• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

''Evlilik aşkı öldürür'' söylemi gayrı meşru ilişkiye teşvik midir?

• Konbuyu başlatan RABİA
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :

RABİA

Bağımlı
Üye
bize şunu benimsetmeye çalıyorlar; evlilik aşkı öldürür. Yani aşk varsa, bu evlilik olmadığındandır, evlilik dışılığındandır....
Senai Demirci

Sizce ;

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Bu sorunun altında acaba evlilik dışında aşık olmanın tek kişiye değil çok kişiye aşık olmak ve hepsini beraber idare edebilme,aşkını verebilme yada karşılıklı ikili odaklı hayatına aksetmemek noktasında yeterlilik sorusunu getirir. Bu soruyla beraber karşı cins için aynı soruları yöneltmek gerekir.

İslam fıtratında Peygamber(sav) efendimizin çağın gerekliliğine uymak noktasında olsa gerek çok eşliliği tercih edilmesi(bu konulara girmek isteiyorum ama bir yere bağlamak istiyorum) aşkın bir hastalık olduğunu ve aşk değil sevgi(islami literatürdeki sevgi-gerçek sevgi-normal literatürdeki-içinde şirk olmayan sevgi)nin gerçek olduğunu beraberinde getiririr düşüncesindeyim..

Ünlü psikiyatrist Sn Nevzat Tarhan'ın dediği gibi Aşk bir hastalıktır, istisnalar dışında. Ben aynı görüşteyim

Not: Konuyu dağıtmak veya din kelimleriyle cambazlık yapmak değil amacım. Asıl amacım Hz Adem(as) bu yana hayata geliş amacımızla, duygu, düşünce, fikir, hal ve hareketlerimizde hastalığa düşmemiş, bilimsel anlamda ilaç takviyeleriyle nörolojik tedavilerle birbirimizi daha iyi anlamak,başkalarına saygı duymak, öfkeyi kontrol altın almak ve dünyayı kan dökülen bir halden uzak durmak kaydıyla reel bir ''hal'' den bahsetmek istedim. Yoksa kan dökülen bir dünyada gerçek aşktan(istisna aşklar-gerçek aşklar) gerçek sevgiden bahsetmek söz konusu değil.

tntcool

Kıdemli
Üye
Evlilik aşkı öldürür mü ?
Evlensen de evlenmesen de aşk zaten ölecektir. Önemli olan sevgiyi yakalayabilmektir. Çünkü sevgi aşktan üstündür. Sevgi için de evlilik idealdir...

Üst Alt