• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Evinizde Değişiklik Yapın!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Evinizde Değişiklik Yapın!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba
Evinizi güzelleştirecek ufak dokunuşlar, sıkıldığınız ve belki de yüksek maliyetlerle değiştireceğiniz evinizi gözünüzde yepyeni bir hale getirecektir.

Dekorasyona bir renk veya stil teması belirleyerek başlayabilirsiniz. Dekorasyon dergileri ilham almanıza yardımcı olacaktır. Bir tema belirlemek, ayrıntıları daha rahat çözmenizi sağlayacaktır.

Evinize hakim olan atmosfere göre bir stil belirlemeniz en iyi yöntemdir. Antika mobilyalar ile modern tasarımları bir arada kullanacaksanız iyi düşünün.

Abajur, masa lambası gibi aydınlatmalar evinizde sıcak bir atmosfer yaratmanızda yardımcı olacaktır.

Kafanızda bir tema oluşturup işe başlarken, odada bulunan eşyaları boşaltın. Odayı boyadıktan sonra, hangi eşyayı nasıl koyacağınıza karar vermek daha kolay olur.

Renk seçiminde doğadan ilham alabilirsiniz. Gökyüzü mavisi ile beyaz bulutlar, ferahlık hissi yaratacaktır. Ağacın ve yaprakların yeşili ile toprak tonları ise huzuru yansıtır.

Çiçekli ve şerit gibi farklı desenleri bir araya getirmek istiyorsanız, düz bir fon kullanın. Bu, hem mekanın karışık görünmesini önler, hem desenlerin ortaya çıkmasını sağlar.

Döşemelerinizde nasıl bir doku, desen ve renk kullanacağınıza karar verdikten sonra, duvar boyasını seçmek çok daha kolay olacaktır.

Yüksek bir tavanı daha alçak göstermenin yollarından biri, bordür kullanmaktır. Bordürün alt kısmını koyu renk duvar boyası ile boyayabilir, üst kısmında ise daha açık tonlar tercih edebilirsiniz.

Alçak bir tavanı yüksek göstermek için ise, tavan ile duvarı aynı renge boyayın. Açık renkler bu etkiyi yaratmakta çok başarılıdır.

Dikey şeritlere sahip duvar kağıtları ve boyama teknikleri de, tavanı olduğundan daha yüksek göstermenize yardımcı olan çözümlerden biridir.

Evinizde koyu tonlar kullanmak istiyorsunuz ancak nasıl duracağını bilmiyorsanız; eski bir ayakkabı kutusunun içini boyayarak, mekanda yaratacağı etkiyi görebilirsiniz.

MSN Kadın
 
Üst Alt