• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Evleneceklerin Hurafelere Rağbeti Neden?

Okunuyor :
Evleneceklerin Hurafelere Rağbeti Neden?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Falcıların, medyumların, cincilerin, ruhçuların, kâhinlerin, üfürükçülerin ve türbelere giderek kısmet arayanların davranışı dinimiz açısından uygunmudur?

Neden,niye bu hurafelere rağbet..?

R

redyellow

Ziyaretci
Kesinlikle doğru değildir, Dinimiz bu tür şeyleri hoş karşılamaz. (türbeleri ziyaret etmek ayrı bir konudur, türbeleri ziyaret edip ordaki insana fatiha okumak vs. normaldir, güzeldir, ancak ordaki insandan medet ummak, dilekleri ordaki yatan insandan istemek yanlıştır)

Niye bu rağbet?

Cehaletten, islamı, dini iyi bilmemekten. Kulaktan dolma şeyleri din sanan insanlarımız böyle abuk subuk şeylere sarılıyorlar.

Son düzenleme:

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Türbelere gitmek hurafe değil ki. Önemli olan orda neyi niçin ne amaçla istediğin. Nasıl dua etmen gerektiği.

Mesela oraya gittim ve kafama yıldırım düşer gibi kısmetim açılsın değil. Kısmetin açılması için belirli şartları oluşturmak için Allah'a dua etmenin bir versiyonudur. Türbede dua etmenin dua etmenin bir anlamı bir adabı olmalı.

Ben ne desem yanlış anlaşılacağı için bunun hakkında TÜRBELER HAKKINDA yanlış düşünceelr dışında bu konuyla ilgili söylemek istediğim şu, bilinçsizlikten ve az düşünen toplum olduğumuz için. Boş vakitleri dedikoduyla, zevki sefa tavla okey sigara, boş işlerler uğraşmak tembellikle diye düşünüyorum.

Üst Alt