Ama bir şiir yazacağım.

Ne taaccûb ediyorsun buna dünya derler,
Duyulan herzelere onda nihayet yoktur.
Yerin altında öküz var mı dedi bir meczup,
Onu bilmem dedim, fakat üstünde pek çoktur.

Masterlord

Kıdemli
Üye
evlilik öncesi birlikte yaşamak!
kısaca sapıklıktır

ozmn evlilik kurumunun bi anlamı ve hatta islevi kalmıyor

nikahsız aynı evde kal
her bi haltı ye
sonra anlamasadık de ayrıl
öylesine sorsalar namusundan geçilmez... halbuki namussuzun önde gidenidir
kokuşan onların namusları gerçi öyle tiplerde okadarı bile yok

evlilik öncesi birlikte yaşamak diye bise olmamalı... iğrençlik
evlilik sonrası birlikte yaşamak her açıdan daha uygundur
tabi herzmn diyorum mide meselesi....

sebahat35

Tecrübeli
Üye
insanları cok kolay yargılıyorsınıuz korkmayın bu kadar beraber yaşamaktan , beraber yaşamak güzel şey , toplum bi yön cizmiş aman o yoldan gidin sakın ha değiştirmeyin , sanki farklı bir yere mi cıkcaksınız
hayyamın dörtlükleri geliyor aklıma

Cennette huriler varmış, kara gözlü;
İçkinin de ordaymış en güzeli.
Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz:
Bak, bir yanda şarap, bir yanda sevgili.

Bu uçsuz bucaksız dünya içinde, bil ki,
Mutlu yaşamak iki türlü insana vergi;
Biri iyinin kötünün aslını bilir,
Öteki ne dünyayı bilir, ne kendini.

kirmizigül

Kıdemli
Üye
insanları cok kolay yargılıyorsınıuz korkmayın bu kadar beraber yaşamaktan , beraber yaşamak güzel şey , toplum bi yön cizmiş aman o yoldan gidin sakın ha değiştirmeyin , sanki farklı bir yere mi cıkcaksınız
hayyamın dörtlükleri geliyor aklıma

Cennette huriler varmış, kara gözlü;
İçkinin de ordaymış en güzeli.
Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz:
Bak, bir yanda şarap, bir yanda sevgili.

Bu uçsuz bucaksız dünya içinde, bil ki,
Mutlu yaşamak iki türlü insana vergi;
Biri iyinin kötünün aslını bilir,
Öteki ne dünyayı bilir, ne kendini.
mükemmel anlatmis hayyam.

tntcool

Kıdemli
Üye
Beraber yaşayalım, anlaşamazsak ayrılırız. Oldu, gözlerim doldu. Bizim toplumumuzda bu şekilde davrandıktan sonra bir kadına hangi gözle bakarlar ?
Gerçekçi olmak lazım, bu konu çok suistimale açık bir konu. Biz Avrupalı değiliz...

consume

Kıdemli
Üye
Bence çok mantıklı.Birlikte yaşar o adamı veya kadını en gerçek doğal haliyle görüp sonradan boşanma gibi zor formailitelerle uğraşmaktansa o kişi hakkında daha sağlıklı fikir verilebilir.Günümüzde yıkılan yuva sayısında da düşme olur :)

Üst Alt