• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Evde kalmış kız

Okunuyor :
Evde kalmış kız

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Evde kalmış denilen kızların, evde kaldığını neye göre tespit ediyoruz acaba. Bu da başka bir problem...Evlilik yaşı yükseliyor, kızlarımız artık baba evinde daha uzun süre kalıyorlar." Evde kalmış kız" tamlamasından anladığımız bu mu olmalı onu bilmiyoruz. Kızlar okuyorlar artık, ardından da bir işe girip çalışıyorlar. Bu yüzden de daha fazla zaman harcıyorlar.Belli bir süre sonra da, okumanın verdiği o rahatlamışlıkla kimseleri beğenmemeye başlyorlar.Kendisi Üniversite mezunu iken, lise mezunu biriyle evlenmek garip gelmeye başlıyor ama bu arada da, Üniversite mezunu bir sürü gencin işsiz güçsüz ortalıkta dolaştığını görerek, daha çok geriliyorlar. Bu arada, iyi bir işte çalışıyorsa ve evden para bekleyen yoksa, son model bir araba alıp, işe gidip gelmeye başlıyorlar.

Bu sefer evlenmeleri biraz daha zorlaşıyor. Çünkü, kendine değil araba almak, doğru dürüst bir işe bile giremeyen genç, bu kadar yükün altına girmeye korkuyor. Bu bu arada, ekonomik problemi olmayan kızımız, tiyatro, sinema gibi sanatsal etkinliklerin peşine çoktan düşmüş oluyor. Şimdi bir de kültürel fark girdi mi araya ?
Bu arada delikanlılar da, askerliği nerede yaparım, gelince nerelerde iş ararımın derdine düşümüş oluyorlar.

Kızlar, bir kaç adım önde giderlerken,delikanlıların eve yardım etme,şimdiye kadar kendisine bakmış ana babaya bu haklarını ödeme, evlenenemiş kardeşlerine düğün yapma,mahiyetinde başlattığı çalışmalar, onları bir kaç adım daha geriye atabiliyor.
Yenilen yemeğin malzemesini alamayacaksa, mobilya taksidini ödeyemeyecekse, kirayı öderken karısının parasını kullanacaksa,o evliliğe giremeyeceğini düşünmeye başlıyor.

Velhasıl kelam: Bizim kızlara "Evde kalmış kız" yaftasını yapıştırırken kimseler düşünmüyor.Halbuki olayların arkasında bir çok başka unsur var.Bu arada, kimseleri beğenmeyen kızlarımıza hak veriyor gibi olmayalım,onların da haklı oldukları
yerler var tabi.Ama şunu unutmayalım ki; "Kızlarımız da, en son markaların, en pahalıların peşinde koşmaktan vazgeçmeliler.Çünkü hayat o kadar da uzun değil...

Bir an önce evlenip, çoluk çocuğa karışırsanız, bu yalnız geçirdiğiniz günleri boşa geçirmiş olduğunuzu düşüneceksiniz. Çünkü bir çocuğun sıcacık dokunuşu, hiç bir markanın yerini tutamıyor. Ve inanın hiç bir kariyer bağlantısı sizi bu kadar mutlu etmiyor...

kadinca.net

simqe

Kıdemli
Üye
Evde kalmış kız,kendinden başka kimseleri beğenmez..en sonunda da onun beğenmedikleride kızı beğenmez duruma gelirler..sonuç evde kalmış kız :freakedout:

Guney

Kıdemli
Üye
Evde kalmış erkek yok mu?

Kadınlar seçilmeyi beklemeyin ,seçen siz olun...
Bu kadın zekasına da yakışmaz zaten...:))

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Bir an önce evlenip, çoluk çocuğa karışırsanız, bu yalnız geçirdiğiniz günleri boşa geçirmiş olduğunuzu düşüneceksiniz. Çünkü bir çocuğun sıcacık dokunuşu, hiç bir markanın yerini tutamıyor. Ve inanın hiç bir kariyer bağlantısı sizi bu kadar mutlu etmiyor...
"Masterlord" culuk grip virusu gibi yayiliyor!
Demedi demeyin.....

mopsy

Emektar
Üye
Bu işin mübessisi sizsiniz sayın vede değerli Mopsy....:))
Merhaba!

Evet!
Forumumuzda bir ERKEK fenomene ihtiyac vardi.
Hani bazen olu topragi seriliyor forumun uzerine.
Bunu atacak,ortaligi karistiracak bir isim.
Oldukca da isabet etmisim sn.Masterlord'ta.

