evde maydanoz yetistirmi?

evde maydanoz yetistir​

SIz de yapabilirsiniz, cok kolay.

1 ayda Maydanozu nasil yetistirdigimi anlatayim , Her gun sabah ve aksan gunde 2 defa suladim toprak nemli olacak hepsi bu kadar. Su vermeyi unutmayin
Herhangi bir yerden Cidek topragi alin ve Maydanoz tohumu 1 -2 TL saksi olarak ne bulursaniz. Pet siseleri de degerlendirebilirsiniz..
1-2 tl lik tohumdan epey fazla maydanoz cikiyor.

Maydanoz tohumlarini 10-15 tane her goze gelecek sekilde bir buzdolabi Plastik Buzlugununu altlarini bir civi ile delerek ekin ama topragin en dibine degil, En ustune yakin hatta neredeyse tohumlar gorunsunler ,

1nci gun 17.06.2009 sadece buzluk topragin azicik altina koyuyoruz sabah aksam 1 er defa suluyoruz

6nci gun 22.06.2009 hafif tohumlar topragi delmek istiyorlar

14 uncu gun 30.06.2009

18nci gun 04.07.2009 artik tohumlar iyice buyudu ve koklendi bir saksiya pet siseye veya topraga koyun

siseye koyarsaniz benim gibi seffaf renk olmasin biraz koyu renk olsun(ici zor gunes gorsun)

30uncu gun 17.07.2009 maydanozlar kismen hazir afiyet olsun, suladiginiz topragin dibine tohumlar atin ki siz yedikce yeni maydanozlar ciksin. Cicek topragi epey gucludur.Basbaya defalarca maydanoz verebilecek kadar mineral var.

Fotograflar kurgu tarafima aittir , izinsiz alinti yapilamamasi
senolmutlu@2009 SUPERMEYDAN

Harikalar yerim ben onları..

bende bahçemde yetiştiriyorum,roka maydanoz biber...

senin fikrin çok hoş,aferin sana :))

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Bende maydanozla taze soğan yetiştirdim
çok güzeller ama bi sorun var
kıyamıyorum koparmaya :))

Üst Alt