• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Evlenince hayatımızda neler mi değişiyor?

Okunuyor :
Evlenince hayatımızda neler mi değişiyor?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Dikkat dikkat! Evlilikle ilgili size bunlardan bahseden olmuş muydu?

Evlilik bir yeminle başlar; âİyi günde ve kötü günde, hastalıkta ve sağlıkta birbirimizi seveceğimize dairâ¦â Bu yeminin altında yatan bazı gizli maddeler var: âDaha fazla temizlik ve yemek, daha az seks yapacağıma yemin ederim.â

âPembe panjurlu bir evde mutlu mesut yaşadılarâ¦â Bu sadece masallarda olur. Evlilik her zaman anlatıldığı gibi toz pembe bir müessese değil. Hemen karamsarlığa kapılmayın sakın! Bu yazı asla gözünü korkutmak için değil. Tam tersine, birkaç acı gerçeği göz ardı etmeyip kabullenerek, her şeye hazırlıklı olmanız ve böylece daha sağlıklı bir evlilik hayatı sürdürmeniz içinâ¦

Ev işleri ikiye katlandı
Eğer eskiden yalnız yaşıyor idiyseniz ev işlerinizin ikiye, eğer annenizle yaşıyor idiyseniz sizin için ev işlerinin dörde katlandığını bilin⦠Artık işten geldiğinizde anneniz yemeğinizi hazırlamış olmayacak veya bir kişilik ütü değil, iki kişilik ütü birikimiyle karşı karşıya kalacaksınız. âBugünlük şurayı bırakayım, yarın toplarımâ gibi cümleler artık kurulamayacak. Konu yemek, temizlik, ütü gibi ev işleri olduğunda artık tek kişilik değil, iki kişilik düşünmek zorunda kalacaksınız.

Artık âhazırlıksızsınâ
Eskiden onunla buluşacağınız gün sabah duşunuzu alır, cilt bakımınız yapar, makyajınızı tamamlar; kısacası aynanın karşısında saatler geçirirdiniz. En güzel kıyafetlerinizi de giydikten sonra onunla buluşmaya hazır olurdunuz değil mi? Nitekim o da öyle⦠Birbirinizin karşısına hep en âhazırâ halinizle çıkardınız. Ama artık her zaman âhazırlıksızâ yakalanma riski olduğunu bilin. Sonuçta sabah yataktan makyajlı ve bakımlı çıkamayacağınızı biliyorsunuz⦠Dolayısıyla birbirinizin her halini görmeye hazır olun.

Değiştirebileceğin tek şey kendin olacaksın

Evlilik sana alttan almayı, kabullenmeyi, taviz vermeyi öğretecek. Yalnız yaşıyorken sahip olduğun birtakım takıntılarını artık görmemeyi, aynı evi paylaştığın erkeğe de kendi kurallarını adapte etme çabasının boşa olduğunu öğreneceksin. Canın o gün bir şey yapmak istemiyorsa, birlikte bir hayat paylaştığınız için onu yapmayı, uyum sağlamayı öğreneceksin. Değişmesi gereken bir durum varsa, değiştirebileceğin tek şeyin kendin olduğunu göreceksinâ¦

Bir gün mutlaka kendine soracaksın!
Bir sabah uyandığınızda ve yanınıza baktığınızda kendi kendinize mutlaka şunu soracaksanız: âBundan sonra hep böyle mi olacak?â. Bunu kötü anlamda söylemiyoruz, hiçbir kadın bunu kötü anlamda sorgulamaz. Ama sorgular işte bu bir gerçek. Ne kadar ruh eşinizi seçmiş olsanız, ne kadar birbirinizle iyi anlaşsanız da insan mutlaka bundan sonra her sabah bu şekilde uyanacağı gerçeğini en az bir kere sorgular.

En zor öğüt: Yatağa sinirli girmeyin

Ciddi bir tartışma yaşadıktan hemen sonra uyumak istediğinizde âYatağa küs girmeyelim, o zaman ben seni affediyorumâ diye bir şey yok, bunu kabullenin! Bırakın yatağa sinirli girmeyi, sabah daha da kızgın uyandığınız günler bile olacak. Tüm annelerimiz, anneannelerimizin öğüdüdür yatağa kavgalı girmemek. Ama gerçekleştirmesi en zor şeydir kuşkusuz. Başarabiliyorsanız ne mutlu sizeâ¦

Herşeye rağmenâ¦
Evliliğin acı gerçeklerini gördük. Tüm bu gerçeklere rağmen evlilik, yani bir erkekle bir kadının aynı çatı altındaki birlikteliği size çok şey öğretecek. Bilmediğiniz yönlerinizin ortaya çıkarak kendinizi daha iyi tanımanızı sağlayacak. Herşeyden önemlisi çok sevdiğiniz bir insanla çok keyifli günler â iyisiyle kötüsüyle â yaşatacak!

pudra.com
 

Guney

Kıdemli
Üye
nerde benimmmm pırlanta setimmm...
o olmadan asla iyi günde kötü günde dermiyimm...:))
 

gordionum

Tecrübeli
Üye
Ev işleri ikiye katlandı: emek hiç bir zaman karşılıksız kalmaz. ayrıca; doğru seçimle pekala paylaşım denilen en güzel aktivitenin başlangıç noktasına hoş gelmişsinizdir.

Artık ‘hazırlıksızsın’ doğallığın kaçınılmazlığı, eğer gerçekten ve isteyerek yaptığınız şeylerse korkmanıza gerek yoktur.

Değiştirebileceğin tek şey kendin olacaksın: hoş olmasa gerek! eğer doğru ise neden değiştireceksin ki! ayrıca bu husus sen ve karşındakine hakarettir. seçim yanlışı yapan sen, değiştirime ihtiyacı duyulan o... ne kadar acı.

Gitgide azalan seks hayatı:duygularını ve ön hazırlığını yaparak salt bu konu ile kafanı yorarsan, günlük sorunları yatağa getirmez ve yaratıcı olursan korkmana gerek yoktur.

Bir gün mutlaka kendine soracaksın:bu soruyu soran neden evlenmiştir ki? beğendiğin ve sevdiğin bedene sarılarak uyanmanın hazzı nerede vardır?

En zor öğüt: Yatağa sinirli girmeyin:düzeltme duyulacak en gerekli şeydir. asla sorun çözmeden uyumayın. yada empati yaparak bu sorunu aşın. ve kızgınlığın insani olduğunu ama sevginin en yüce olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Herşeye rağmen… aşk ve evlenilecek rafta satılan mal değildir. ücretini ödeyince elinize tutuşturulmaz. KIYMETİNİ BİLİN...

Kadın-erkek fark yapmaz böyle düşünün. mutluluk anahtarı bunlardadır. umarım ukalalık olmamıştır.
 
Üst Alt