• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Evlilik nedeniyle işten ayrılan kadınlar kıdem tazminat alabilir mi?

Okunuyor :
Evlilik nedeniyle işten ayrılan kadınlar kıdem tazminat alabilir mi?

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Evlenen kadınlar işten ayrılınca tazminat alabilir mi? Evlenen kadınlar ne zaman tazminatını alıp işi bırakabilir? Tazminat almak için kaç ay çalışmamız gerekir?

"1475 sayılı iş kanununun 14. maddesi gereğince bir iş yerinde çalışırken evlenen kadınlar, o iş yerinde bir yıldan fazla sürede çalışıyorlarsa ve nikah tarihinden bir yıl içinde evlilik sebebiyle işlerini bırakırlarsa iş yerinden kıdem tazimanıt alma hakkına hak kazanırlar."
 
Üst Alt