Alkali Su Nasıl Hazırlanır? ,Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır? ,Alkali Su Tarifi,Alkali Su Nedir?

Suda bulunan hidrojen ve hidrosit iyonları miktarı, suyun asidik yada alkali özelliğini ortaya koyar. Eğer sudaki hidrojen iyonu fazlaysa su asidik, hidrosit iyonu fazlaysa alkali su olarak bilinmelidir. Bununla birlikte bilinmesi gerekn diğer bir bilgi ise suyun ph değeri 7 seviyesinin altındaysa aynı şekilde su asidik, 7 seviyesindeyse nötr ve 7’nin üzerindeki değerlerdeyse alkali su olarak bilinir.

Alkali Su Hazırlamak İçin
Alkali su hazırlamak için öncelikle içtiğiniz suyun pH değerini bilmeniz gerekiyor. Bazı popüler ambalajlı su markalarının pH değerleri şöyle; Erikli 7.5 pH, Pınar 7.8 pH, Abant 7.47 pH, Damla 7.73 pH, Hamidiye 6.96 pH.Suyun pH değeri ne kadar asidik olduğuna işaret ediyor. 7’den az pH değeri o suyun asidik olduğuna, 7 nötr olduğuna, 7 üzerindeki değerler ise baz olduğunu belirtir. Yani amacımız vücudun asit dengesini korumaksa pH değeri 7 üzeri olan sular içmeliyiz. İdeal değer saf suyun pH değeri olan 8 veya 9 pH.

2 litre suya yaklaşık 1 yemek kaşığına yakın karbonat koyun.(eczaneden alacağınız Sodyum Bikarbonat/İngiliz Karbonatı) Karbonatı iyice karıştırdıktan sonra alkali suyunuzu içebilirsiniz. Eğer herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle tükettiğiniz sodyumu kontrol altında tutmaya çalışıyorsanız yüksek oranda sodyum içeren karbonat sizin için uygun olmayacaktır.
 
  • Etiketler
    alkali diyet alkali diyet nedir alkali diyet tarifi alkali su alkali su nasıl yapılır alkali su nedir? alkali su tarifi karbonatlı su
  • Üst Alt