• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Evlilik Dışı Birlikte Yaşarmıydınız?

Okunuyor :
Evlilik Dışı Birlikte Yaşarmıydınız?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Yaşadıgımız çağda bazı olgular insanlara çok normal gelebilmekte evlenmeden birlikte yaşamakta bunlardan biri.

Peki siz evlilik dışı sevdiğiniz kişiyle birlikte yaşarmısınız?

Guney

Kıdemli
Üye
Evliliğin bir "üreme ve mal paylaşımı" olduğunu düşünürsek sevdiğim bir insanla nikah akti olmadan da yaşarım.
Belki de tomlumsal olarak sıkıntı yaratabilir lakin artık günümüzde bu tür durumlar sıkça yaşanmakta olup "imza"nın olmaması her iki taraf içinde olumlu durumlar yaratmaktadır.

Lakin ülkemize bakıldığında bu durumun onaylanması için şartların çok uygun olmadığı görülmektedir.

isyan_her_yerde

Tecrübeli
Üye
Daha geçtiğimiz cuma namazının hutbesinin konusuydu bu. Hz. Allah c.c. nin nikahla yaşamamız gerektiğini Kuran-ı Kerim de defalarca buyurduğu vurgulandı. Ssdece dinsel açıdan değil bencede toplumun huzuru ve örnek olması açısından nikahlı yaşamak gerekir.

Masterlord

Kıdemli
Üye
evlilikte sorun çıkmaması açısından
cinsel ilişki olmaksızın tabiki 5 yada 6 ay anlasabiliyormuyuz diye birlikte yaşardım

gençler anlasabiliyormuyuz diye dışarıda 2 saat birlikte gezince hmn aldanıyolar
dışarıda gezmekle aynı evi uzun süre paylasmak çok farklı

uzun sürede maskeler kolay düşer

tanımak maksatlı

ama simdikiler bi hasta
amaç evlilik falan değil
maksat seks
ben ona tamamen karşıyım
namus ayaklar altına alınmamalı....
tabi bu konuda öncelikli görev ailelere düşmekte

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Geceleri köpekler havlarken acaba besmele çekmeden dua etmeden mi yattım diye düşünüyorum. Sonrada Asrı saadette yaşıyoruz tek günahkar ben miyim diye.

Köpekler havlarken aklıma bu geliyor. Kokruyorum.

Üst Alt