En cok kizanin bile sempati duydugu bir isim o.
Ve hizla markalasmaya dogru gidiyor.
Ve biz erkekler destegimizi kesmiyecegiz.

Tabii bu hizda giderken sn.Admin
Bizim biletimizi topluca kesmez ise.....

Guney

Kıdemli
Üye
Ssizler sizi "evde kalmış erkekler" topluluğu...
Tabi Masterlord gibi "asalım ,keselim,hayde varmı yan bakan" diyen "höt" denmeden "ata binip dört nala koşan birini görünce hey hey de hey hey deyip mendiller elde halay başı oldunuz...:))

Latife bir yana ben bile kızamıyorum onun sözlerine ( bende diyorum zira beni forumun feminsti ilan ettiği için)..

Masterlord u "evde kalmış erkeklerin sözcüsü" ilan ediyor ve sevgiyle selamlıyorum...

Evde kalmış kızlar grubu adına Güney...

Masterlord

Kıdemli
Üye
Allah Allah
yazıyı okuyunca kızlar kendilerini herseyi bilen ilah zannedecekler

bu ne böle

yok okuyorlarmış
son model araba alıyorlarmış
sanatsal faaliyetlere gidiyorlar ve aradaki kürtürel fark büyüyormuş

tabi durumun böyle olmadıgını herkes iyi biliyor

sanatsal etkinliklere çok kez gitmişimdir
kültür ve bilgi açısından çok sey kattığını söylemek mümkün değildir
parayı harcama yolu desek daha iyi
eee bunuda kadınlarımızdan daha iyi hiç bir varlık yapamaz

onun yünü bunun kılı
sunun kılıcı derseler o çağdaş kızlarımız.. bi bakmışlar yaş olmuş 45 ve iş bitmiş

evlilik olmamasının bi başka nedenide kadınların kariyer hırsı(boş bir çaba)
kimse öteki tarafa para götüremicek çünkü....

birde feministlik tabiki
simdilerin modası oldu
lafa lafla karsılık vermek.. herseyin illaki nedenini sormak
saygısızlık derecesine varan sözler...
hal böyle olunca hangi erkek evlenir o evde kalmış kızlarla

şahsen ben evlensem bile o evlilik eziyetten başka bise getirmez...

yani yazıda erkekler bizim seviyemizde değil o yüzden evlenmiyoruz ayağı yapıyolar
ama yermi Anadolu çocuğu
biz kızların membağında yaşıyoruz
her hallerini biliriz :)

Masterlord" culuk grip virusu gibi yayiliyor!
Demedi demeyin.....
yayılsın ya
2 asırdır aynı sözler... özgürlük adalet eşitlik demokrasi
sıkılmadımı insanlar
birazda Masterlord'çuluk yayılsın...
:)

Merhaba!

Evet!
Forumumuzda bir ERKEK fenomene ihtiyac vardi.
Hani bazen olu topragi seriliyor forumun uzerine.
Bunu atacak,ortaligi karistiracak bir isim.
Oldukca da isabet etmisim sn.Masterlord'ta.

En cok kizanin bile sempati duydugu bir isim o.
Ve hizla markalasmaya dogru gidiyor.
Ve biz erkekler destegimizi kesmiyecegiz.

Tabii bu hizda giderken sn.Admin
Bizim biletimizi topluca kesmez ise.....
eyvallah mopsy kardesim
markalasınca nikimle anılan görüşlerim kitabını yazacam

admin biletimizi kesmez zannediyorum
yani sonuçta oda kuralları uyguluyor
işin civisini çıkartmayalım kafi :)

Ssizler sizi "evde kalmış erkekler" topluluğu...
Tabi Masterlord gibi "asalım ,keselim,hayde varmı yan bakan" diyen "höt" denmeden "ata binip dört nala koşan birini görünce hey hey de hey hey deyip mendiller elde halay başı oldunuz...:))

Latife bir yana ben bile kızamıyorum onun sözlerine ( bende diyorum zira beni forumun feminsti ilan ettiği için)..

Masterlord u "evde kalmış erkeklerin sözcüsü" ilan ediyor ve sevgiyle selamlıyorum...

Evde kalmış kızlar grubu adına Güney...
sanırım Sn Güney yazarken bi kaç harfi yanlış basmış
evde kalmış erkeklerin sözcüsü diye yazmak istemedi eminim
Gelenekçilerin sözcüsü demek istedi dimi :)

evde kalmış erkek olurmu hiç
bazıları tek kişiye bağlanmak istemiyo
bazıları feminist istemiyo :)

saygılar
:D

kull

Amatör
Üye
İşte bu cümle lâl-ü güher olmuş. Teşekkürler...

Üst Alt